Błąd aktualizacji i paraliż Battle net

Za każdym razem jak pojawia się aktualizacja do gry Hearthstone, mam ten sam problem… Gra zwyczajnie nie chce się aktualizować. Po uruchomieniu ciągle mam informacje o przygotowaniu do aktualizacji albo aktualizacja się zaczyna, jednak cały czas widnieje 0% lub transfer jest ciągle przerywany i czasami ruszy a czasami nie, co nie zmienia faktu, że aby nabić np. 2% to trzeba czekać godzinami.

Stosowałem się do tego

Ale nie pomogło. Grę odinstalowałem, to teraz nawet jest problem z tym aby ponownie ją zainstalować, mimo, że przed aktualizacją nie było z tym żadnego problemu.

Problem występuje za każdym razem.
Pamiętam, że przy okazji innej aktualizacji było to samo i rozwiązanie znalazłem w internecie, również dotyczyło usunięcia konkretnych plików zw. z battle net i aplikacją Hearthstone w komputerze. Myślałem, że to było to powyższe, ale najwyraźniej nie, lub ten problem wszedł na wyższy poziom.

Hearsthtona odpalam głównie do herbaty i tylko pod rozgrywkę ustawki, więc istnieje prawdopodobieństwo, że to los pragnie abym przestał grać w RNG syf…

Jak coś to korzystam z Win10

Nasza strona pomocy dotycząca problemu jaki opisujesz, znajduje się tutaj. Jeśli to by nie pomogło, zgłoś się proszę do nas poprzez zgłoszenie pomocy, opisując problem i dodając tam pliki z info o systemie. Postaramy się ustalić potencjalne rozwiązanie na tej podstawie.

Cóż, nie pomogło.

Próba aktualizacji Hearthstone spowodowała, że nie tylko nie mogłem gry zaktualizować, co też nie mogłem zaktualizować ani zainstalować żadnej gry na Battle net. Próba naprawy plików gry Hearthstone się “zapętlała” innymi słowy trwała wiecznie.

Usunąłem wszelkie pliki związane z Battle net, ale to też nie pomogło. Odinstalowałem więc aplikację i ponownie wyszukałem czy na komputerze nie ma nic zw. z nią.
Jednak przy próbie ponownego jej zainstalowania wyskakiwał błąd…

No i eureka, dopiero błąd związany z instalacją aplikacji sprawił, że udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu i znajduje się ono tu :

Czyli chodziło o zresetowanie WMI Repository. Po wykonaniu tej czynności aplikacja Battle net zainstalowała się poprawnie i zaktualizowany został HS.

Najgorsze, że ten problem nawraca przy każdej większej aktualizacji.