Brak możliwości kupienia osobnego skrzydła w Karazhanie

Nie jestem w stanie kupić ostatniego skrzydła w Karazhanie “Iglica”, gdyż gra twierdzi, że kupiłem ten produkt, a nie kupiłem :thinking: . Nieważne czy próbuję kupić przyciskiem do kupna jednego skrzydła czy całej przygody.

Liczę na szybką odpowiedź :slightly_smiling_face: .

Hej micpap! W celu dokonania zakupu przejdź do przygody; następnie do skrzydła które Cię interesuje, a potem kliknij guzik z napisem Odblokuj. To powinno dać Ci opcję zakupu brakującego skrzydła za złoto, albo całej przygody za gotówkę. Jeśli wybierzesz opcję całej przygody - cena zmieni się na końcu procesu zamówienia na odpowiednią dla Ciebie (koszt posiadanych już skrzydeł zostanie odjęty).

Jeśli to dalej nie będzie działać - daj nam znać, co dokładnie się dzieje, a postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie! :slight_smile:

W innych przygodach dzieje się tak jak napisałeś. Natomiast w tej konkretnej już nie.

  1. Klikam w przycisk Kup (w tej przygodzie nie ma przycisku Odblokuj).
  2. Pojawiają się 3 opcje:
  • kupno danego skrzydła za gotówkę

  • kupno danego skrzydła za złoto

  • kupno całej przygody za gotówkę (cena całej przygody jest już pomniejszona do ceny jednego skrzydła, bo jest to ostatnie w tej przygodzie)

  1. Sprawa wygląda tak, złota nie mam na tyle, więc chciałem kupić skrzydło za gotówkę. Tyle, że nieważne czy kliknę w kupno danego skrzydła czy całej przygody (z pomniejszoną ceną) to pojawia się komunikat z Blizzard Płatność: “Dobre wieści: już posiadasz ten produkt”, a ja dopiero chcę go kupić.
  2. Zauważyłem też, że nieważne którą opcję zakupu wybiorę, po prawej stronie na Blizzard Płatność jest napisane - Kupujesz: zestaw skrzydeł 1-4. Ja jednak kupuję tylko skrzydło numer 4 (gdyż tylko do niego nie mam dostępu).
    Mam nadzieję, że dość szczegółowo opisałem tę dziwną sytuację

Cześć!

Faktycznie wygląda to dość dziwnie. Najmocniej przepraszam za te trudności.

Rozumiem, że próbowałeś i bezpośrednio w sklepie w grze i w samej przygodzie w grze?

Tak czy inaczej, proszę, skontaktuj się z nami to postaramy się pomóc :slight_smile: w zgłoszeniu opisz jakich kroków już próbowałeś i co dokładnie się dzieje.

Poradziłem sobie w inny sposób. Musiałem tylko pobrać aplikację mobilną Hearthstone i kupić to skrzydło przez Google Play. Tam wszystko było ok.

Dziękuję za poświęcony czas.