Experymenty sezon 2

Witam.
W związku z licznymi privami, mailami, listami tradycyjną pocztą (nie wysyłajcie mi już nudesów!), a nawet nachodzeniem w domu, rozpoczynam kolejną edycję tematu dobrze znanego ze starego forum…
Niestety nie mogę wkleić linka, ze względu na zbyt niski level zaufania (nie wiem kogo) oraz (bo jednak umiem to robić - jeż znalazł lukę w systemie) dlatego, że w tym temacie (tylko do odczytu) występuje jedynie error 505 czy jakiśtam…
Dla nowych użytkowników małe wyjaśnienie:
W tym temacie zamieszczamy:

  • opisy wszelkich dziwnych zjawisk jakie wystąpiły podczas gry,
  • bugi, jakie waszym zdaniem wystąpiły,
  • zagadki, które waszym zdaniem są ciekawe, ale z braku kart, nie znacie jednoznacznej odpowiedzi…
    W tym temacie nie zamieszczamy:
  • płaczu na metę,
  • zapytań o lewitującą kartę,
  • głupkowate experymenty polegające na technikach typu 0,1% na coś…
    Ze swojej strony jestem zapewnić 99% kart na sprawdzenie i opisanie teorii, z wolontariuszem lub autorem posta, łącznie z diagnozą oraz rozszerzonym zakresem działań…
    Skriny mile widziane…
    Dajecie, już piłuję szpony…

Ps. Ktoś chętny do wolontariatu? Oczekiwania - higiena, dostępność na battlenecie, najchętniej kobieta…

Czy podrasowany elekk wtasowuje dwie bomby do talii przeciwnika?

tak

(“Wymagane jest co najmniej 20 znaków”)

1 polubienie

Bez zbędnego rozpisywania:

  1. Błąd Prowokacja + Ukrycie. Działają jednocześnie!
  2. Błąd z brakiem duplikatów w talii. Jeżeli w trakcie gry zagramy czar/stronnika który doda nam losowego stronnika lub czar który już posiadamy w talii to i tak karta na przykład Reno, zadziała!
  3. Karta Księcunio Malkezar przy odrobinie szczęścia doda Wam nawet pięć takich samych legend!
    To tak na początek a jak będziecie grzeczni to wrzucę to co “murloki” lubią najbardziej - screeny! No to pa!

Jeżeli chodzi o drugi punkt to żaden błąd.Jedna z kart jest u Ciebie w ręce,druga zaś w talii.

  1. Nie widziałem, żeby działały jednocześnie. Jeżeli stronnik ma ukrycie, to nie prowokuje. Jeśli za to taki stronnik z Ukrycia zaatakuje, to przestaje mieć ukrycie, a dostaje Prowokacje. Wszystko działa poprawnie.
  2. Jeżeli wtasowujesz “losowego”, to nie mówione, że będzie to duplikat. Może być, ale nie musi. Poza tym, Reno patrzy tylko na te karty, których jeszcze nie dobrałeś, a nie ogólnie deck. Przykładowo paladyn ma na ręku Shirvalę. Zagrywa ją i wtasowuję kopię do decku. Reno będzie wciąż aktywny, ponieważ w talii jest tylko 1 Shirvala.
  3. To było już wyjaśnione, Malkezaar wtasowuje 5 losowych legend, ale takich, których nie mamy w talii.

Witam przestał działać agent nefrytowego lotosu w połączeniu z purginałem łotra z kradzieżą życia dodawał ładunek broni zaraz po zagraniu na stół bo jest kartą trojklasową po wprowadzeniu dodatku działało nawet z nowymi kartami czy to jest błąd? Coś się zmieniło? - w sumie to dlaczego coś się zmieniło kwestia celowo czy błąd? ta karta była szansą do zwyciestwa help!

Edit

podam dokładnie jak to działało łotr+widmowy puginał+agenci lotosu = dodaje ładunek do wytrzymałości broni - bo mam na ręce kartę trojklasową ze specjalnym znaczkiem na narożniku czyli posiadam w ręce kartę druida łotra szamana jednocześnie nefrytowy duch też działał . Moje pytanie czy to celowy nerf czy błąd? Moim zdaniem do naprawy bo działało wcześniej a teraz nie to osłabia łotra a nie mam ochoty grać pirat łotrem lub token palladynem!
Edit
Była zmiana

Corrected behavior of triclass cards.

  • Triclass cards that include Rogue (such as Jade Spirit) no longer activate Vendetta or other Burgle cards.

