Kilka refleksji po wbiciu pierwszy raz Legendy

Wczoraj po raz pierwszy od rozpoczęcia gry w HS udało mi się wbić legendę w standardzie :rofl:
Kilka refleksji:
Pozytywne:

  1. Da się nawet na koncie z którego bugzard nie dostał ani centa!
  2. Miła nagroda czyli karta legendarna!
  3. Spora satysfakcja, że jednak można pomimo stosowania przez bugzard wielu oszukańczych algorytmów…
    Negatywne:
  4. Potwierdzenie istnienia wielu algorytmów dyskryminujących graczy F2P
  5. Wyjaśnienie “fenomenu”, że na rangach 1-4 diament w wielu grach nie widziałem rangi przeciwnika.
  6. Kompletny zanik jakiejkolwiek motywacji do kontynuowania gier rankingowych na statusie legendy.
    Krótkie wyjaśnienie do powyższych 3 punktów:
    Wbijając legendę dostałem rangę około 26 500. Od tego momentu rozegrałem kilkanaście gier rankingowych z czego 1 raz trafiłem na gracza z lepszą rangą, 3-4 z legendą ale gorszą od mojej, 3-4 razy na graczy z diamentem 1 i ponad 10 razy na graczy z z diamentem 2, 3 lub nawet 4!!!
    Co z tego wynika???
    Ano to że mimo kontynuowania gry z winratio powyżej 60% stoję w miejscu lub nawet spadam w rankingu!!!
    Dlaczego???
    Wygrywając z graczami rangi diament 2, 3 lub 4 dostaję 80 kilka lub 90 kilka punktów.
    Przegrywając tracę 120 kilka lub nawet 130 kilka punktów!!!
    Oszukańcze algorytmy “dbają” o to bym grał z większą liczbą przeciwników diament 2, 3, 4 niż z innymi legendami a w takiej sytuacji winratio ponad 60% g… daje.
    Żenada ze strony bugzarda a dodatkowo przy każdej grze przeciwko graczowi z rangą diamentową czuję się jak przysłowiowy pies ogrodnika…

Aktualizacja oszustw bugzarda:
Ostatnie 5 gier to na zmianę diament 3 albo diament 4 !!!
Słów brakuje :rofl:

3 polubienia

Gratulację! :slight_smile:

1 polubienie

Smuci mnie to że nasz naród jest taki ograniczony :confused: i zamiast zebrać się jakoś i pogromadzić dane (chociażby z gier na hs replay) i dzięki temu udowodnić za pomocą danych swoje racje, my wolimy spekulować i mówić że wiemy lepiej.
O ile mnie pamięć nie myli jakieś 2 lata temu? sam wyszedłem z takową inicjatywą na forum (co prawda w komentarzu ale zawszę coś) i do tej pory nie odpisał mi nikt, a w sumie wystarczy pod koniec dnia wrzucić ss z meczów, i można ustalić na podstawie tego ile razy spotykasz daną klase na 10 tys gier, a takich danych nie porównuję się do 100 gier, ponieważ po prostu czy więcej danych, tym są bardziej dokładne, sam osobiście chętnie bym coś takiego mógł robić, choć wątpie że ktokolwiek inny podjąłby inicjatywę, takie społeczeństwo polskie heh

ps. Jednak jeśli jest ktoś zainteresowany to możnaby pomyśleć nad discordem przeznaczonym do takich typu rzeczy, może nawet są boty do tego jakieś (typu że wrzucają na kanał grę ostatnią twoją) a nawet jak nie ma, to zawszę można stworzyć kilka kanałów, 1 ogólny do meczy na dany dzień, i reszta do decków jakie spotkałeś danej klasy i wsm gdyby uzupełniać to na bierzącą (czyli podczas gry a nie pod koniec dnia) to możnaby uzyskać dużo fajnych danych ( i chodzi mi tutaj bardziej o ustawienie losowości dobierania dla graczy f2p oraz p2w, oraz o częstotliwość trafiania na swoje kontry) w sumie wystarczyłoby dać 10 meczy dziennie, 10 meczy i załóżmy byłoby chociaż te 10 osób, to mamy juz 100 meczy dziennie, co daje nam 3 tys meczy w miesiacu, i z tego już cos można wyciągać (jakieś konkretne dane)

A, i oczywiście gratki z legendy :3

Chwila, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem.

