...Co wy robicie?

Uzusadnienie kary jakie zostało przedstawione też pozostawia wiele do życznie. Podali przepis, że, według własnego uznania mogą każdemu dowalić za cokolwiek i tyle.

Nowoczesnych elektrowni atomowych nie stawia się z dnia na dzień, nie mówiąc już o przeszkoleniu pracowników i zaprogramowaniu wszystkiego. Efekty ich budowy będzie widać za 10-15 lat… Nie wzpomniałeś, bo pewnie nie doczytałeś, że wymienione elektrownie węglowe, które zwiększą produkcję energii są albo budowane od kilku lat (np. zaczęte w 2011-2013 roku, kiedy rządy zaczęły się bać atomu na skutek wypadku w Fukushimie) lub nowe w miejscach mało zaludnionych, gdzie wcześniej nie było linii energetycznych, a ludzie żyli bez prądu. Nie ma co porównywać projektów, które były zaczęte i tych krótko/średnioterminowych z długoterminowymi, bo gdy zostaną zbudowane nowe elektrownie atome, stare węglowe przestaną być potrzebne.

1 polubienie

Tak to był częściowo sarkazm na razie w Chinach W niektórych miastach powietrze mają tak zanieczyszczone że rośliny trzeba doświetlać żeby urosły ale mają plan i spójną wizję przyszłości która nie zmienia się co 4 lata

1 polubienie

W sumie, to niby czemu za ostra kara? regulamin był mu znany wcześniej i jasno jest tam uwzględnione, że łamiąc go straci nagrodę pieniężną a dodatkowa kara zawieszenia na rok jest adekwatna. Niefortunnie dla Blizzarda, że koleś wykorzystał ich tak naprawdę do swojej propagandy a ludzie egzekwowanie kary odebrali tak, jakby Blizzard wspierał przeciwną stronę konfliktu.

Osobiście nie lubię Blizzarda za ich politykę w ostatnich latach, zarówno w stosunku do casualizacji gier, mikro płatności czy podejścia do społeczności zwłaszcza tej jaka wychowała się na starszych produkcjach. Blizzard a właściwie Activision Blizzard zaczęli bardziej działać jak corpo jakie ma większe parcie na kasę niż zadowolenie konsumenta. To wszystko się kumulowało przez te ostatnie kilka lat, ale szczerze, trochę mi ich żal, bo po ostatnim żałosnym BlizzConie, pewnie najgorszym w historii i nie tylko ze względu na Diablo, ten BlizzCon był żałosny pod każdym względem, a hitem całej imprezy była zapowiedź odgrzewanych kotletów typu Warcraft 3 czy WoW Classic.

Firma chciała naprawić swój wizerunek a tu nie długo BlizzCon i znowu taka akcja. Ostatnio skala hejtu w stosunku do Blizzarda wyszła poza pewne ramy, nawet jak grając w FIFA 20 tracę bramkę, to krzyczę “J***ny Blizzard” tak z przyzwyczajenia.

Jeśli BlizzCon znowu będzie rozczarowaniem, to chyba naprawdę czas by Blizzard zaczął tworzyć animację na wzór pixara i olał gry.

Kiepsko też wygląda kwestia tego, że ostatnimi czasy Blizzardowi mocno zależało by mocniej wejść w rynek Chiński, ale chyba nie o takie wejście im chodziło… Wbrew pozorom bojkot gier Blizzarda w tym regionie może być dla nich niezwykle bolesny, bo to najbardziej dochodowy rynek.

Ja jak mówię, nie będę tu się bawił w słuszność tego wszystkiego. Obiektywnie, to Chińczyk znał regulamin, złamał go i został wedle niego ukarany. Wykorzystał Blizzarda do propagandy i osobiście uważam, że zamiast wypowiadać się, że spodziewał się kary, ale nie wiedział, że będzie tak surowa, to powinien dać oficjalne oświadczenie, że był świadomy, że łamie regulamin i przyjmuje z pokorą konsekwencje, bo działał w ramach wyższego i ważniejszego dla siebie celu i podkreślić, by społeczność nie szkalowała tu Blizzarda.

