I znowu Zmiany!

On May 18

Balance Updates

[Aldor Attendant]:

Old: [Cost 2] 2 Attack, 3 Health → New: [Cost 1] 1 Attack, 3 Health.

[Torrent]:

Old: [Cost 5] → New: [Cost 4].

[Shattered Rumbler]:

Old: 4 Attack, 6 Health → New: 5 Attack, 6 Health.

[The Lurker Below]:

Old: 6 Attack, 3 Health → New: 6 Attack, 5 Health.

The 8 cards below will be eligible for a full dust refund until June 1.

[Priestess of Fury]:

Old: 6 Attack, 7 Health → New: 6 Attack, 5 Health.

[Crimson Sigil Runner]:

Old: 2 Attack, 1 Health → New: 1 Attack, 1 Health.

[Scavenger’s Ingenuity]:

Old: Draw a Beast. Give it +3/+3. → New: Draw a Beast. Give it +2/+2.

[Shadowjeweler Hanar]:

Old: 1 Attack, 5 Health → New: 1 Attack, 4 Health.

[Blackjack Stunner]

Old: Battlecry: If you control a Secret, return a minion to its owner’s hand. It costs (2) more. → New: Battlecry: If you control a Secret, return a minion to its owner’s hand. It costs (1) more.

[Imprisoned Scrap Imp]

Old: Dormant for 2 turns. When this awakens, give all minions in your hand +2/+2. → New: Dormant for 2 turns. When this awakens, give all minions in your hand +2/+1.

[Bloodboil Brute]:

Old: 6 Attack, 8 Health → New: 5 Attack, 8 Health.

[Bloodsworn Mercenary]:

Old: 3 Attack, 3 Health → New: 2 Attack, 2 Health.

Zmiany wydają się spoko, pierwszy raz od nerfu aptekarza w końcu oberwał łotr. DH i wojownikowi również trochę się należało, ten pierwszy nawet po trzech osłabieniach może nadal być naprawdę grywalny :slight_smile:
Nerf warlocka może trochę zaskakiwać, ale wczoraj akurat miałem z nim więcej do czynienia, gdy dobijałem legendę na standardzie wynikiem 9-1, więc wiem z czym to się je. Wystarczył lekki highroll, a już gierki stawały się jednostronne :stuck_out_tongue:
Mnie osobiście najbardziej dziwi łowca, nigdy jakoś specjalnie mi nie wadził, może w innych zakątkach rankingu widać to lepiej. Wiem natomiast tyle że po nerfach próbowany będzie szaman!

Ten stronnik warlocka był za mocny na arenie, jak się pojawiał w 2/3 turze na stole to przeciwnik mógł pakować rzeczy i sie zbierać :stuck_out_tongue: ale nie wiem, czy to akurat pod względem areny nerf

1 polubienie

Nerfy na arenie polegają raczej na skorygowaniu parametrów odpowiadających za losowanie jej w trakcie składania talii, czyli np. przerzuceniu karty do innego koszyka. O sposobie losowania kart na arenie można poczytać tutaj: