Które pakiety wybrać

Witam. Jestem dość świeżym graczem Hearthstone i mam pewne pytanie. W planach mam zakupienie pakietów w ilości 200 i nie wiem na jakie się zdecydować, mógłby ktoś doradzić na jakich pakietach się skupić? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jak bardzo świeżym? Najważniejsze w Twoim wypadku to kupić do 10 pakietów z każdego dodatku, który jest w Standardzie, bo wtedy wypadnie Ci gwarantowana legenda (która jest w pierwszych 10 pakietach każdego dodatku: może to być 1, 4, lub 10 pakiet)… A dalej to bym kupował zarówno zestaw klasyczny jak i najnowszy dodatek :slight_smile:

Zacząłem grać może miesiąc temu. Kupić taką samą ilość klasycznych jak i tych z najnowszego dodatku?

Stop!
Nie kupuj klasycznych ten set ma bardzo niski power level.
Przede wszystkim zapoznaj się z tą analizą:


Podsumowując powyższy filmik: jeśli chcesz grać Demon Hunterem skup się na najnowszym dodatku, bo tylko ten set zawiera karty do niego. W innym wypadku polecane są Smoki, nie dość, że dostaniesz 5 darmowych Galakrondów to jeszcze ten set ma obecnie największą moc.
3 polubienia

Czyli będziesz je kupował za gotówkę, a tu sprawa sie komplikuje, bo nie chcę byś wydawał kasę tylko w oparciu o moją opinię… Ja bym kupił po te 10 pakietów z dodatków ze standardu, a raczej kupował do momentu otrzymania legendy z każdego dodatku Standardowego… Później bym kupił 30-40 paksów klasycznych + 60-80 pakietów z najnowszego dodatku… Resztę kaski bym zatrzymał na większy preorder kolejnego dodatku i ostatecznie może kupił przygodę Galakrond’s Awakening :slight_smile:

Nie mam zamiaru grać Demon Hunterem, strasznie nie podoba mi się ta klasa. Dużo przyjemniej gra mi się Mage,Rogue, Warlock. Są to klasy na których chciałbym się skupić w 90%.

Jeżeli nie przeszkadza Ci dzicz to jest tam bardzo tani secret mag, który ma bardzo wysokie winratio… W zasadzie jest tam jedna legenda i z 2 epiki… Kupno z 60 pakietów Smoków zamiast klasycznego też wydaje się spoko :slight_smile:

A mógłbyś powiedzieć mi coś o przygodach? Opłaca się je kupować czy jednak zaoszczędzić kasę i np, jak wyżej pisałeś zostawić na preorder nowego dodatku?

Przebudzenie Galakronda myślę, że warto kupić :slight_smile: Pozostałe ze Standardu nie… Jeżeli, kiedyś by Cię naszła większa chęć grania dziczy i zabawy kartami to stare przygody, gdzie dostaje się konkretne karty myślę, że warto kupić :slight_smile: Szczególnie,że są po te 20-25$ :slight_smile:

Narazie skupie się tylko na standardzie. Wielkie dzięki za porady :slight_smile:

Prawdziwej kasy nie polecam ładować bo to sakiewka bez dna… Jeżeli jednak chcesz wydać pieniądze to rób to tylko i wyłącznie na preordery, inaczej się totalnie nie opłaca, ale tak totalnie totalnie nie opłaca. Preordery są do przełknięcia.
Jeżeli chodzi o moją opinię to za golda w grze powinieneś kupić do 10 pakietów z KAŻDEGO (z dziczy też) dodatku który wyszedł tylko po to by w tych pierwszych 10 trafić gwarantowana legendę.
A jak będziesz otwierał co dodatek minimum 50-70 pakietów za golda to będzie dobrze :wink:
htt ps://i.imgur.com/07FGYn7.png masz tu pogląd ile się dostaje za preorder średnio, a porównaj sobie jaka lipa jak kupisz pakiety za prawdziwe pieniądze tak o… (usunąć spacje w https)

2 polubienia

Sam na pewno nie wydałbym pieniędzy na Hearthstone. Na pewno nie takiej ilości skoro 60 pakietów kosztuje (Jak dobrze pamiętam) 70euro. Z pewnej okazji,dostałem karty podarunkowe właśnie na battlenet. Na owej aplikacji gram tylko w Cod’a i Hearthstone’a, więc siłą rzeczy nie mam na co tego wydać… Po dłuższej myśli padło właśnie na Hearthstone. Dlatego pytam na forum gdzie są osoby które znają się na tej grze i mogą mi doradzić co kupić, skoro mam wydać pieniądze to zrobić to dobrze.

