Rok Gryfa Podsumowanie

Witam serdecznie zgodnie z zapowiedzią na 6 dni przed premierą nowego dodatku z roku Hydry.
Czas podsumować Rok Gryfa, który zakończy się 12 kwietnia a rozpocznie się Rok Hydry. Zaczynamy
Co to był za rok gdzie rok Feniksa został zastąpiony przez gryfa.
Co Blizzard przygotował przez cały rok gryfa?
1.Zestaw Bazowy
2. Tryb Klasyczny
3. Diamentowe karty
4.Księga Najemników z zachowaniem schematu z księgą bohaterów jako nowa przygoda z nową fabułą.
5. 10 bohaterów najemników (Rokara,Brukan,Skubas,Guf, Cariel,Tamsin,Xyrella,Tawisz,Varden,Kurtrus)
6. Nowy odjazdowy tryb, który zadebiutował 12 października czyli najemnicy
7. Bitwa o Dolinę Alternak czyli Horda VS Przymierze
8.Questy czasowe dla określonego najemnika (Chi-Dżi, Leroy Jenkis)
A także wiele atrakcji dla fanów starć czy ustawek co to był za rok Gryfa.
Podsumują co Blizzard przez rok zrobił dla wszystkich graczy to była niesamowita robota, chociaż mogę wbić szpilę w niektórych momentach gdzie Blizzard nie odrobił lekcji podczas trwania jeszcze z roku feniksa, a co zrobił? Skopiował i wkleił nową przygodę i nazwali jako “Księga Najemników’” i tutaj grożę palcem ,żeby w trakcje roku Hydry nie zrobili nowej przygody z formatu zarówno z roku Feniksa i kontynuowana w roku gryfa. Mam nadzieje, ze Blizzard zrozumie niektórych graczy i potężnie walną się w piersi i niech wrócą do przygody z formatu z roku smoka.

Przechodzimy dalej.
12 Października Blizzard odpalił prawdziwą petardę czyli udostępnił tryb najemników, na koboldy i demony ten tryb to prawdziwy strzał w dziesiątkę. a co się robi. To proste kompletujesz 6 najemników i wysyłasz ich na misje by w ramach zlecenia zabić głównego bossa i tu Blizzard rozdaje nagrody w postaci monety dla wylosowanych najemników ale i są tacy, którzy już ten tryb znienawidzili. Ja jako gracz rozumiem niezadowolenie ze stronnych innych graczy ale na koboldy i demony ile razy tłumaczyłem, że ten tryb warto grać i wykupywać pakiety najemników by zebrać bohaterów no chyba ,że ktoś ma wielkie szczęście i anielską cierpliwość. Owszem wydać 100 golda za pakiet najemników się opłaca owszem golda stracisz ale co zyskasz? Najemnika (Rzadki, epicki i Legendarny) zyskasz również żetony i portery, jeżeli jesteś osobą, którą uzbierała x monet dla y najemnika i masz wystarczająca tych monet to tworzysz najemnika ale spokojnie już płaczesz? bo nie masz monet dla najemnika, którego dopiero co stworzyłeś??
Nie płacz nad wyrzuconymi monetami w błoto, przecież zadania dla x i y najemnika, który nagradza monetami (w dalszym ciągu czekam aż Blizzard łaskawie da pierwsze zadania dla najemników świeżo stworzonych).

Walki przypominają klasycznego marynarza czyli kto komu zadają najwięcej damage.
Obrońcy zadają więcej damage zbrojnych niż czarowników
Zbrojni zadają najwięcej damage czarownikom
a Czarownicy najwięcej damage zadaje obrońców.

U mnie jako gracza stawiam na równowagę w drużynie po dwóch obrońców , zbrojnych i czarowników w sytuacjach krytycznych zmieniam drużynę i skład
Należy również pamiętać o rozwoju budynków i oczywiście postawić za friko plac treningowy by wysłać jakiegoś najemnika by zaczął ćwiczyć.

Oczywiście to co dla mnie najważniejsze to zadania od x,y najemnika czasami jesteś zmuszony dokonać kilku zmian by wcielić najemnika z zadaniem do drużyny ale są takie zadania gdzie nie trzeba dokonać żadnych zmian w drużynie.

Jako gracz oceniam ten tryb z oceną 10/10

Zalety:
-Zadania od najemników
-Zadania od Toki (dwa zlecenia)
-Plac treningowy
-Zwracanie monet poprzez wykonywania zadania dla x najemnika, którego stworzyłeś
-Rozwój
-Fabuła główna w trybie najemników z nagrodami
-Kolekcjonowanie przedmiotów
-Skarby dla x,y,lub z najemnika
Wady:
-Niektóre zlecenia są bardzo trudne najwięcej problem miałem by pokonać drzewca dokonałem kilku zmian ale udało się
-Epickie starca na Na Koboldy i demony tutaj w epickich starciach na dzień dobry czeka 4 wrogów do pokonania a ty musisz wystać tylko 3 jakby Blizzard nie mógł zmienić tego by walczy w 4
-Heroiczne zlecenia są stworzone dla osób o mocnych nerwach jeśli nie masz tego to uciekaj

