Interakcja ukąszenie węża z pyrobombą - najemnicy

Cześć,
dzisiaj odkryłem niespójność w kolejności zdarzeń opartych na opisach.
Mianowicie, grając wyzwanie zestawem natury (guf, malfurion, brukan), zdobyłem umiejętność pasywną ukąszenie węża, później także odkryłem ze skarbu pyrobombę. W następnej walce pyrobomba znajdując się po stronie przeciwnika, dostała dwa ukąszenia węża, po zagraniu dwóch speli moich najemników. Po wciśnięciu przycisku zakończenia tury stało się coś nieoczekiwanego i pyrobomba najpierw zmieniła stronę planszy, czyli przeszła na moją stronę, następnie dopiero aktywowały się nałożone na nią ukąszenia węża. Prawie zabiło mi to stół.
Dlaczego uważam, że to jest niewłaściwe? Odpowiedź jest prosta. Na pyrobombie mamy opis : “zmienia stronę w każdej turze” czyli zmienia stronę w momencie zakończenia jednej tury oraz rozpoczęcia drugiej, jak widzimy jest to czas przejściowy między turami.
Następnie opis ukąszenia węża: “na koniec TEJ tury otrzymuje ona x obrażeń” czyli prostym do zrozumienia jest, że obrażenia zostaną zadane na koniec obecnej tury, czyli tej gdzie został nałożony efekt pasywny tejże umiejętności.
Więc teraz moje pytanie, dlaczego obrażenia z ukąszenia węża zostały aktywowane po zmianie strony pyrobomby, czyli ewidentnie na początku następnej tury? Bo skoro bomba zmieniła już stronę, musiała zakończyć się poprzednia tura i rozpoczęła następna.
Czy coś jest nielogicznego w moim rozumowaniu?
Poniżej przesyłam screena z zaistniałej sytuacji. Można zerknąć na pasek wykonanych kolejno akcji, aby mieć pewność, że mówię prawdę.
PS. nie mogę wkleić odnośnika, nie wiem dlaczego. Musicie więc uwierzyć mi na słowo.
PS2. w sumie to dlaczego nie mogę wkleić odnośnika?
Proszę o zweryfikowanie zaistniałego zdarzenia.
Dziękuję i pozdrawiam
Mario

Tak dziala kolejnosc w hsie.
Karty uruchamiaja sie w kolejnosci zagrania/pojawienia na stole, najczesciej widac to na przykladzie agonii po zniszczeniu kilku minionow na raz.

Bomba juz byla na stole kiedy uzywales ukaszenia, byla wiec pierwsza, wiec jej umiejka dostala priorytet.

Podobnie sprawa ma się z efektem krwawienia, obrażenia na bombie aktywują się już po zmianie strony. Nie jest to za bardzo logiczne, ale tak to działa w Hearthstone - dobrze to wyjaśnił kolega Heianwood. Kiedyś się na tym przejechałem i od tej pory staram się pilnować :wink: