Nie mogę wyzwać znajomych do pojedynku

Jak w temacie
od kilku dni nie mogę nikogo wyzwać do pojedynku, nie mogę też nikogo oglądać, oni za to mogą mnie wyzwać do pojedynku czy oglądać moje partie
do tego jak ktoś mnie ogląda to nie mogę w razie czego wyrzucić go z oglądania, a oni mogą wyrzucić mnie
gram już od lat więc nie jest to problem z odblokowaniem postaci (w tym Demon Huntera) czy też wbiciem odpowiedniego poziomu
nie jest to też problem w tym że nie mam kart do grania w jakimś trybie bo gram głównie dzicz, składałem nawet specjalnie standardową talię i opcja nadal jest niedostępna
non stop wyświetla mi komunikat że mam “poczekać aż znajomy wróci do menu głównego” mimo że siedzi w tym menu głównym i czeka na wyzwanie
tak samo nie mogę wyzwać znajomych na ustawkę czy bójkę
reinstalowałem grę, skanowałem, reinstalowałem Battle.net, restartowałem Battle.net Restartowałem komputer
usunąłem wszystkie pliki gry i zainstalowałem grę ponownie i wciąż to samo

proszę o pomoc
(i prosze nie przekierowywać mnie na anglojęzyczne forum, zgłaszałem tam już kilka błędów i jest zerowy odzew)

Cześć!

Spróbuj zmienić swój status w aplikacji BattleNet. Z online na away i następne na online. Często to właśnie blokuje możliwość pojedynkowania się. Dokonaj także resetu hasła na koncie Battlenet.