Nerf! Dzikich kart trójklasowych łotra-problemy i konsekwencje - Podsumowanie

Witam jeszcze raz

Jak w tytule napisane jest to moje podsumowanie do niedawnej poprawki działania dzikich kart trójklasowych. Umieszczę tutaj najciekawsze wpisy i link do poprzedniego tematu.

Podam dokładnie jak to działało łotr+widmowy puginał+agenci lotosu = dodaje ładunek do wytrzymałości broni lub aktywuje np kartę vendetta - bo mam na ręce kartę trojklasową ze specjalnym znaczkiem na narożniku czyli posiadam w ręce kartę druida łotra szamana jednocześnie - nefrytowy duch i aya też działały

Powiem tak to nie moja gra i nie mam praw autorskich jeśli chcą zmienić to trudno mogą.
Ale co z yserą i królem liszem? Co to są za karty? mają zielone i niebieskie obwódki jedne działają drugie nie? No i jeszcze karty z komendą odkryj lub dodaj losową kartę z klasy przeciwnika. Po nerfie - nie gwarantują że będzie to karta innej klasy (po za grą vs łotr) bo karty trojklasowe też się pojawiają i to dość czesto a zwłascza agent lotosu potrafi odkryć agenta lotosu czasem z klasy łotra a czasem z klasy druida lub szamana no to jak odkryje z klasy szamana to się nie będzie liczyć bo po prostu nie!- założyli blokadę na 3 karty trojklasowe łotra ale bałagan został - odkrywasz kartę a tu wyskakuje np. nefrytowy duch to karta innej klasy ktora nie działa! Wczesniej nie miało to znaczenia - jeżeli jest tak po nerfie to nefrytowy duch nie powinien się pojawić bo aktualnie to karta należąca do łotra!
Trzy dzikie karty trojklasowe na pewno dawały przewagę taką że wszyscy się poddawali na sam widok. Usunęli efekt który był moim zdaniem ciekawy i przydatny - nie by zabic tym wroga łotr musi przeżyć do czasu aż stanie się potężny ma słabe punkty grając widmowym puginałem.
Przyokazji namieszali w mechanice gry bo wynikają z tego nieścisłości i nadal jest to nie prawidłowe. czy możecie ten temat opublikować tak aby Blizzard miał tego świadomość bo to w sumie wadliwy nerf bez możliwości zwrotu pyłu.

Proszę!!! o interwencję w tej sprawie i dziękuję wszystkim za pomoc.

[Poiytr]

[Hotfix Patch Notes – April 10, 2019]

Corrected behavior of triclass cards.

  • Triclass cards that include Rogue (such as Jade Spirit) no longer activate Vendetta or other Burgle cards.

Wygląda na to, że to celowy zabieg. Niestety nie wiem czy Blizzard gdziekolwiek podał przyczynę tej zmiany. Być może problem wynika z tego, że w tym przypadku karty trójklasowe są także kartami łotrzyka, a więc jednocześnie są i nie są kartami innej klasy. Taki paradoks, który można by uniknąć zamieniając “innej klasy” na “klasy innej niż łotr”, choć to by trochę dziwnie brzmiało.

[WoooCash]
Jako iż wolne - ruszyłem na podbój tego, co mi tu przygotowaliście, zacznę od końca, bo StarScream strasznie przeżywa te trójklasowe karty.
Eksperyment wydał mi się ciekawy, gdyż swego czasu grałem mocno deckiem złożonym pod Tess, więc oto wyniki, wykazane podczas testu wykonanego z MLED’em:

Jak wiemy widmowy puginał jak i Tess, działają gdy wyjdziemy z karty klasowej, jednak innej niż tą, którą gramy. Nie wiem jak było to wcześniej ale na dzień dzisiejszy jest to tak, że i Agenci lotosu, i Nefrytowy duch czy sama Aya są kartami neutralnymi (do którego ma dostęp wąska grupa bohaterów), więc warunku nie spełniają. Jeśli wcześniej było inaczej - był to błąd, więc dobrze, że został przez Blizzard poprawiony…
Jednak z kartami klasowymi spoza własnej, jest inny, ciekawszy miszmasz - weźmy pod lupę Króla Lisza i Yaserę (karty rycerzy mocy i karty snu), ETC i sługusów…
O ile dwa pierwsze zestawy posiadają nawet obwódki nowych, innych kart klasowych, tak tylko karty lisza działają, karty snu już zapomnieli dodać w interakcję… Czary ETC, karty Hordy czy sługusów też traktowane są jako neutralne… Fantastyczne skarby to samo (ze skrzyni pirata czy nowego kobolda)… Najlepiej to zmienić portret z DK na jakiejś innej klasy i wtedy każda karta łotra ci idzie w tango :))

