0 balansu w grze

Hej

Blizzard czemu Kapłan i Paladyn nie istnieje w nowym dodatku?

1 polubienie

Zawsze tak jest że część klas będzie słabsza w danym dodatku od innych. Paladyn na obecną chwilę ma w sumie dwa przyzwoite decki jeden na oparty o mechy a drugi o sekrety. Z kapłanem jest już trochę gorzej bo ma tylko deck na wskrzeszeniach i na wyciszeniach ale nie ma co się dziwić jak przed rotacją kapłan radził sobie zbyt dobrze w mecie. Jak chcesz możesz się przerzucić na dzicz tam kapłan to niezły rak.

3 polubienia

Pewnie dlatego, że przez ostatni rok ludzie już mieli dość, jak w kółko widzieli paladyna (odd, even, otk) lub kapłana (otk, dragon, big spell).

4 polubienia

Stwierdzenie, że kapłan i paladyn nie istnieją w grze jest mocno przesadzone. Obydwie klasy mają co najmniej po 3 archetypy z winratio powyżej 50%.

2 polubienia

Z tego co ja widzę to chyba każdy deck ma win ratio pow 50, tylko kto nim przegrywa?

1 polubienie

Deck moze miec powyzej 50 wr ale moz3 byc mniej popularny i grany przez mniej ludzi. Taki even sham byl w tierze 1 ale byl z tego tieru najmniej popularny. Agresywne palki cierpia na brak boskiej laski a priest na obszarowki ktore wypadly

Jeżeli chodzi o Paladyna to na standardzie gra bardzo dobry i można by rzec w końcu gra mech paladyn. To, że go Ty nie spotykasz to nie znaczy, że nie istnieje. A na dziczy totalny zalew paladynów! Odd paladyn, Odd dragon, tempo, token, murlok, murlok OTK, DK OTK, Holly OTK, sekret i co najstraszniejsze to wszystko jest mocno grywalne! Chyba żadna klasa nie ma tylu grywalnych decków na dziczy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Serio?
Ty masz dowód iż te klasy nie istnieją
metastats . net
Deck tracker z ponad 130 gier od wejścia dodatku mi mówi iż kapłanów jest 3%, paladynów 1%

Prej to Tier 3 czyli win rate od 45% - 51% więcej się nie da wycisnąć prejem…

Zauważ że deck tracker(czy też inne serwisy) zbiera info tylko z kont użytkowników, czyli możliwe ze próbka nie jest odpowiednio duża.

1 polubienie

Trochę jest tych decków początki po rotacji ale już widać metę jak się nic nie zmieni “nerfem itp” to będziemy mili metę druida - obecnie ma większe zasypanie stołu i buf do tego niż odd paladyn w najlepszym momencie :slight_smile:

jest duża wystarczy popatrzeć twitch, hsreplay, hearthpwn - nikt nie gra prejem dostał do dupy legendy - żałosne wręcz…

Od kiedy legendy klasowe decyduja o grywalnosci klasy ?

Ból dupy bo karcianka, nie jest idealnie zbalansowana xD. Każda taka jest i będzie, nie do zrobienia jest idealny balans gdy istnieją klasy/kolory itp.

3 polubienia

W Sc2 jakoś udało im się zbalansować 3 różne klasy. Najbardziej mnie denerwuje iż agro decki maja najlepszy win rade, a jak wiadomo agro decki nie wymagają jakiegoś większego pomyślenia nad graniem itp. Chyba powinno być tak iż najtrudniejsze decki do grania powinny być najlepsze

Nie powinno się wrzucać wszystkich aggro decków do jednego worka.
Dla przykładu ubecnie najwyższy win rate ma zoolock a jest to jeden z trudniejszych decków do grania.

Zaczynając od muligana (różny na różne klasy) poprzez decyzję w każdej rundzie z wyjątkiem pierwszej, czy grać jakąkolwiek kartę czy dobierać kartę za 2 punkty obrażeń, a kończąc na optymalnym wykorzystaniu swoich kart gdzie z jednej strony np. wystawiamy knife jugglera ryzykując że jego zdolność zada 0 obrażeń bo zginie, albo z dywanem lub jajkiem itp.

Dla porównania szaman na murlokach jest dużo mniej skomplikowanym deckiem do grania i nawet gracz z IQ 80 go ogarnie.

Mówiąc o deckach z tier 1 i tier 2 to agro decki mają często najwyższy win rade ponieważ bez względu na to czy grasz dobrze, czy też przeciętnie będzie on oscylował w okolicach 50-60% i średnia wychodzi powiedzmy 55%. Natomiast jeśli chodzi o trudne decki wymagające pomyślunku to tam win rade będzie się już wahał od 30% do 70% w zależności od tego jak kto dobrze gra, dając średnią 50%. Niby gorszy win rade, ale jak grasz dobrze to wycisniesz lepszy wynik niż tymi agro deckami.
To jest tylko przykład więc proszę się nie wspinać.

1 polubienie

No nie zgodzę się, wszyscy znajomi co wbili leg, wbili ja własnie agro deckami, a ja stoje na rank 2 grajac prejem…,

Ten trudny wymagający deck musi być do tego jeszcze skuteczny (obecnie np. control warior). Priest w tej chwili ssie, więc rank 2 priestem w obecnej mecie to świetny wynik.

2 i 3 gwiazdy max co się udało własnym deckiem, Paweł jest taki problem że ja gram tylko i wyłącznie prejem inne klasy mnie nie interesują

Nie wiem według jakiej mety najpopularniejszy jest teraz zoolock.
Myślałem, że Token Druid, Tempo Rogue i Murlock Shaman przodują w mecie.