  1. Gość ciśnie ludzi, że wyciągają wnioski jedynie na podstawie swoich własnych gier, a to jest za mała liczba gier, by coś takiego robić.
  2. Nazywa cały polski naród ograniczonym i mówi, że takie jest nasze społeczeństwo na podstawie wpisów kilku osób na forum.

Ktoś to odblokował właśnie złoty skin dzbanera.

3 polubienia

Dokładnie tak :rofl:
Koleś pisze o rzeczach o których nie ma zielonego pojęcia.
Po pierwsze przy odtwarzaniu przebiegu gry (np. na HSReplay .net) program nie pokazuje rang graczy. Po drugie jest kompletnie bez znaczenia czy taka sytuacja występuje raz na 100 gier czy raz na 100 000 gier.
Parowanie gracza z rangą legendy z graczem rangi diament 3 lub 4 nie powinno się zdarzyć NIGDY!!!
Wkleił bym printscreeny z wieloma takimi sytuacjami, ale na tym forum nie ma takiej opcji…

1 polubienie

Fatk, przepraszam tutaj po prostu napisałem coś złego w skrócie, ehh… źle się wyraziłem, bardziej chodziło mi o to że gdy wyciągamy dane z swoich własnych gier, to mamy tam dane z załóżmy 30-40 gier, i mamy jakiś zarys obrazu na metę etc, lecz gdy połączy się siły możnaby zrobić większą statystykę, dzięki której można by wywnioskować częstotliwość trafiania daną klasa na inną klasę, czy też możliwość porównania ręki startowej gracza p2w do ręki startowej gracza f2p (dzięki czemu możnaby wywnioskowac czy jest faktycznie coś nie tak, a raczej w 20 grach, może 30 nie wyciągniesz takich solidnych wniosków)
Przepraszam jeszcze raz za złe wyrażenie się w stosunku do tego :c

ps. Jeszcze jedna ważna rzecz, wiem że z tym ograniczeniem grubo przesadziłem ale to miało się odnieść bardziej do sytuacji niektórych ludzi na forum (takich jak ten powyżej) którzy potrafią po prostu pisać posty które rodzą jakieś ziarena niepewności wśród czytelników, przez co coraz więcej ludzi wierzy w ,wielki spisek" i to nie jest na podstawie 1 wpisu, lecz z tym bodaj 1-2 lata temu pisał dokładnie to samo i to nie raz (nie wiem czy do teraz napisał coś podobnego) po prostu wróciłem na forum poczytać co tam po dłuższej przerwie i znów widzę ten sam temat (czyli temat odnoszący się do wielkiego spisku) heh…

ps. sorka napisałeś gdy napisałem ja D: a skąd wiesz jaką range ma przeciwnik :sweat_smile: znaczy czy jest jakaś taka opcja np na telefonie czy jakiś program do tego :sweat_smile:

Gram na komputerze i na monitorze zawsze wyświetla się moja ranga a w ok 95% też ranga przeciwnika. Na telefonie prawdopodobnie jest uproszczony interfejs gry ze względu na oszczędność miejsca na ekranie telefonów.

Fakt faktem, masz rację jeśli chodzi o parowanie graczy z różnych rang.
Ale po prostu jeszcze nikt nie udowodnił blizzardowi czegoś takiego, sam nie chcę wchodzić głebiej czy to prawda czy nie, jedynie daję możliwość udostepnienia moich gier, żeby móc po prostu zobaczyć czy faktycznie coś jest na rzeczy czy nie (a jeśli chodzi o resztę to przyznaję że napisałem źle).

