Manipulator energii ciekawą bójką

Witam podczas poprzedniej bójki bitwa blokad manipulator energii działał na karty i obniżał ich koszt.
Z początku myślałem że chodzi o to że nasza talia ma tylko 4 karty więc reszta to kopie których nie było
W zależności od talii jaką stworzyłem działało różne
Czasem działało w 100% czasem pomijało niektóre karty a czasem pomijało samego manipulatora??? WTF!!!???
Może w zależności co dostałem na rękę i co wymieniłem miało wpływ?
Ma ktoś może jakieś mądre wytłumaczenie???
Na pewno przy następnych okazjach warto potesować
Ubawiłem się do łez wystawiając całą rękę smoków lub zaklęć za free w 5 turze :joy_cat:

Manipulator zmniejsza koszt kart, których nie miałeś na starcie w talii. Na starcie masz 4 karty, a potem dodaje ich kopie. Zatem jeśli grałeś jako drugi gracz, to na ręce miałeś wszystkie 4 oryginalne karty, a w talii były ich kopie. Manipulator nie obniża koszty tych oryginalnych kart, a jedynie tych kopii.

Tak, ta bójka dawała takie opcje.

No dobra 4 karty nie powinny działać bo są oryginalne ale były sytuacje że tylko dwie karty manipulatora miały obniżony koszt reszta kopi czyli 9 szt powinny być podatne na obniżenie kosztów a jako jedyne koszu nie zmieniały.
Jutro podam dokładny opis kart jakie używałem.

Lista kart jakich użyłem
1.
Manipulator energii
Fruzia wykluwaczka
Malygos aspekt magii
Kobaltowa czarnołuska

W przypadku tej talii manipulator nie obniżał kosztu kart które zostawiłem na ręce i chyba tych oryginalnych reszta działała ok

Manipulator energii
Esencja zaklinaczki
Tajemny intelekt
Wybuch aspektu

W tym przypadku manipulator nie obniżał kosztu kart które zostawiłem na ręce ale z reguły dobierałem całą talię i tu działo się coś dziwnego wszystkie karty zmieniały koszt oprócz manipulatora???

WTF!!!

Wbiłem tym 100 zwycięstw tak więc nie ma mowy o pomyłce