No ale to tam takie ten… Teraz Blizzard musi odpierać falę hejtu przez typa.

Jestem hejterem Blizzarda, ale w tej sytuacji po prostu Blizz jest ofiarą i został wykorzystany do celów propagandowych a jeszcze zbiera oskarżenia.

2 polubienia

Kolejni casterzy odchodzą,

Zobacz użytkownika Nathan ‘Admirable’ Zamora (@ThatsAdmirable): https://twitter.com/ThatsAdmirable?s=09

Kesah, miej na uwadze, że amerykanie mają siebie za społeczeństwo bardzo ceniące wolność, a blizzard ma w swój status wpisane hasło “każdy głos ma znaczenie”.
Najpierw mamy aferę w NBA związaną z Chinami, później south park który został ocenzurowany, a teraz firma gigant, którego każdy gracz uważał za spoko ziomka słuchającego głosu graczy nagle by nie stracić wpływów przykładnie ukarał młodego idealistę, który walczy o wolność. To marketingowo nie wygląda dobrze.
Ludziom się ulewa z pysia.

Bali nawet nie wiem od czego zacząć, nie mówiąc o kończeniu. Po prostu patrz na działania a nie deklaracje. To nie forum energetyczne więc temat zostawię.

Blizzard ma dziesiątki ludzi od PRu, a znowu dali ciała. Reakacja społeczności nie była aż tak trudna do przewidzenia. Może po kalkulacji doszli do wniosku, że im się to opłaci. Chiny > USA jeśli chodzi o hajs.

2 polubienia

Jak tak patrzę te wszystkie komentarze to żałuję że się w to wmieszałem. Za stary jestem na to. Pora wrócić do gry :joy: moje zdanie jest takie, że Chiny powinny zwrócić wolność HK, a Blizzard dać mniej surową karę.

1 polubienie

No i mamy odpowiedź Bllizzarda :slight_smile:

Wypowiedź - J. Allen Brack

Tak się zastanawiam co jak by tam siedziała Greta Tumberg - też by ją wywalili?

Przeczytałem dzisiaj newsy dotyczące zachowania Blizzarda i wciąż nie mogę uwierzyć, że tak szybko, głupio i nielojalnie zareagowali, żeby kasa z Chin płynęła odpowiednio szerokim źródłem. Mam wrażenie, że ktoś nie zrozumiał do końca potyczki NBA z Państwem środka. ShadyKiller wyciągnął moim zdaniem właściwe wnioski. Byłem wiernym fanem HS przez lata ale takich zachowań nie można aprobować, czas odinstalować grę.

Bo Chiny to zamordyzm i tam wystarczy jedna decyzja, żeby wszyscy Chińczycy przestali korzystać ze wszystkiego od Activision.
Natomiast w USA mogą sobie deklarować, że są za wolnością, ale w rzeczywistości większość bez problemu zracjonalizuje sobie dalsze granie w HS-a.

1 polubienie

W pełni popieram wolność słowa to podstawa do życia w wolnym świecie niektórzy jednak sprzedają wolność za 30 srebrników .
Na koniec krótko drogi :slight_smile: BLIZZ w internecie nic nie ginie ludzie was ocenią ten smród długo będzie się za wami ciągną wielu graczy nic nie kupi :slight_smile: warto było ???

+1 #Boycottblizzard
I #BoycottChinskaKomuna

Ale wiedz że chińczyk ma 5 procent udziałów prawda

Ja tam nie wiem co Wy piszecie, połowę Waszych wypocin przeczytałem, resztę olałem… Ja mam tam inne sugestie do Firmy… Weźcie się w końcu ogarnijcie z tymi nowościami, bo zapamiętać tych wszystkich nowych kart nie wespół zapamiętać, a i ogarnijcie w końcu chiterów, którzy mają idealne karty… Podobał mi się stary hs, teraz ta gra mi się strasznie nie podoba… Wielu graczy, od Was odchodzi i Ja zamierzam, za dużo nowości i za dużo cheaterów (aby cheaterować te grę to trzeba mieć poważnie zryty baniak)…

cheaterzy? daj może z 2filmiki gdzie takowi są