Kapłan - możliwość banowania?

Czy kiedyś doczekamy się wzorem turniejów możliwości banowania jednej klasy ? Oczywiście sam zbanował bym kapłana. Na zawsze. Albo usuńcie go z gry w ogóle. Nie jest to tylko moja opinia. Wystarczy pooglądać streamy i poczytać co sądzą o nim gracze. Niektóre opinie są absolutnie nie do zacytowania z uwagi na (delikatnie mówiąc) dość kontrowersyjne słownictwo.

PS. Ja już od dawna poddaję wszystkie partie jak gra mi wylosuje to klasę. Jaki w taki razie jest sens żebym w ogóle musiał ją losować ?

1 polubienie

Na szczęście 15.07 znerfią go. Oby na dobre.

1 polubienie

Chwilę mnie nie było… kolejny idiot… brawo :rofl:

1 polubienie

jakkolwiek by nie bylo to nie rozumiem kwestii poddawania meczu kompletnie…

2 polubienia

kapłan obecnie ma bardzo słabe winratio, okej rozumiem, że denerwuje umiejetność leczenia itp, ale nie przesadzajmy, kapłan ma wiele meczów do nie wygrania(Control warrior, control warlock) też nie rozumiem poddawania meczu na początku, większość meczów da się wygrać

to polecam zajrzeć na ostatni raport na vicious syndicate

Na 1k Legend priest dominuje i ma winratio ~52%

w rękach dobrego gracza priesta to deck jest naprawdęsilny

1 polubienie

Kapłan jest jedną z tych klas które jak ktoś już napisał są silniejsze w rękach bardziej doświadczonych graczy ten argument powinien wystarczyć żeby go zostawić
To co powinni zrobić to zmienić jego charakter w standardzie, nie tylko kontrola + heal ale też coś innego co powinno zróżnicować klasę i pomóc np. aggro z nim walczyć.
W ogóle problem zróżnicowania klas jest obecnie duży, np shaman w standardzie polega tylko na elemental i broniach a hunter jest tylko face mag to sam spelle, a dh to deathrattle

O ile w standardzie face hunter daje sobie radę tak dzicz to kompletna inna para kaloszy. Od groma masz druidów kapłanów którzy mają porządne karty nie tylko healujace czy też z dobieraniem. Karty mające potężne value, zastanawiam się czemu inne klasy nie dostają takie zabaweczki jak pomór.

Jak dla mnie to czarnoksiężnik to powinien być zbanowany.
Stronnicy, którzy odrzucają karty i moc, która rani własnego bohatera i nigdy przenigdy tą klasą ani w standardzie ani w dziczy go nie biorę i jeszcze głupie zaklęcia typu zniszcz przyjaznych stronnik lub wszystkich lub czar, który zamiast many traci się zdrowie u bohatera.

No właśnie w dziczy z kolei są karty przesadzone i takich które nie toleruję np. karta kapłana za 4 many na agonii przyzwij dwóch stronników

Dopóki nie nauczyłem się/nie zacząłem potrafić grać w hs też mówiłem że warlock to kupa i go nie lubiłem przez pierwsze 2 lata, a obecnie jest to jedna z moich ulubionych klas :wink: ahhh otk mechatun warlock wróć ;ccc

1 polubienie

Warlock, a tym bardziej mechacthun jest łopatologiczny zero tam jakiś trudnych rzeczy wystarczy znać koncepcję decku.

Ja bym banowal aggro debili jak face Hunters …

Banował bym tych co ze mną wygrywają :rofl:

Polubienia: 6

Problem z banami byłby jeden. Jeśli jakaś talia powiedzmy np. maga miałaby dobre winratio i dominowała pozostałe klasy, a najlepszą na nią odpowiedzią byłby taki łowca, to ta talia maga banowałaby swojego naturalnego przeciwnika, czyli łowcę, więc zwiększyłaby swoje szanse na wygraną. I skończyłoby się na tym, że karty maga muszą dostać nerfa.

Zatem lepszym rozwiązaniem są nerfy kart.

2 polubienia

A wiadomo coś o jakiś nerfach?

Żeby tylko istniało takie narzędzie jak wyszukiwarka Google lub strony z wiadomościami odnośnie HSa. Hmm… :roll_eyes: :yawning_face:

4 polubienia

Obserwuje ostatnią “dramę” w temacie Kapłana i odnoszę wrażenie, że krytyka idzie z dwóch stron:

  1. Graczy top legendy, gdzie liczą się niuanse;
  2. Wielbicieli nienachalnie strategicznej gry (zwanym szerzej agresywnym motłochem), którzy płaczą, bo ich Face Hunter nie może się przebić.

Kapłan zdecydowanie zyskuje w rękach doświadczonych graczy i to zamyka temat usunięcia klasy.
Jedyne co powinno ulec zmianie, to zdecydowane ograniczenie efektu generowania kart i położenie nacisku na kreowanie jakiegoś konkretnego pomysłu na grę.

Dzicz niech będzie przykładem. W tym formacie Kapłan dysponuje 3 legitnymi archetypami i żaden nie generuje aż tylu kart: Raza, Ressurect i Combo.

1 polubienie

2024 nic się nie zmieniło kapłan dalej denerwujący

Denerwująca w nim jest tylko jedna karta, Purified Shard… usunałbym to g…