Problemy z wydajnoscia gry

Od już dłuższego czasu mam duży problem z wydajnością HS. Gra ma ciągłe spadki w klatkach. Nie jest to raczej problem z moim komputerem, ponieważ inne dużo bardziej wymagające gry (Overwatch, League of Legends, Counter Strike) nie mają żadnego problemu. Próbowałem już ponownie zainstalować grę, jednak to nic nie dało. Proszę o pomoc.

Podaj specyfikację, jakiego systemu używasz… Do tego jak odinstalowujesz coś przez panel sterowania/klienta to nigdy wszystkiego nie usuniesz i zostaje ślad w rejestrach. MI np. słabo chodził HS, kiedy: nie miałem odblokowanych klatek, kiedy był na dysku HDD, kiedy dysk SSD padał, kiedy nie miałem aktualnych sterowników do grafiki. U znajomego spotkałem się z przypadkiem, kiedy miał niestabilny internet, którego transfer potrafił spadać blisko o 90% i to też powodowało ścinanie się HSa.

Z grafiką to może być racja… Ja znam przypadek, że yt chodził jak gówno, a po aktualizacji sterów grafiki zaczął działać normalnie x.x

Najprościej będzie na PC’cie pobrać jakiś program do sprawdzenia specyfikacji, np. Speccy, z którego odczytasz model swojej karty graficznej. Następnie ze strony Radeona, bądź Nvidii pobierzesz aktualny do tego modelu sterownik graficzny. Przed instalacją użyj w trybie normalnym, zalecanym DDU (Display Driver Uninstaller). Po instalacji przestaw w ustawieniach sterownika suwak bądź opcję na optymalną lub maksymalną wydajność.

Możesz zrobić także kosmetykę jaką będzie dopasowanie Windowsa do najlepszej wydajności (opcja do wyszukania w systemowej wyszukiwarce -> Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows) lub też w zasobniku (obszar obok zegara) na ikonce baterii wybrać “najwyższa wydajność”.

Kolejną kluczowy aspekt to wykluczenie malware - pobierz skaner antywirusowy typu Emsisoft Emergency Kit, AdwCleaner (ten polecam w szczególności z racji opcji zaawansowanych), Trend Micro HouseCall. Potem możesz zabrać się za porządki w systemie - usuwając zbędne pliki. Z poziomu wyszukiwarki systemowej znajdź “Oczyszczanie dysku” -> “Oczyść pliki systemowe”. Możesz usunąć wszystkie odnalezione pliki z wyjątkiem poprzedniej kopii zapasowej (chyba, że nie będzie Ci potrzebna). Ostatnia “kosmetyka” to użycie defragmentacji (w systemie usługa “Defragmentacja i optymalizacja dysków”)

  • W menadżerze zadań (ctrl + shift + esc), w zakładce uruchamianie można wyłączyć niepotrzebne programy z autostartu. Proponuję zostawić tam głównie antywirusa.
2 polubienia