Nowa przygoda, nowe karty - dyskusja o ekonomii Hearthstone

swego czasu za golda kupiłem BRM LOE Karazhan więc jest to wykonalne jeśli się chce

Jest bardziej niż wykonalne… Należy wspomnieć, że pewnie większość graczy HSa to dzieci/nastolatkowie/młodzi dorośli, gdzie co najwyżej chodzą do szkoły i odrabiają prace domowe… Pamiętam swoje czasy gdy po przyjsciu z gimnazjum potrafiłem do północy łupać w Gothica lub WOWa… Większość graczy po prostu ma dużo wolnego czasu, nie chodzi do pracy to i pogrywają w to. Mogę podać przykład mojego sporo młodszego kuzyna, który namówił mnie na grę w HS’a i nie wydając ani grosza zdobył pokaźną kolekcje kart łupiąc maksymalne 100 golda dziennie za wygrane. I na podstawie jego listy znajomych ich duża cześć ciupała praktyczna na okrągło w HSa.

dokładnie, skracając cały ten wątek albo poświęcasz pieniądze albo czas by mieć kolekcje a wiadomo że przygoda miała wyjść , może blizzard widział że zainteresowanie przygodami pobocznymi jest znikłe i dlatego wrócił do rozwiązania unikalnych kart

Co by nie mówić ten rok w HS był najlepszy, Blizzard dużo eksperymentował z formą, ale cały czas coś w grze się działo za sprawą dodatków, eventów, czy nerfów. Widać, że szukają kolejnych sposobów na monetyzację, czemu tylko ludzie są tym zdziwieni to stanowi dla mnie zagadkę.

1 polubienie

Był bardzo dobry to fakt :slight_smile: No mnie nie dziwi, bo wszystko drożeje z czasem. Nie miałbym nic przeciwko gdyby wprowadzili jakieś bundle z pakietami, skórki, przygody z pakietami itd. Nawet nie miałbym problemu jakby zmienili ilość dodatków, ale gdyby to powiedzieli wprost, a nie ukrywają nowe karty za pojęciem jakichś kart kolekcjonerskich itd… W prost mogliby powiedzie, że im się kasa nie zgadza i teraz wraz z dodatkiem pakietowym będzie wychodzić przygoda z kartami :slight_smile:

W przypadku tej przygody Blizzard odpowiedział na prośby graczy w swój pokrętny sposób. Trzeba wiedzieć o co się prosi :V

No prawda :smiley: Po przeczytaniu newsa, a po chwili obejrzeniu trailera przygody naszła mnie myśl co teraz myślą w Blizzardzie po wypuszczeniu tego wszystkiego: We gonna be rich!

Bo jakby nie patrzeć dobrze sobie to wymyślili :slight_smile:

A czy pamiętasz, że wtedy te przygody stanowiły jeden z trzech dodatków w roku, a nie jeden z sześciu? Czy po prostu zignorowałeś tamtą część mojego wpisu? No właśnie.

@bali:
Wróć do szkoły podstawowej, bo twoje czytanie ze zrozumieniem nie istnieje obecnie. W starych przygodach tworzyłeś talie ze swojej kolekcji kart i miało to pokazać, co umiesz. Wyjątkiem były “wyzwania” lub pojedynczy boss w LOE oraz w Karazhanie. A według tych informacji od Bug$$arda, które cytujesz, to wynika, że znów gracze będą skazani na “gotowe talie” od chińskiej Zamieci. A te z reguły były mieszanką RNG efektów “bo to takie fun and interactive”… Szansą jedynie jest “tryb heroiczny”, choć nie obiecywałbym sobie po nim za wiele.

2 polubienia

No nic, jedni jak blizzard na nich pluje to podziekuja i powiedzą że i tak liczyli na deszcz.

2 polubienia

Ja akurat wszystkie pakiety kupuję za gold i od ponad 2 lat moje statystyki z otwarć tych pakietów są zdecydowanie poniżej średniej statystycznej. W wypadku przygody mam 100% pewności, że za gold dostanę te same 35 kart co płacący za przygodę kasą.

To jest właśnie główna zaleta przygód i jak dla mnie mogliby wprowadzać same przegody. Uczciwy deal, wiesz ile płacisz i dostajesz całość, wszystkie karty plus rozrywkę w postaci single player. A na samą myśl o trzech dodatkach pakietowych w roku, gdzie wydajesz 5 razy więcej golda lub kasy, a dostajesz 1/3 zawartości dodatku szarpie mnie niemiłosiernie. Nawet cieszył by mnie powrót tych przygód, ale gdyby były ZAMIAST dodatków pakietowych, a nie DODATKOWO.

2 polubienia

Fakt miałem jakieś zaćmienie bo miałem wrażenie, ze na normalu stare przygody tez miały gotowe talie… No ale nie mów mi, że przejscie normala wymagało jakichś umiejetności, bo w większości wypadków dało radę przejść to kartami klasycznymi i podstawowymi. Jedynie Heroic wymagał odpowiedniej talii i ułożenia ręki by przejść. Gotowe talie przygotowane przez Blizzarda na normalu w nowej przygodzie są na plus moim zdaniem, bo nie będzie płaczu, że ktoś nie ma kart by złożyć deck pod danego Bossa. Ucieszyłbym się jedynie z możliwości przejścia przygody od razu na Heroicu, bez potrzeby przechodzenia całej na normalu.

Sprawa jest bardziej prosta niż sądzicie…

blizz ma problem z HS bo niema nowych graczy … a więc niema od koggo wyciągać kasy za pakiety przy dodatkach kart.

Ja nigdy nie dałem nawet 1 zł ale grając od bety mam all karty i sporo zapasu golda i pyłu i to nie jest kwestia jakiegoś chwalenia :stuck_out_tongue: ale po prostu niema na co tego wydać chyba ze uwidzą mi się złote kopie kart.

I teraz nawet osoby które kilka razy coś tam zakupiły to są na poziomie zapasów wyżej odemnie a więc poco maja kupić kolejne pakiety.

płatną przygodą z kartami blizz chce wyciągnąć zapasy golda od ludzi - co spowoduje zakup mniejszej ilości pakietów za gold w następnym dodatku robiąc kilka takich przygód robi się spory wydatek w roku z samych zapasów, a kiedy zniknie gold będzie trzeba wydać hajsy :).

3 polubienia

Jak usuwali płatne przygody w roku mamuta mówiłeś zupełnie co innego (skąt ta nagła zmiana???)

Zawsze można to potraktować jak nowy dodatek (teraz zamiast co 4 miesiące będą robić co 2 HIhi)a poważnie serio to skok na chiński/mobilny pieniądz od naiwnych dzieci tam(naprawdę nie mogę się doczekać bety legends of runterra i systemu anty pay2win)

1 polubienie

Zastanówmy się… Sześć płatnych dodatków w roku ( chcąc kupić preordery i przygody to tak 1000 zł rocznie ), żadnych nowych sposobów na pozyskanie golda ( obecne zmiany choć fajne są delikatnie rzecz ujmując niewystarczające ), spaprany balans, nerfy wykańczające całą klasę, niedorzecznie przegięte karty, absurdalne RNG… Gram od czasu Old Godsów i niestety HS zmienia się tylko na gorsze. Jest drogo i coraz nudniej.
Liczę na Runeterrę, na pojedynki, które nie sprowadzają się do co drugiej karty z losowym efektem, normalny system monetyzacji. Mam nadzieje, że Riot da radę, dzięki czemu, ktoś w Blizzie wreszcie przejrzy na oczy i zacznie solidnie pracować nad HS.

3 polubienia

Xanthe - jeśli nie jesteś super hiper graczem arenowym albo nie grasz po 4 godziny dziennie to nie jest możliwe.

Kupuję każdy preorder (w 1 egzemplarzu) jaki był. Robię każde zadanie dzienne.

Mam 10K golda i 35k pyłu. I masę złotych kart z 5-6 lat (od bety). Przeliczyłem sobie to na spokojnie, gdybym spyłował wszystkie złote karty wydał cały gold i cały pył - nie miałbym wszystkiego. Ok, niedużo by zabrakło, można powiedzieć, że byłbym na jakiejś granicy.

Z preorderów przez te lata dostałem zapewne jakieś 600-700 pakietów.

Żeby mieć pełną kolekcję nie kupując nic, musiałybyś w każdym roku tej gry zdobywać jakieś 100-200 pakietów więcej niż ja (zależy który rok i jakie preordery kupiłem), a ja robię wszystkie zadania dzienne. Przez ostatnie 4 lata ominąłem może 4-5 zadań.

2 polubienia

Jak wam tak nie pasuje gra to grajcie w coś innego.

Tak, a jak się nie podoba obecna władza to wyjedź z kraju, jak się nie podoba żona to się rozwiedz, a jak na drodze rozwali ci się auto to je tam zostaw i kup nowe. Pokolenie milenialsow.
Zmień pracę i weź kredyt cytując wąsatego mędrca.

1 polubienie

Jak ci się nie podoba moja opinia to jej nie czytaj.

2 polubienia