Nie mam pomysłu, ale wykonałem ruch w inną stronę:
Otóż z Lied’lem przetestowaliśmy opcję z talią łotra, gdzie to na ręce miałem Wendetę (czar który zmienia wartość z 4 na 0 jak masz w ręce kartę innej klasy) oraz Agentów lotosu, a na stole Majonez Egzekutas, który robi ze mnie innego hirołsa - Ragnarosa. Wendeta świeci na żółto, może też bierze pod uwagę siebie? Nie… Wyrzucając agentów na stół, nagle przybiera zwykłą - zieloną barwę, widzę to kątem oka, wybierając jakąś klasową. Klasowa (inna z rangarowskiej) wpadła - znów Wendetka za 0, żółta kamizelka… Wtf?
Z racji tego, że podchodzę do tych eksperymentów z powagą, bez piwa, profesjonalnie, z obiektywizmem, bez trawy, z naukowego punktu widzenia, uważam, że system jest troszkę zachwiany, gdyż tak na oko karta spełnia różne funkcje w zależności jaki bohater nią operuje… Moim zdaniem to już za duża elastyczność w grze, w której twarde ramki z zasadami to fundament… Mamy cię Blizzard!!! Nie wypłacisz się…

EDIT: kurde, nie wiem nawet co sobie o tym myśleć…

Razem z Mrukarem odtworzyliśmy w/w sytuację i cóż mogę rzec? Każda karta trójklasowa spoza kart łotra - traktowana jest jak klasowa (innego bohatera)… Czyli warunki broni, tess, czaru -4, tej ze zrywem itp. zostają spełnione…
Reasumując - sytuacja poddana experymentom wskazuje na pewne błędy.

  1. Karty trójklasowe wybieramy z grona neutralnych, co jakoby z automatu są nimi…
  2. Podczas pojedynków zdradzają oznaki klasowych…
  3. Jedynie karty 3k łotra nie działają w kombach, gdzie ma się bonus z użytkowania karty z innej klasy, jeśli gramy “czystym” łotrem…

Moim zdaniem Blizzard nieźle namieszał, gdyż podważył zasadę jednolitego działania tej samej karty, która w jednej chwili może działać dwojako, w zależności jaki bohater nią dysponuje, faworyzując… Trochę to niepokojące, w stylu np. Druid ma na dzień dzisiejszy za duże aggro, więc zmieńmy tylko dla niego Leroya na zryw, a reszta będzie miała normalnie - szarżę…

[Poiytr]
Wygląda na to, że poprzez “karty innej klasy” Blizzard rozumie “karty nie należące do naszej klasy”, czyli karty trójklasowe łotrzyka odpadają, bo należą do łotrzyka (tej samej klasy) a inne karty trójklasowe już tak nie odpadają.

Karty trójklasowe nie są kartami neutralnymi. Znajdują się one w kolekcji kart neutralnych, ponieważ nie ma innego miejsca w którym mogłyby się znaleźć nie roztrajając się.

EXPERYMENTY SEZON 2

Cały problem tkwi w tej mechanice.
Patrząc na to z boku (ten hotfix w ogóle nie wpłynął na moją rozgrywkę) staram się zrozumieć decyzję Blizzarda.
Według mnie te wszystkie karty trójklasowe mogli inaczej zaimplementować, prawdopodobnie nie pomyśleli, że mechanika “grabieży” będzie skutkować na ich kolejne projekty, co jest dość żałosne.
Ten hotfix był potrzebny, bo nowe karty, dzięki tym trójklasowym, miały aktywowany efekt “grabieży”, mimo iż ktoś mógł nic nie kraść z inwentarzu oponenta.
Rozwiązanie wydaję się proste, stworzyć 3 wersje karty (jedna dla druida,jedna dla łotra i jedna dla szamana w tym przypadku) i ten problem zniknąłby jak bańka mydlana.
Podsumowując, Blizzardowi nie chciało się (lub nie spojrzało na to zagadnienie perspektywicznie, prawdopodobnie też z powodu lenistwa) i przed nerfem karta była i łotrowska i nie-łotrowska, teraz jest łotrowska ale nie jest nie-łotrowska (chociaż jest nie-łotrowska, gdybym tylko chciał, tworzyłbym coraz większe i większe Jade Golemy za pomocą Ayi jako Malfurion Stormrage, znany i całkiem szanowany Druid, nie Łotr) a najrozsądniejszą według mnie opcją byłoby stworzenie kart klasowych zamiast łączenia w jakieś trój-klasy.Wiadomo,to był motyw przewodni The Mean Streets of Gadgetzan, ale mogli to lepiej usystematyzować.
Small Indie Company,indeed.

1 polubienie

Tak znerfili to raczej ze względu na 2 nowe karty łotra aktywowały się bez bez wyrzucania żadnej karty z ręki jeśli spełniłes warunek wrzucając do talii kartę trojklasową i mieć ją na ręce oczywiście! no ale co tym zabijesz w 1 turze ? Stronnika 1/2? Marnotractwo raczej poczekasz na coś większego. Wystarczy rzucić łomotrzyka i joz w 2 turze masz paserke z podbrzusza ze zrywem 3/4. W porównaniu do czarnoksiężnika który wyrzuca w tej samej turze na stół tokeny i wymienia na przegietych stronników ze swojej talii za pomocą zaklęcia krwiopijak mało co mi to pomorze. Problem dotyczy tylko łotra korzystającego z grabieży na dziczy! Tam każda dobra talia jest przegięta!
Dla całej reszty nie ma to znaczenia - można to naprawić na kilka sposobów blokada na odkrycie tych kart, zmiana na neutralne lub podzielenie na karty dla druida łotra szamana. Albo anulować klopfixa ewentualnie. Kto to projektował dzieci?

Jak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi od Blizzard czy jest to prawidłowe zachowanie otrzymać kartę własnej klasy grając vs inna klasa?!!!