Restartowanie komputera

Serwus,
ostatnio (w przeciągu 7 ostatnich dni) odnotowałem dziwny problem.
Podczas grania w Battlegrounds dwa razy doszło do tego, że PC sam się zrestartował. Widzę, że ludzie mają sporo problemów z tym trybem, co zresztą ja sam odczuwam (bugi wizualne, rozłączenia, problem z wyszukaniem gry itp). Co do głównego problem to mam przeczucie, że to w HS leży problem, a nie w moim hardware’rze (Windows zaktualizowany, sam sprzęt nie jest słaby). Dodam, że podobnych sytuacji, że komputer samoistnie się restartuje (na 100% w tle nie było aktualizacji) nie miałem ani razu, A przy obu, które ostatnio zaszły grałem w Battlegrounds.

Kiedyś miałem problem z restartami komputera - winny był zasilacz, który nie wyrabiał. Po wymianie zasilacza, komputer dożył jeszcze kilku lat przed wymianą na nowy model.

Nie wiem, może ten program przeciąża jakoś zasilacz? Ciężko powiedzieć, ale patrząc co odwala ta ekipa, to wszystko jest możliwe.

Powodów może być wiele. Od takich rzeczy jak gryzienie się gry ze sterownikami/systemem, które masz zainstalowane (u mnie np. Wiedźmin 3 po day1patchu wywalał cały system, a po aktualizacji sterowników grafiki było spoko), przez zawirusowany komputer, blokujacy program antywirusowy/firewall, aż po padający zasilacz jak u Xilka, po padającą grafikę, procesor, ram itd. :slight_smile:

Mógłbym podejrzewać zasilacz, gdyby nie fakt, że ma leciutko powyżej pół roku i nie jest czarno-listowy. Ponadto radzi sobie bezproblemowo z tytułami/aplikacjami znacznie bardziej wymagającymi od HS’a. Moje podejrzenie dalej spada na problemy z trybem Battlegrounds.