Jak skopać ustawkę w krótkim czasie made by Blizzard

  1. Dać do odblokowania bonusy za 2500 golda.
  2. Dodać op kartę na 1 poziomie karczmy - rabid-saurolisk gdzie nawet nie musisz już ulepszać karczmy, polujesz na Sauroliszki i buffujesz je agoniami, wbijasz co najwyżej 2 poziom karczmy i praktycznie zawsze top 4 gwarantowane. Brawo Blizz
  3. Dodajmy Makrelę - Która w pojedynkę wybija cały stół przeciwnika. Makrela jest murlokiem, więc można jej nadać truciznę, wielokrotne odnowienie boskiej tarczy pozwala jej prostymi środkami wybijać cały stół przeciwnika bez względu na staty stronników jakie budował przeciwnik skrupulatnie całą grę. Dwie takie makrele na boardzie, to już kompletny rak jaki zniechęca do rozgrywki.

Wydawało się, że ustawkę ciężko spieprzyć i tak były problemy z balansem nie których bohaterów czy stronników, ale jeszcze to nie zniechęcało tak bardzo jak teraz. Dodatkowo Blizzard nadal trzyma w grze Zerusa jaki dawno powinien wypaść z ustawki bo również pozwala rozwalić całą rozgrywkę, ostatnio miałem sytuację, że dostałem Mama Bear z zerusa będąc na 3 poziomie karczmy. Od dawna się mówi, że tej karty być nie powinno, obojętnie jak jest popularna, czy ludzie nią grają czy nie, sam fakt, że może dojść do takiej sytuacji powinien być wykluczany z gry.

Wykupienie slotów na bohaterów za 2,5k golda, to cios dla graczy takich jak ja, jacy w Hearthstone - karciankę nie grają i bawili się głównie przy ustawce. Przez ten fakt gram w ten tryb coraz mniej a już te ostatnie jednostki wprowadzane do gry powodują, że granie w to coraz bardziej traci sens.

Brawo Blizzard. Jak zwykle świetne rozwiązania jakie zabijają przyjemność z rozgrywki.

4 polubienia

Jak można skopać coś co od samego początku było skopane … :rofl:

Polubienia: 5

Dobić (dwadzieścia znaków)

2 polubienia

Ustawka została przeceniona o 50%

Powinni dla osób którzy nie kupili preordera/nie wydali 2500 golda dać za darmo przynajmniej 3 postacie aby gracze mieli wybór a tym którzy zapłacili 5 lub 6 postaci (sam kupiłem preorder ale wybór 2 postaci w ustawce bardzo Mi się nie podoba). 2 darmowe postacie wraz z kijowymi hero power to nie wybór tylko skazanie gracza na porażkę już od początku. To jak splunięcie graczom w twarz z powiedzeniem “Chcesz wygrywać ? PŁAĆ!”

3 polubienia

Żeby mocniej kopnąć tych co nie płacą to wprowadzone dzisiaj nowe postacie też nie będą dostępne dla tych złych niepłacących graczy czyli hołoty chamskiej :grin:

2 polubienia

Ustawkę to dopiero teraz skopali dodając tak mocnych piratów.

O losie, nie gram ustawki i myślałem, że sobie żartujesz, ale sprawdziłem i rzeczywiście to prawda :smiley: teraz czekać tylko jak coś takiego zrobią na rankingu… Uwielbiam tę grę, ale ich twórców już nie bardzo.

2 polubienia

Ale to nie jest nic nowego… Każdy nowy bohater, który był dodawany do ustawki najpierw był udostępniany osobom posiadającym “bonusy”. Nie mówiąc, że dostęp do ustawki na początku miały tylko osoby posiadające preorder dodatku :wink:

PS. Poza tym sam nie widzę innego sensownego sposobu na spieniężenie ustawki, a wiadomo, że musi na siebie zarabiać…

1 polubienie

Na rankingach ci co nie płacą, “dostają kopa” w coraz bardziej prostackie i bezczelne sposoby - pomaganie płacącym zaczęło przybierać formy groteskowe. W jaki sposób? Długo by pisać, tylko po co.

