BOTY farmiące exp

Mam rangę srebro 8 i właśnie tu co jakiś czas spotykam BOTY które jedyne co robią w grze to co jakiś czas aktywują swoją moc specjalną bohatera i nic nie robiąc czekają do następnej tury- oczywiście sznurek się u nich nie aktywuje.
Na wyższych rangach pewnie ten problem nie występuje, ale na niskich rangach pewnie ktoś tak farmi konta- a reportować się nie da.

Skoro nic nie robią to zwycięstwo masz w garści (dodatkowe doświadczenie) plus doświadczenie za czas gry a wiadomo im więcej doświadczenia tym lepiej. To jest win-win.

3 polubienia

To znaczy, że twórcy gry nie szanują Cię. Zakładają, że tak jak dla wielu innych, liczą się tylko zwycięstwa, dodatkowe doświadczenie, a nie przyjemność z grania. Na wyższych rangach liczy się przede wszystkim to, kto więcej pieniędzy wydał na grę. Pozdrawiam.

2 polubienia

No niestety, ale nawet na tym forum mamy januszy biznesu, którzy w tle odpalają grę, byle exp leciał. Psują zabawę innym użytkownikom, którzy na nich trafią. Ale dzięki temu mają trochę więcej kart.
Mam nadzieję, że Blizzard zacznie banować za to jak za używanie botów.

To jeszcze nic mnie denerwują gracze co wchodzą a ani nic nie robią. Nawet kart nie wystawiają i są łatwym celem.

O nie, pewnie wygracie z nimi i wskoczycie na wyższa range gdzie będziecie grać z innymi już bez takich afk. Nwm narzekacie jakbyście mieli wiecznie tkwić na tym poziomie i nie mogli się przez nich wybić. Ja nie bawię się w afkowanie już wolę wbić range ale rozumiem dlaczego ktoś tak robi. Jak już takie marudy wskoczą na wyższa range to zostaną głównie takie boty które o wiele dłużej będą rozgrywać partie i więcej dostaną doświadczenia czyli niezły profit. Niech sobie farmią, kto wam zabrania tak robić?

1 polubienie

Witam.
Graczy psujących rozgrywkę można zgłaszać.

Pozdrawiam.

Typowa odpowiedź bugzarda…

2 polubienia

Nie ma sensu narzekać na coś, co jest darmowe. Warto doceniać, szanować czyjś trud i wysiłek.

Racja, lubię Hearthstone’a i szanuje Blizzarda, ale proszę nie odbiegać od tematu.

W Hearthstone są boty, w Call of Duty: Warzone cheaterzy. Jako że nie lubię się denerwować, po prostu każdą z tych gier odkładam na jakiś czas. Dwa miesiące z rzędu wbiłem legendę i teraz nie muszę się spinać o nic. Pogram sobie w Gwinta. CoDa zamieniłem na inną strzelankę i jest git. Gdy się wróci po przerwie, jakoś człowiek mniej dostrzega to co go irytowało.

Tyle lat grania i szczerze chyba nigdy nie spotkałem żadnego BOTA, większość osób farmiących golda robi to po prostu ręcznie. O ile sam farmię sobie na ustawce co uważam za nieszkodliwe, o tyle nie rozumiem faktu farmienia na rankedach… Fakt leci więcej XP, ale nie jest to opłacalne, bo wymaga dużo więcej uwagi… Poza tym w praktycznie każdej grze online są Boty/hacki/minerzy itd… to nie jest nic nadzwyczajnego co występuje w HSie, ba wolę jak ktoś przeciąga sznurek i tak dając mi zwycięstwo niż jak ktoś widzi przez ściany czy wali heda za hedem…

1 polubienie

W jakim sensie farmisz na ustawce?
Jeśli wybierasz daną postać a później idziesz afk to wpływa to negatywnie na niektóre postacie np. Puszek(czy jak się ten kot nazywa) obrywa bo każda osoba afk to mniej potencjalnych stronników dla niego z jego pasywki.

Jeśli masz niski ranking, to trafiasz często na lobby, gdzie wszyscy farmią, tzn. nikt nic nie kupuje, nie robi level up i w efekcie są ciągłe remisy.

1 polubienie

Aaaa dobra zapomniałem o tym że jest ranking. Czyli przeszkadzają tylko Ci którzy grają mieszanie ustawki(exp i na poważnie) bo wtedy mogą trafić na słabszych graczy którzy próbują grać ustawki ale są mizerni w nie.
PS. O ile pamięć mnie nie myli to są jeszcze progi po niżej których nie da się spaść jak na rozgrywce rankingowej. To jest to naprawdę mała szkodliwość.

Dokładnie tak jak piesze Xilk, ale trochę spierdzieliłem… Zachciało mi się właśnie zagrać kilka meczy i wbiłem 4k ranking… I by nikt nie był pokrzywdzony (a przynajmniej nie tak bardzo) staram się w 1 i 2 turze kupić po stronniku, by właśnie grający postaciami z HP oddziałującym na miniony przeciwnika nie byli za bardzo stratni :slight_smile:

1 polubienie

To że boty i cheaty istnieją w wielu grach nie oznacza że nie powinno się z nimi walczyć. Gracze oczekują że rozgrywka będzie przebiegała zgodnie z zasadami. Mimo iż da się czerpać przyjemność także z przegranych, to przegrana spowodowana oszustwami daje tej przyjemności mniej. Podobnie jest z botami - gracze grają PvP oczekując że będą grali z drugim graczem, a nie komputerem. “Darmowe” wygrane dające nagrody są jakąś rekompensatą, ale nie na tym gra polega.

W HS zdarzało mi się trafiać na graczy którzy używali tylko hero power (czyli prawdopodobnie boty) i mecze te do ciekawych nie należały. Zazwyczaj na takich graczy natrafiałem gdy po restarcie sezonu cofało mnie na niskie rangi, więc po krótkim czasie można od problemu uciec, ale ucieczka od problemu to nie naprawa problemu.

W HS boty powstały aby farmić expa, więc problem by nie istniał gdyby progresja była przyjemniejsza, ale to już dyskusja na inny temat.

Przecież w tej grze nie chodzi o przyjemność gry, tylko o przyjemność z nie odstawania w kolekcji kart, dlatego wszystkie darmowe wygrane są wielką radością dla mnie jako drugiej strony.

2 polubienia

Jeżeli ktoś ma czas by w tygodniu zagrać sobie dwie czy trzy ustawki (choć nawet mniej tygodniowo ostatnio gram), nie interesuje go gold czy ranking to afkujac psujesz w jakiś sposób zabawę.
A argumenty typu “ale przecież wygrałeś” są nietrafione. No chyba, że niektórzy traktują hsa jako drugą pracę, w której codziennie zmuszają się do zrobienia zadań i fakt że mają jakieś z głowy jest dla nich najważniejszy.
Mnie mocno irytuje, że odpadam szybciej niż jakiś gracz z ustawki tylko dlatego, że w ostatniej rundzie on trafił na afkera a ja na normalnego gracza.

To wina blizzard gdyby pkt za wygraną były o wiele większe niż przegrana inaczej by to wyglądało.

1 polubienie