Pyłowanie kart a ochrona przed duplikatami

Cześć
Mam dziwny problem.
Gdy były wprowadzane nerfy spyłowałem trochę za dużo kart. Chciałbym je odzyskać.
Zgodnie z obecnym trybem, po spyłowaniu trafiają one na koniec kolejki.
Co to dokładnie znaczy ?
Nie udało mi się znaleźć.
Obecnie zebrałem wszystkie karty rzadkie z ostatniego dodatku w ilościach po 2 szt. każda, przyszedł czas na spyłowane kiedyś karty ale ich nie dostaję z paczek.
Po prostu wypadają 3-cie kopie tych co już mam.
Wie ktoś co jest nie tak ? Robię coś źle ? Czy coś nie działa?
Pozdrawiam

Po prostu te spyłowane mają taką samą szansę na drop jak zwykłe. Teraz zależy to tylko od twojego szczęścia

Nie powiedziałbym, że takie same…

Jeszcze w starym systemie była mowa, że przez pewien czas (nie mam pewności ile, ale raczej w granicach 2-4 tygodni) znerfione karty mają mniejszą szansę wypaść z pakietów. W sensie “ochrona” przed tym, że trafi ci się karta w pakiecie, która dostała nerfa.

Nie mam pojęcia, jak to współgra z gwarancją braku duplikatów, jednak ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że:

  1. Po zniszczeniu znerfionej karty przy danym patchu wciąż trudniej na nie trafić w pakietach, przynajmniej w pierwszych dwóch tygodniach, gdy odzyskujemy pełnie pyłu.
  2. Kiedy nerf dotyczył wcześniejszych aktualizacji, to nagle w pakietach zaczęły mi się pojawiać te karty, które zniszczyłem wtedy i nie miałem ich w kolekcji.

Nie wiem, jak to działa. Gdzieś trafiłem na stwierdzenie, że gra pamięta zniszczone karty, więc jeśli raz zdobędziesz całą kolekcję danego dodatku, a potem ją zniszczysz, to gra wciąż pamięta, że zdobyłeś wszystkie karty danego rozszerzenia. Tylko wtedy nie zgadza mi się to z punktem drugim, bo raczej mało prawdopodobne, że nagle z 10 kart rzadkich wypadło mi z pakietów i nie pojawił się żadne duplikat w międzyczasie.

Wg . opisu aktualizacji 17.0
"Oznacza to, że jeśli zdobędziecie kartę, której nie chcecie zatrzymać, po odczarowaniu nie otrzymacie jej już ponownie, dopóki nie zbierzecie wszystkich kart tej samej rzadkości z danego zestawu. " Problem w tym że pozostałe karty już zebrałem i otrzymuję 3-cie kopie , a nie karty odczarowane w maju po aktualizacji 17.2.
Może ktoś z pomocy technicznej się wypowie? Czy coś źle działa? Czy ja coś źle rozumiem?
Pozdrawiam

Z obserwacji działa to podobnie jak mówi Xilk. Po spyłowaniu kart musi minąć ok. 3-4 tygodnie zanim znów się zaczną trafiać te karty, które zostały spyłowane. Kiedy się ma całą kolekcję, spyłuje się karty, to po 3-4 tygodniach w pierwszej kolejności one wpadną. Gdzieś są zapisywane dane o tym, że je trafiliśmy. Inaczej sprawa sie ma gdy nie mamy pełnej kolekcji, bo wtedy te karty idą na “koniec kolejki”. No chyba, że te karty miały nerfa to trzeba czekać te 3-4 tygodnie.

1 polubienie

Obawiam się, że to działa inaczej. Spyłowaną po nerfie kartę HS widzi jako kartę obecną w kolekcji. Jeśli nie zrobisz ponownie jej sam w dwóch sztukach to nie wpadnie Ci sama z paczek. Mam tak z Anteanem. Nerf był chwilę po wyjściu dodatku. Celowo spyłowałem jedną sztukę chcąc zobaczyć co będzie dalej. I jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Do tej pory po otworzeniu masy paczek od tamtego momentu i posiadania wszystkich innych rarów w wielosztukach… drugiego Anteana nie mam :smile:

Witam ponownie.
Jak wszyscy widzimy, jest tu jakieś niedopowiedzenie albo błąd gry.
Proszę pomoc techniczną o wyjaśnienie jak to działa.
Pozdrawiam

Możesz prosić ile chcesz, ale tutaj nie otrzymasz raczej odpowiedzi, ponieważ polska pomoc techniczna obecnie ogranicza się do rad w stylu “problem leży po twojej stronie, weź zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, klawiatury, wyłącz program antywirusowy, przeglądarkę, czy muzykę działające w tle, a potem jeszcze przeinstaluj grę”.

Żeby dowiedzieć się, jak to faktycznie działa, to musiałby się wypowiedzieć członek ekipy od tego produktu. A na odpowiedź takiego możesz liczyć najszybciej na jakimś angielskim forum, a nie tutaj.