1 polubienie

No to poczekaj na preorder kolejnego dodatku! :wink: w sklepie obecnie 40 pakietów kosztuje 50e :stuck_out_tongue: z doświadczenia mówię, gram przeszło 5 lat ^^

Klasycznych nigdy w życiu nie kupuj za kasę, nawet za golda też więcej niż 30 nie… Dlaczego? Co tydzień karczemna bójka i jeden klasyczny pakiet zdobywasz

1 polubienie

Po 10 pakietów z każdego dodatku, który jest w standardzie (jak już pisano wyżej). Ostatnią przygodę też warto zrobić a resztę zależy jakimi deckami chcesz grać. Poszukaj w necie różnych decków i zobacz w kolekcji (używając filtrów i opcji crafting) w którym dodatku jest najwięcej kart, które potrzebujesz. Klasyczne zestawy mają jedną zaletę: nigdy nie wypadną ze standardu więc też nie są najgorszym wyborem, a zbieranie tylko z bójek w tempie 1 pakiet tygodniowo to troszkę za wolno.

No dopóki nie było sali sław :stuck_out_tongue:

Na co warto zwrócić uwagę:
W formacie standardowym legalne są tylko karty z zestawu podstawowego klasycznego, oraz zestawów z ostatnich 2 lat. Gdy w 2021 roku wypuszczony zostanie pierwszy dodatek, z formatu standardowego odpadną “Wyjście z cienia”, “Wejście smoków” i “Wybawcy Uldum”. Karty które opuszczają standard można wykorzystywać w dziczy, ale spotyka się tam znacznie trudniejszych przeciwników. Jeśli więc planowałbyś grać w HS wiele lat, to warto rozważyć te dodatki które dłużej będą legalne.

Przed kupnem pakietów warto się dowiedzieć jakimi archetypami talii będzie się grało i zastanowić się jakich kart najbardziej brakuje, a potem wybrać takie rozszerzenie które pozwoli najszybciej uzupełnić braki. Karty zwykłe i rzadkie zbiera się najszybciej, więc warto skupić się na nich. Próba “wyłowienia” legendarnej karty jest znacznie trudniejsza, dlatego sugerowałbym je tutaj ignorować i po prostu stworzyć je później w trybie rzemiosła.

Co do zestawu klasycznego, to ma on być obecny w standardzie cały czas, co jest sporą zaletą, ale ma też 2 istotne wady:

  1. Posiada 2x więcej kart niż inne rozszerzenia (przez co mniej więcej 2x trudniej trafić tam pożądaną kartę)
  2. Przeciętna siła kart z tego rozszerzenia jest niższa niż w pozostałych rozszerzeniach

Oczywiście w zestawie klasycznym też znajduje się sporo ważnych i mocnych kart, ale kupienie innych zestawów daje lepszy start.

Dzięki za link, ten kanał wygląda interesująco.

1 polubienie

Z całym szacunkiem, ale nie uważam żeby na Wild byli znacznie trudniejsi przeciwnicy. Ba… jestem w stanie stwierdzić, że jest zupełnie na odwrót. Co prawda legendy nie wbiłem, ale jednak dużo łatwiej się tam przedrzeć w rankingu ze względu na to, że pomimo wyraźnego wzrostu zainteresowania tym trybem ROZGRYWKI, to wciąż ma się on nijak do ilości ludzi grających na standardzie.

Zgodzę się z tym, że gracze na WILD, to głównie starzy wyjadacze posiadajacy ogromna kolekcje kart, ale nie kolekcja kart stanowi o sile danego gracza, a jej madre rozdysponowanie :slight_smile: .

Co do samego tematu - myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie się filmem do którego link wrzucił Mrukar. Co prawda nawiązując do tej analizy, power level kart klasycznych znacznie odstaje w porownaniu do najnowszych setów kart, ale mimo wszystko kilka klasycznych kart jest wciąż grywalnych, więc imo powinieneś zainwestować chociaż odrobinę w ten zestaw. Reszta powinna pojsc w najnowszy dodatek lub odpowiednio rozłozyc zasoby na karty wymagane do interesującego Cie decku.

2 polubienia

Też mi się wydaje, że na Wildzie jest łatwiejszy ladder… Może dlatego, że nawet na tych wyższych rangach ludzie bawią się deckami oraz to, że jest większa różnorodność… Np. od początku miesiąca nie spotkałem ani jednego Even Shamana, który jest T1 deckiem…

1 polubienie

A możne najnowszy pak 6 złotych pakietów za prawie 70zł? XD NO ICH PO.EBAŁO

Większość osób która to kupi otworzyła wcześniejsze złote pakiety… Czyli dostanie gwarantowaną legendę z pierwszych 10 pakietów… I minimum ok. 300 proszku z każdego innego… Przekładając to na proszek nie wychodzi najgorzej w porównaniu do zwykłych pakietów, bo za 16$ możesz otworzyć ich 11…

Update: Jest informacja, że w złotych pakietach nie ma zasady gwarantowanej legendy, ale inne zasady jak brak duplikatów czy pity timer (oddzielny od klasycznych pakietów) istnieje. Powalone.