2 polubienia

Jeżeli to prawda to potwierdź swoje słowo jakimiś danymi, bo coś nie poparte faktami jest guzik warte.

Co do monetyzacji ustawki, to faktycznie wygląda to trochę nieprzyjemnie, gdyż większa ilość bohaterów do wyboru faktycznie ma spore znaczenie przy aktualnym balansie postaci w grze (przykładowo Galakrond zajmuje średnio miejsce 5,23, co czyni go fatalnym wyborem). Jeśli ktoś obiera sobie na cel grę dla zabawy, to nie traci nic znaczącego, ale jeśli dla kogoś celem jest wbicie wysokiej pozycji w rankingu, to bez przepustki będzie sobie radził zdecydowanie gorzej.

Szczerze mówiąc dziwi mnie że Blizzard nie zabiera się za równoważenie tego, przecież mamy tutaj świetne narzędzie do równoważenia siły bohaterów - ich zdrowie. Duel of Champions robiło tak już lata temu. :man_shrugging: Łacior jest jedynym bohaterem który ma inną ilość zdrowia, ale można zauważyć że dodatkowe 10 zdrowia rekompensuje brak umiejętności na tyle dobrze że jest prawie przeciętny, czyli zdecydowanie może być ono wykorzystywane jako czynnik rónoważący. Na dodatek zmiany balansu w ustawce nie są tak szkodliwe jak w karciance kolekcjonerskiej, bo przecież nie sprawiają one że kolekcja nagle traci na sile i wartości - w ustawce nie trzeba by kompletować nowej kolekcji gdyby bohater został osłabiony.

Gdyby wszyscy bohaterowie byli równie silni, to już nie można by tu było zarzucić P2W, ponieważ przepustka dawałaby co najwyżej większą szansę na możliwość gry ulubionymi postaciami. Jedna z najprostszych rzeczy w grze do poprawienia bez szczególnych wad, a mimo to tkwimy z trybem który można określić jako grę dla zabawy lub grę z abonamentem.

Takie rozwiązanie niestety stworzyłoby inny problem. Jeśli się nie pomyliłem w liczeniu, to obecnie mamy dostępnych 44 bohaterów, czyli po 5,5 na gracza. Gdyby zwiększono limit do 6, to w grze dopuszczalne musiały być powtórki, czyli w grze zdarzałyby się lustrzane odbicia. Pewnie nie dla każdego są one problemem, ale dla wielu osób są one mniej przyjemne niż zwykłe gry.

Teoretycznie można by podbić wybór bohaterów do 5, ale wtedy Blizzard już nie będzie mógł sobie pozwolić na zmniejszenie puli bohaterów do mniej niż 40 (mała wada). Alternatywnie można by zawsze starać się aby w grze było nie więcej niż X graczy z przepustką, ale to czasami mogłoby wydłużyć czas wyszukiwania graczy (też raczej mała wada). Inną alternatywą byłoby zwiększenie puli bohaterów, ale to też ma swoje minusy (więcej designu, więcej kodu, więcej bugów, więcej testów, więcej równoważenia itd.). Wady małe, prawdopodobnie mniejsze niż zalety, ale warto mieć je na uwadze.

Wszyscy wiemy że gdyby takie osoby potrafiły cokolwiek udowodnić to by już dawno to udowodniły, ale oni nawet nie wiedzą jak tego dokonać w sposób który byłby rzetelny i nie zakłamany. Już prędzej zostaną wynalezione portale i tunele czasoprzestrzenne niż pokażą dowód który nie załamałby dowolnej osoby rozumiejącej statystykę. :smiley:

Dobry gracz szuka sposobów aby stać się silniejszym, słaby natomiast obwinia wszystko wokół o swoje niepowodzenia…

Dopóki nie przedstawisz żadnych konkretów, będziesz pośmiewiskiem dla forumowego ogółu… :wink:

Polubienia: 5