A blizz sam nie mówił przypadkiem że system rankingowy bierze pod uwagę tylko mmr? W sensie że gdyby np. top 1 legendy z marca zaczął grać dopiero pod koniec kwietnia to i tak dobierało by mu ludzi z legendy? Rangi są tak naprawdę tylko po to by przeciętny gracz po wbiciu platyny myślał “ale jestem dobry”, a prawdziwa gra zaczyna się tak naprawdę na legendzie.

1 polubienie

Tutaj masz mega przegięcie bugzarda:
h ttps://megawrzuta.pl/download/750ef275cc649082ecb52b8fc1095cab.html
Screenshot zrobiony kilka minut temu Legenda przeciwko diament 5 (pierwszy raz mi się tak zdażyło) :rofl:

1 polubienie

ty przeczytałeś co ja napisałem czy nie przeczytałeś co ja napisałem?

1 polubienie

Jako gracz, który również niedawno wbił pierwszą legendę (w styczniu jak chorowałem na COVID), gratuluję. Najlepsze w tym wszystkim jest uczucie, że już nic w tej grze nie musisz. Teraz gram na spokojnie, bez spiny o rangę. Warto było.

3 polubienia

Przeczytałem tylko to by było bez sensu ponieważ na wszystkich innych rangach zawsze masz przeciwnika o tej samej randze +/- 1

Mi się wydaje, że jedyne co jest źle to,że nie jest jasne z kim gramy i blizzard powinien pokazywać kto jest kto. Jeśli trafiasz legendę w średnim diamencie to prawdopodobnie jest to bardzo niska legenda, a jak chcesz wbić range to chyba powinieneś skosić tych którzy tam już są i nie robią sobie jaj🙂.
W każdym razie gratulacje i powodzenia w podbijaniu swojej pozycji, ja jak pierwszy raz wbiłem to miałem identycznie z tymi punktami.

3 polubienia

Tak było w starym systemie rankingowym gdzie mmr istniało ale nabierało znaczenia dopiero na legendzie. No może po za tą sytuacją https://www.youtube.com/watch?v=K-E-v9PnzWU

Zgadzam się że obecny system jest bez sensu. Takie legends of runeterra nie korzysta w ogóle z mmr, a stary gwint na przykład otwarcie pokazywał mmr gracza i to nim przydzielał rangę. Ale dopóki ten system daje więcej nagród niż stary to chyba nie macie na co narzekać nie?

Ten zje… system bugzarda to jakaś mega głupota :rofl:
Przed chwilą wygrałem grę a mój ranking stracił ponad 30 punktów…

Ludzie zrozumcie, że istnieje coś takiego jak MMR. Radzę poczytać co to jest. Ludzie, którzy wbili legendę np w marcu, mając obecnie diament 5,4 itd. może trafić na gracza z legendą. O to w tym chodzi, to dlatego dobiera legendę do diamenta. Tak samo jeśli ktoś gra o legendę d1, ma prawo trafić na legendę. Więc podsumowując nie wiem o co ta gównoburza hejterów “bugzarda”…

1 polubienie

Jak mawiała moja śp. Babcia “Dar zrozumienia jest darem Bożym i nie każdy go posiada…”
“Cudowny” algorytm bugzarda sparował mnie z graczem diament 8!!!, grę wygrałem i w nagrodę ranking legendy mi się pogorszył :rofl:
MMR działa wspaniale…

2 polubienia

Awi do pana Wacława… jakbyś przestał narzekać to chyba byś zniknął. Tak samo jak niektórzy tutaj. Daj już sobie na luzzz. Legendy gratuluję i życzę więcej optymistycznego podejścia :upside_down_face:

3 polubienia

Aż taka różnica jest między, D a Legenda?

1 polubienie