@StarScream
To tylko moje domysły, jednak najprawdopodobniej usunęli tę interakcję z powodu wyjątkowo wysokiego WR łotra na arenie (według HSreplay ok. 60 procent). Vendetta i ta karta za dwa many 3/4 ze zrywem (zapomniałem jak się nazywa) były zdecydowanie zbyt silne na arenie w połączeniu z kartami trójklasowymi. Blizzard postanowił zmienić działanie kart trójklasowych tak, aby nie były zaliczane do kart innej klasy. Na czym ucierpiał puginał.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wystarczająca. :sunglasses:

No tego im nie zapomnę odebrali szansę innym talią niż meta gra ale za to możemy grać tym co wszyscy murlokami big prejstami przywoływać stronników częściej i szybciej - trzy dzikie karty trojklasowe na pewno dawały przewagę taką że wszyscy się poddawali na sam widok. Jakoś tyle czasu były i nic z tym nie robili.

Jako iż wolne - ruszyłem na podbój tego, co mi tu przygotowaliście, zacznę od końca, bo StarScream strasznie przeżywa te trójklasowe karty.
Eksperyment wydał mi się ciekawy, gdyż swego czasu grałem mocno deckiem złożonym pod Tess, więc oto wyniki, wykazane podczas testu wykonanego z MLED’em:

Jak wiemy widmowy puginał jak i Tess, działają gdy wyjdziemy z karty klasowej, jednak innej niż tą, którą gramy. Nie wiem jak było to wcześniej ale na dzień dzisiejszy jest to tak, że i Agenci lotosu, i Nefrytowy duch czy sama Aya są kartami neutralnymi (do którego ma dostęp wąska grupa bohaterów), więc warunku nie spełniają. Jeśli wcześniej było inaczej - był to błąd, więc dobrze, że został przez Blizzard poprawiony…
Jednak z kartami klasowymi spoza własnej, jest inny, ciekawszy miszmasz - weźmy pod lupę Króla Lisza i Yaserę (karty rycerzy mocy i karty snu), ETC i sługusów…
O ile dwa pierwsze zestawy posiadają nawet obwódki nowych, innych kart klasowych, tak tylko karty lisza działają, karty snu już zapomnieli dodać w interakcję… Czary ETC, karty Hordy czy sługusów też traktowane są jako neutralne… Fantastyczne skarby to samo (ze skrzyni pirata czy nowego kobolda)… Najlepiej to zmienić portret z DK na jakiejś innej klasy i wtedy każda karta łotra ci idzie w tango :))

Dzisiaj jeszcze odpowiem na kolejne pytania, jednakże szukam jakiejś osoby co by była w miarę dostępna na battle necie i lubiąca takie sporty, bo tak to muszę szukać i się prosić…

Ps. MLED, któremu dzięki składam za poświęcony czas, zadał też fajne, dwa pytania:

  1. Chodzi o mechy - jak zaatakuje się takim stronnikiem i w tej samej turze nałoży się na nią jednostkę ze zrywem czy taka jednostka połączona będzie miała zryw, szarżę, czy nic nie zrobi?
  2. Jak przejmę na turę mecha i go zmagnetyzuje (połączę go z inną moją jednostką) czy po turze taka połączona jednostka wróci do przeciwnika?

My już wiemy, później odpowiem, a jak się wam wydaje?

Myślę że tą tezę powinieneś przetestować na kartach trójklasowych innych gangów.

Napisz jaki masz pomysł na to, a na pewno opracuję to w praktyce, jeśli oczywiście nie zajmie to dłużej niż parę dni…
Nie mam pomysłu, ale wykonałem ruch w inną stronę:
Otóż z Lied’lem przetestowaliśmy opcję z talią łotra, gdzie to na ręce miałem Wendetę (czar który zmienia wartość z 4 na 0 jak masz w ręce kartę innej klasy) oraz Agentów lotosu, a na stole Majonez Egzekutas, który robi ze mnie innego hirołsa - Ragnarosa. Wendeta świeci na żółto, może też bierze pod uwagę siebie? Nie… Wyrzucając agentów na stół, nagle przybiera zwykłą - zieloną barwę, widzę to kątem oka, wybierając jakąś klasową. Klasowa (inna z rangarowskiej) wpadła - znów Wendetka za 0, żółta kamizelka… Wtf?
Z racji tego, że podchodzę do tych eksperymentów z powagą, bez piwa, profesjonalnie, z obiektywizmem, bez trawy, z naukowego punktu widzenia, uważam, że system jest troszkę zachwiany, gdyż tak na oko karta spełnia różne funkcje w zależności jaki bohater nią operuje… Moim zdaniem to już za duża elastyczność w grze, w której twarde ramki z zasadami to fundament… Mamy cię Blizzard!!! Nie wypłacisz się…

EDIT: kurde, nie wiem nawet co sobie o tym myśleć…

1 polubienie

Pierwsze sposoby które przychodzą mi do głowy:
a) tasowanie kopii tych kart do własnej talii (np. intryga Trzęsibrzucha, trzech na jednego)
b) przejęcie tych kart i cofnięcie na rękę (np. Sylvana Bieżywiatr, technik kontroli umysłu)

Zwróć uwagę, że Wendeta kosztuje (0) jeśli masz na ręce kartę innej klasy, a karty lotosu to m.in. karty klasy łotra.

