Animation framework

%AppData%:Local:Blizzard:Hearthstone:options.txt
targetframerate=60 ;częstotliwość odświeżania Twojego monitora
vsync=1

Polecam dodać tę opcje jeśli ich nie macie i doświadczacie problemów z animacjami.
To nie jest cheat, just ustawienia gry których nie ma w grze.

Edit:
Takie tam jakby ktoś chciał potestować.

targetframerate=144 ;bezpieczna liczba klatek na sekundę
vsync=0

targetframerate=200 ;komputery z najwyższej półki
vsync=0

targetframerate=240+ ;tylko dla odważnych :sweat_smile:
vsync=0

Ja ogólnie polecam przede wszystkim wymienić dysk na M2. Jeśli oczywiście ma się odpowiednią płytę główną z wejściem. Wcześniej grałem w HSa na kilkuletnim laptopie i ten potrafił się wyłączyć z przegrzania nawet z powodu głupiego openingu paczek :smiley: tak czy inaczej animacje na nim były ślamazarne (wtedy myślałem, że to norma). Kiedy wreszcie kupiłem sobie normalny komputer za 7.500 zł właśnie z dyskiem M2 to nie mogłem uwierzyć własnym oczom jak to wszystko śmiga. Cthun nawala jak z miniguna, Zamieć maga, wcześniej spadał sopel po soplu a teraz wszystko na raz leci, jakby ktoś wiadrem te sople wylał. Tak jakby ten komputer nawet nie czuł, że gram w HSa. Wszystko w 60 fps, wyraźne i bez zadyszek…

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale z mojej strony nie odczułem żadnej różnicy. Może właśnie dlatego, że u mnie już jest szybko. Jeśli ktoś chciałby przyspieszyć grę to wymiana dysku twardego już sporo da.

SSD M.2 zazdroszczę.

1 polubienie

Też się cieszę, że go mam :slight_smile:

W zasadzie różnica pomiędzy HDD, a SSD Sata już jest ogromna, a raczej najbardziej wyczuwalna. Jak w wakacje trochę upgrejdowałem domowego PC i przerzuciłem HS-a z SSD Sata (Kingston A400) na Samsunga 980 Pro, czyli jeden z najszybszych komercyjnych dysków jaki jest to skoku praktycznie nie odczułem :stuck_out_tongue: Fakt ładowanie jest błyskawiczne, nic się nie tnie , ale to już było i na tym Kingstonie :slight_smile: Tutaj dosłownie zysk ładowania do kilku sekund…

1 polubienie

nie ma to jak kupic pc za 7 kafli żeby grać w hsa xDD ja kupiłem za 1200 z gtx 1050 ti jak sam gtx nowy kosztował w tamtym roku tysiaka prawie :smiley: i też mi hs śmiga w 60 klatkach

2 polubienia

Ja 3 lata temu składałem pc-ta za 2800.
Dziś moja karta używka jest prawie tyle warta :slight_smile:
Mam hearthstona na zwykłym HDD i działa super płynnie w 60 klatkach.
Mam dwa dyski m.2 ,ale hs jest zbyt mało wymagający jak dla mnie.

1 polubienie

A ja bym chętnie wrzucił HS’a na SSD gdybym go posiadał. Zazwyczaj jak coś robię na komputerze to jest to multitask a HS tego nie lubi, zwłaszcza przeskakiwania między pulpitami. :cry:

HS to dla mnie taki pasjans. Nie jest to główna gra dla której kupiłem komputer :smiley: raczej taka, którą odpalam gdzieś w tle żeby sobie pograć w międzyczasie. Natomiast normanie gram w Forzę Horizon 5. Wcześniej Horizon Zero Dawn przeszedłem całe. Także spoko, sprzęt na co robić :smiley: Jeśli chodzi o grafikę to mam 2060 RTX Super. I miałem spore szczęście, bo miesiąc po zakupie karta zniknęła ze sprzedaży. A innych w okolicach 2.000 zł to ze świecą szukać.

Wiecie jak wygląda Hearthstone w rozdzielczości 3440x1440?

Już się do tych czarnych pasów po bokach przyzwyczaiłem. W sumie nawet lepiej, że są, bo decktracker mi nic nie zasłania. Z drugiej strony jak są efekty typu Kazakus albo Yogg gdzie wokół planszy robi się pył, to ten pył zasłania nawet czarne pasy :slight_smile: więc efekty są wszędzie, ale plansza jest obcięta.

Forza spoko gra :slight_smile: cena też mała biorąc pod uwagę cenę złotego mini seta w hsie :wink:

HS miał być strategiczną grą karcianą a takie gry nie powinne mieć wymagań sprzętowych jak trójwymiarowe strzelanki…

1 polubienie

I to jest powód do wymiany mojego monitora FHD. Niby wisi tuż nad nim przyzwoity 4K, ale ten służy albo do grania w większe gry, gdzie go sobie po prostu obniżam na ramieniu, albo śledzenia notowań giełdowych/ lub przeciągania rzeczy podczas pracy, które za jakiś czas będą mi potrzebne, ale chwilowo nie są. Ale nie ukrywam, że gra się na nim w HS-a paskudnie, bo jednak jest trochę wyżej niż linia wzroku.

1 polubienie

Dziwnie to wygląda. /x\
Tak jakby gra nie obsługiwała tej rozdzielczości, lecz ranga znajomi i ustawienia są na czarnych bokach. :thinking:

1 polubienie

Nie da się tej rozdzielczości ustawić w opcjach. Żeby taką uzyskać musisz ustawić na grę w oknie a potem znów wrócić na fullscreen. Wtedy gra sama z siebie przeskakuje na rozdzielczość monitora. A w opcjach jest wtedy napisane rozdzielczość: “niestandardowa”. Na szczęście nie trzeba tego robić za każdym razem.

A plansza wygląda jak wygląda, bo programiści jeszcze wtedy pewnie nie przewidzieli, że ktoś będzie grał w HSa na szerokim ekranie i jest jak jest.

Spróbuj manualnie rozdzielczość wpisać, może wtedy rozciągnie bez czarnych boków.

options.txt
graphicsfullscreen=True
graphicsheight=1440
graphicsquality=2
graphicswidth=3440

Mam taką

graphicsfullscreen=True
graphicsheight=1440
graphicsquality=2
graphicswidth=3440

Po prostu tak wygląda plansza w grze i dlatego rangi i te inne rzeczy są na czarnych pasach. Na przykład palma na planszy z Ungoro jest tak wysoka, że wychodzi liśćmi na czarne pasy. Tak samo jak efekty Yogga lub Kazakusa. One wszystkie są na cały ekran. Po prostu plansza jest tak narysowana, że w pewnym momencie jest cięcie i czarny obszar.

1 polubienie

Prawdopodobnie tekstura była przygotowana wyłącznie z myślą o najpopularniejszych rozdzielczościach ekranu. Jak się przyjrzycie, to zauważycie że te czarne paski po bokach są pod skosem, więc tekstura tła to zwykły quad w perspektywie.

2 polubienia

Bump.
Dwadzieścia znaków.