🔥 Aktualizacje balansu 17.6

Już 14 lipca udostępnimy aktualizację, która zawiera zmiany balansu kilku kart kolekcjonerskich w Standardzie. Gdy aktualizacja 17.6 wejdzie w życie, gracze przez dwa tygodnie będą mogli uzyskać zwrot pełnej wartości tajemnego pyłu za poniższe karty:

Smocza Królowa Alexstraza

· Stara wersja: Okrzyk bojowy: Jeśli w twojej talii nie ma duplikatów, dodaj 2 inne losowe Smoki do twojej ręki. Kosztują (0). → Nowa wersja: Jeśli w twojej talii nie ma duplikatów, dodaj 2 inne losowe Smoki do twojej ręki. Kosztują (1).

Korsarska skrytka

· Stara wersja: Dobierz broń i daj jej +1/+1. → Nowa wersja: Dobierz broń i daj jej +1 do wytrzymałości.

Metamorfoza

· Stara wersja: Zamień twoją moc specjalną na „Zadaj 5 pkt. obrażeń”. Po dwóch użyciach zamień ją z powrotem. → Nowa wersja: Zamień twoją moc specjalną na „Zadaj 4 pkt. obrażeń”. Po dwóch użyciach zamień ją z powrotem.

Kain Słoneczna Furia

· Stara wersja: 3/5 → Nowa wersja: 3/4.

Bojowe glewie Azzinotha

· Stara wersja: [Koszt 5] → Nowa wersja: [Koszt 6].

Smocza magini

· Stara wersja: [Koszt 6] → Nowa wersja: [Koszt 7].

Grzybowy los

· Stara wersja: [Koszt 2] → Nowa wersja: [Koszt 3].

Galakrond Złowieszczy

· Stara wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 1 kartę. Kosztuje (0). → Nowa wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 1 kartę. Kosztuje (1).

Galakrond Apokaliptyczny (łotr)

· Stara wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 2 karty. Kosztują (0). → Nowa wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 2 karty. Kosztują (1).

Galakrond, Zmierzch Azeroth (łotr)

· Stara wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 4 karty. Kosztują (0). → Nowa wersja: Okrzyk bojowy: Dobierz 4 karty. Kosztują (1).

W najbliższej przyszłości pojawi się również aktualizacja Ustawki. Więcej informacji wkrótce!

Doceniam zmiany mające na celu spowolnienie odrobinę tempa gry!
Osobiście nie zgadzam się co do potrzeby osłabiania Łotrzego Galakronda, jednak to moja subiektywna opinia i pewnie wielu może się ze mną nie zgodzić. :wink:
Uważam jednak, że nie tylko ja widząc te zmianę dostrzegam dramatyczny scenariusz, w którym gracz wielokrotnie inowukując i ograniczając w ten sposób siłę bezpośredniego wpływu na plansze, gdy wreszcie po pełnym przygotowaniu zagra ostateczną wersję Smoczego Protoplasty, może zostać nagrodzony między innymi… karą! Chodzi o ryzyko zwiększenia kosztu dobranego zaklęcia które wcześniej kosztowało 0(cios w plecy, przygotowanie, krok w cień), a teraz kosztować będzie 1! Co gorsza, nawet stosując chociażby przygotowanie, kosztu tak “wzmocnionej” karty nie obniżymy bo stale “poprawia” go efekt wywołany okrzykiem bojowym. Myślę, że nikt zagrywając tak epicką kartę, z tak świetnym głosem smoka(Radują mnie Twoje wrzaski! :smiley: ) nie spodziewa się tak miernego efektu… czy tak miałby wyglądać “Zmierzch Azeroth”? Raczej nie, a z perspektywy gracza taki scenariusz ciężko nazwać dobrą zabawą/fun. Czy doświadczeni twórcy gry nie dostrzegają tego problemu, czy może świadomie go ignorują nie siląc się na bardziej rozsądne rozwiązanie? Tekstowa pojemność karty jest ograniczeniem, jasne, ale nie może być wymówką na wszystkie nieścisłości i bolączki. Przykładowe proponowane przeze mnie poprawienie problemu - ujęcie w kodzie gry wyjątku, w ramach którego Galakrond nie wpływa na karty które oryginalnie kosztują 0 - dobiera je ale poza tym ignoruje(nie “poprawia” ich kosztu). Tę wyjątkową interakcję można dokładnym opisem wyjaśnić w aktualizacji, nawet bez potrzeby dużej ingerencji w sam wygląd karty(podobnie jak w przypadku Alextraszy i zmiany według której wykluczona została możliwość dodawania jej nowej kopii do ręki przez nią samą). Najprostsze rozwiązanie sprawy tekstu na karcie które by nie kolidowało z tą interakcją to zamiana ostatnich dwóch zdań na jedno, odpowiednio: Dobierz 1 kartę, zmniejsz jej koszt do (1). / Dobierz 2 karty, zmniejsz ich koszt do (1). / Dobierz 4 karty, zmniejsz ich koszt do (1). Słowo zmniejsz miałoby implikować interakcję w ramach której karty o oryginalnie niższym koszcie od tego ustawianego przez efekt byłyby ignorowane w tym zakresie.

To oczywiście przykład, ciekawy jestem innych opcji i rozwiązań, w tym zaproponowanych przez pozostałych graczy, co myślicie?
Jakie stanowisko wobec tej interakcji obejmują twórcy gry, przeoczyli to czy dostrzegają ją i ignorują, czy może mają jeszcze jakieś inne podejście?

Chciałem zapytać kiedy ta aktualizacja wejdzie do gry? Bo miała być 14-stego, ale mamy już 15 lipca i nadal brak aktualizacji

Na telefonie tradycyjnie masz aktualizację trochę później.

Gram tylko na telefonie z androidem. Mimo aktualizacji nie ma pełnego zwrotu pyłu za karty. Czy jest jakieś opóźnienie z tym związane?

Żadnego zwrotu za karty w pyle nie ma.

Przy nerfach możesz zniszczyć osłabione karty za koszt ich stworzenia. I to działa normalnie na telefonach - przed chwilą sprawdzałem.

Zwrot pyłu jest jedynie, gdy jakieś karty zostają przeniesione do Hali Sław - zwykle ma to miejsce na przełomie marca i kwietnia. Wtedy dostajesz zwrot pyłu za maksymalną ilość kopii tej karty w talii, o ile ją posiadasz w kolekcji.