2 polubienia

Corrected behavior of triclass cards.

  • Triclass cards that include Rogue (such as Jade Spirit) no longer activate Vendetta or other Burgle cards.

Joz dawno znalazłem odpowiedź na to pytanie pokarze je tutaj. Tak czy siak karty te miały specjalny znaczek na rogu a zresztą znalazłem sobie inny przegiety deck na magu pozdrawiam z 3 rangi B-)
Dodam jeszcze argument że jak trzymam na ręce 3 karty łotra druida i szamana no to karta łotra np. vendetta będzie działać jesli mam na ręce kary swojej klasy przy okazji dodatkowo to nie wpływa to na grę ważne że to karta innej klasy najpierw musiał bym się pozbyć z ręki kart łotra żeby działało a tak nie jest =_=

Razem z Mrukarem odtworzyliśmy w/w sytuację i cóż mogę rzec? Każda karta trójklasowa spoza kart łotra - traktowana jest jak klasowa (innego bohatera)… Czyli warunki broni, tess, czaru -4, tej ze zrywem itp. zostają spełnione…
Reasumując - sytuacja poddana experymentom wskazuje na pewne błędy.

  1. Karty trójklasowe wybieramy z grona neutralnych, co jakoby z automatu są nimi…
  2. Podczas pojedynków zdradzają oznaki klasowych…
  3. Jedynie karty 3k łotra nie działają w kombach, gdzie ma się bonus z użytkowania karty z innej klasy, jeśli gramy “czystym” łotrem…

Moim zdaniem Blizzard nieźle namieszał, gdyż podważył zasadę jednolitego działania tej samej karty, która w jednej chwili może działać dwojako, w zależności jaki bohater nią dysponuje, faworyzując… Trochę to niepokojące, w stylu np. Druid ma na dzień dzisiejszy za duże aggro, więc zmieńmy tylko dla niego Leroya na zryw, a reszta będzie miała normalnie - szarżę…

EDIT - w dalszym ciągu czekam na swojego Robina, więc zgłaszać CV… Druga sprawa, to dawać jakieś zlecenia, bo wolne moce przerobowe się zrobiły…

1 polubienie

Wygląda na to, że poprzez “karty innej klasy” Blizzard rozumie “karty nie należące do naszej klasy”, czyli karty trójklasowe łotrzyka odpadają, bo należą do łotrzyka (tej samej klasy) a inne karty trójklasowe już tak nie odpadają.

Karty trójklasowe nie są kartami neutralnymi. Znajdują się one w kolekcji kart neutralnych, ponieważ nie ma innego miejsca w którym mogłyby się znaleźć nie roztrajając się.

A no to jeszcze taka ciekawostka - agent lotosu potrafi odkryć agenta lotosu czasem z klasy łotra a czasem z klasy druida lub szamana no to jak odkryje z klasy szamana to się nie będzie liczyć bo po prostu nie! No i jeszcze jest amalgamat który jest wszystkim biorąc to pod uwagę działa na podobnej zasadzie a jednak działa czy może sam siebie jakoś wykluczyć z połączeniem innych kart? =-O
W sumie nawet jeśli vendetta kosztowała by 0 bez wyrzucania żadnej karty z ręki to na dziczy to niewielka przewaga w porównaniu do kapłana który wskrzesza - usunęli efekt który był moim zdaniem ciekawy i przydatny przy okazji namieszali w mechanice gry bo wynikają z tego nieścisłości i nadal jest to nie prawidłowe. czy możecie ten temat opublikować tak aby Blizzard miał tego świadomość bo to w sumie wadliwy nerf bez możliwości zwrotu pyłu.

Powiem tak to nie moja gra i nie mam praw autorskich jeśli chcą zmienić to trudno. Ale co z yserą i królem liszem? Co to są za karty? mają zielone i niebieskie obwódki jedne działają drugie nie? No i jeszcze karty z komendą odkryj lub dodaj losową kartę z klasy przeciwnika po nerfie - nie gwarantują że będzie to karta (po za grą vs łotr) innej klasy bo karty trojklasowe też się pojawiają i to dość czesto- założyli blokadę na 3 karty trojklasowe łotra ale bałagan został - odkrywasz kartę a tu wyskakuje nefrytowy duch jeżeli jest tak jak piszesz to nefrytowy duch nie powinien się pojawić bo aktualnie to karta należąca do łotra! Proszę o interwencję w tej sprawie i dziękuję wszystkim za pomoc.

Czy jezeli powiedzmy dżejnina skopiuje moc specjalną Deathstalkera Rexara to bedzie mogła tworzyć zombestie z bestii dla maga czy łowcy ?

Czy jeżeli zagram jaraxusa i ice blocka i dostane paktem to zadziala ice block ? :slight_smile: