Jeżowy Turniej X - Standard - zasady/zapisy, tutaj nie piszemy wyników :)

Siemanko, zapraszam Was serdecznie na dziesiąty, jubileuszowy i możliwe że ostatni… Jeżowy Turniej Forumowy!

Zasady gry:

  • Gramy w formacie Standard.
  • Gramy BO5 – mecze do 3 wygranych partii.
  • Na mecze fazy swiss nie wybieramy stałych talii ani ich nie ujawniamy, za to przed każdym meczem podajemy przeciwnikowi 3 klasy i tylko nimi możemy grać w danym meczu. Na każdy mecz zestaw klas może być inny. Edit edita: Wracamy do początkowej wersji, nie ma większych restrykcji co do decków niż używanie tylko 3 podanych klas i zakaz ponownej gry wygraną klasą. Edit 23.08. Dla jasności, w tej fazie nie dokonujemy banów, jako że używamy tylko 3 podanych klas.
  • Do określonego w późniejszym czasie terminu, gracze z promocją do playoffów będą mieli za zadanie przesłać mi prywatnie na battlenecie link do swoich talii którymi będą grać do końca fazy pucharowej, korzystając z platformy https://hsdeckviewer.com/. Talie będzie można zmienić w przypadku, gdy w trakcie playoffów pojawią się nerfy – na to również podam termin końcowy. Wszystkie decklisty opublikuję w odpowiednim czasie. Edit 23.08. Talie wysyłamy 4, przed każdym meczem przeciwnik banuje jedną z nich.
  • Wygraną klasą nie można grać już w danym meczu.
  • Jeśli gracz wybierze do gry wygraną klasę, grozi mu porażka w danej partii (nie całego meczu).
  • Jeśli gracz bez słowa opuści wyzwanie w trakcie meczu i nie wróci/odpowie przez 10 minut, grozi mu porażka w całym meczu. Jeśli po opuszczeniu wyzwania przejdzie do menu kolekcji, natychmiast przegrywa mecz.
  • Dowodem zbrodni opisanych w 2 poprzednich punktach są zrzuty ekranu.
  • Karta „Zayle, Płaszcz Cienia” jest zakazana.
  • Zakazana jest gra klasą „Kapłan”.

System rozgrywek:

  • Pierwsza faza odbywa się w systemie swiss (jedna grupa dla wszystkich zawodników), druga zaś w systemie pucharowym.
  • Tabela oraz drabinka będą prowadzone na platformie challonge.
  • Faza swiss będzie składać się z 7 rund, każda potrwa 5 dni, należy umówić się na mecz z określonym przeciwnikiem właśnie w ciągu 5 dni przeznaczonych na daną rundę, w razie nierozegrania meczu organizator ma możliwość ustalenia wyniku – o zwycięstwie przeważnie decyduje: aktywność w poprzednich meczach > pozycja w tabeli > gdy wciąż nierozstrzygnięte, wpisywany jest remis.
  • Za zwycięstwo lub wolny los (tzw. „bye”) gracz dostaje 1 punkt, za przegraną 0 punktów, za remis -1 punkt.
  • Nie ma opcji przedłużenia czasu trwania rundy. Gracz który opuści 2 rundy swissa z rzędu, zostaje usunięty z turnieju.
  • Łącznie faza swiss potrwa 35 dni – od 1 września do 5 października. Ramy czasowe fazy playoff są zależne od frekwencji całego turnieju.
  • Gracze którzy „wykazywali” się brakiem aktywności w poprzednich edycjach rozgrywek, mogą nie zostać przyjęci do turnieju.
  • Jeśli gracz wycofa się z turnieju, a nie zwyciężył żadnego meczu, na jego miejsce może wskoczyć nowy, przejmując wyniki uzyskane w poprzednich rundach.
  • Liczba miejsc w playoffach zostanie podana po rozpoczęciu pierwszej rundy swiss.
  • Należy być przygotowanym na transmisję na żywo prowadzoną z meczu fazy pucharowej, dlatego termin spotkania ustalamy z przeciwnikiem oraz organizatorem przynajmniej 24 godziny przed meczem, a w przypadku streamu informację o banach wysyłamy do mnie oraz streamera najpóźniej 60 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Zapisy potrwają do 31 sierpnia do godziny 20:00. Tradycyjnie składamy swój battletag pod tym postem. Brak battletagu w treści posta skutkuje niezapisaniem do turnieju. :slight_smile:

Losowanie pierwszej rundy swissa odbędzie się na żywo na Twitchu, 31 sierpnia wieczorem, po zakończeniu zapisów.

Nakazane jest śledzić ten wątek, lub/oraz kanał “Jeżowy Turniej X - Standard” na grupie Battle.net „HS FORUM”, bo w obu miejscach pojawi się: link do kanału Twitch, link do drugiego wątku turniejowego (gdzie podajemy wyniki meczów, bo w temacie zapisów ZAKAZANE jest zgłaszanie wyników), link do tabeli turniejowej oraz być może link do discorda turniejowego, którego założenie rozważam. Póki co link do grupy battlenetowej: https://blizzard.com/invite/GoP3qCqVn

Edit: Potwierdzone nagrody:
1. miejsce - 40 paczek kart z dowolnego dodatku.
2. miejsce - 15 paczek kart z dowolnego dodatku.

2 polubienia

Pierwszy EZ
PawlaczGMD#21534

2 polubienia

Krychu#2154 i Chercia#2231 zapisujemy się :wink:

3 polubienia

Zapisuję się TheLethal#21608

2 polubienia

KrólPodwórza#2840 ja również chętnie wezmę udział

2 polubienia

Chetnie zagram
Darq7007#2322

2 polubienia

Zapisuję się! :slight_smile:
Mam nadzieje, że jeszcze będzie nam dane zagrać w jeżowy turniej…
Albo chociaż zaczniesz streamować! Będę wpadał na każdy strumyk! :smiley:

1 polubienie

O co chodzi Jeżu, nie dostałeś rozgrzeszenia, że aż tak drastyczne środki podjąłeś? :stuck_out_tongue:
Pawel#2652

4 polubienia

Chciałem zapewnić spokój ateistom i innowiercom, ale teraz najgorliwsi chrześcijanie rzucili się na mnie i obdzierają ze skóry… Nie da rady wszystkim dogodzić :confused:

2 polubienia

Standard zawsze zagram z chęcią.

KrzegoszPL#2867

2 polubienia

a wezmę udział :smiley:
Omlet21493

2 polubienia

zgłaszam się :3
Kronus#2145

2 polubienia

Jestem chętna Oliwia97#2395

2 polubienia

Pisze się na to:)
Zietek#21588

2 polubienia

Chętny .
FunkyBakee#2230

2 polubienia

Chętny pHi11Colins#2149

2 polubienia

Zgłaszam się
rudy102#21203

2 polubienia

zapisuję się
Myzrael#2482

2 polubienia

Zapisuję się - Kubero#21433 :slight_smile:

2 polubienia

Lecimy z tematem
Fioletowyy#2860

3 polubienia