Więcej wad nie znalazłem.
Przechodzimy dalej
Gdy Blizzard odpalił ostatni dodatek bitwę w Dolinę Alternak nagle zadajesz proste pytanie po której stronie będziesz Horda czy Przymierze(Przypomina mi to przygodę z roku smoka gdzie musieliśmy się zdecydować komu pomóc ( Liga Z.Ł.A czy Liga Odkrywców) i w tym celu musieliśmy pracować by zdobywać punkty honoru dla frakcji u mnie to było przymierze. Gdy tylko było już po wszystkim liczne fanty wpadły do mojej kolekcji.
Niestety nie ocenię trybu klasycznego.
Wszystko dobre co się dobrze kończy a wszyscy już patrzą na magiczną datę gdzie pożegnamy się z rokiem Gryfa a powitamy rok Hydry(to tak jakby świętować odchodzący rok a przywitać Nowy rok w Sylwestra)
Jaki to będzie Rok Hydry???
Kochani gracze kończę podsumowanie całego
roku Gryfa a usłyszymy się w roku Hydry.
Ciao.

2 polubienia

Zabrakło mi w Twoim podsumowaniu:

  • zestaw podstawowy
  • standard
  • dzicz
  • karczemna bojka
  • arena
  • starcia
  • ustawki
  • sklep
  • osiągnięcia
  • ścieżka nagród

Ogólnego stanu gry (ulepszenia / osłabienia / błędy / serwery).
I nie ukrywając liczyłem na jakąś historię z Illidianem. :imp:

1 polubienie

Celowo pominąłem ustawki, areny, starcia bo nie gram a jeśli chodzi o karczemne bójki to powinna być rotacja a Blizzard nic nie mówił o rotacji. Według mnie pakiet z roku feniksa opuszczą za zastąpią te z roku gryfa tylko nie ma oficjalnej informacji

Głupota twoich wywodów o najemnikach powala na kolana. Wywalanie złota na pakiety po to żeby dostać 5 monet do już posiadanych i wymaksowanych najemników…
Nie kupiłem ani jednego pakietu najemników a i tak mam wszystkich najemników a 90% wymaksowanych i wszystkie zadania w trybie heroicznym zrobione. Tylko że ja używam IQ a nie marnuje złota…

Polubienia: 5

Ja nawet nie otwieram pakietów z zadań dopóki ich nie naprawią. W sumie cały system jest do wymiany jak dla mnie, ciekawe jak to zrobią lub co dodadzą żeby nie musieć refundować. Ale pewnie zostanie tak jak jest bo:

  • who cares.

W najlepsze tryby nie grasz? :roll_eyes:

1 polubienie

No dobra ostatnio zakręciłem się w ustawkach by wykonać questa, za wejście do areny zdzierstwo w postaci golda wiem ,że jest za friko o potem trzeba golda wydać.
Starcia?? gra sugeruje karty do standardu, ale gdy Liga Odkrywców wraca chętnie bym powalczył

Ty to przeczytałeś :open_mouth:

Kiedy to do Ciebie dotrze, że Starcia to Dzicz? to, że masz same karty ze standardu w kolekcji (bo pewnie tak jest) to wiadomo, że nie masz innych do wyboru. Wraz z najnowszą aktualizacją wprowadzono karty z Uldum (uwaga, w standardzie tego nie ma) i można normalnie grać Zephyra. Zajefajna sprawa i cieszę się, że tego dodatku nie spyłowałem. Starcia to Dzicz.

3 polubienia

Wystarczy kliknąć tworzenie kart i bd wiedział jakie karty są dostępne. W starciach fajną sprawą jest że potrzebujesz tylko po 1 karcie. :sunglasses:

I wystarczy wyciągnąć 3 zwycięstwa żeby wyjść na zero a nawet lekki plus jeśli w paczce bd pył (arena/starcie). Może mi się wydaje ale pakiety z aren/starć zawsze lepiej mnie wynagradzają niż zwykłe ze sklepu.

1 polubienie

Ty to przeczytałeś :open_mouth:

Gdyby na tym forum istniała opcja ignorowania użytkownika to z pewnością bym jej użył…

2 polubienia

Możesz zignorować.
Profil / Preferencje / Użytkownicy

Leczy czy kiedy widzisz wszystko nie jest większy fun? :grinning:

1 polubienie

Nie ma to jak podsumowywać rok Gryfa nie grając w połowę funkcji gry.

Polubienia: 5

Dlatego ja nigdy nie pyłowałem żadnego dodatku od początku gry :slight_smile:

Skoro jest Zephyr to pewnie można też grać Reno :slight_smile: coś czuje ze gry w starciach będą długie (40hp + Reno)

Tylko trzeba będzie uważać aby nie dobrać duplikatów w koszykach kart

Btw. Wiadomo jakie dodatki są dostępne w starciach? W Nowym dodatku pojawiają się mechy więc fajnie jakby dodali mechy z poprzednich rozszerzeń np Gobliny vs Gnomy

Nie chcesz poznać przygód Ilidana w zatopionym mieście ?
Z przecieków wynika ,że to będzie najlepszy arc w tej jego historii :slight_smile:
Słyszałem ,że dzwonili do szangusia bo chcą to zekranizować :slight_smile:
Te momenty jak Ilidan z ekipą znęcają się nad karczmarzem przyprawiają mnie o gęsia skórkę i szybsze bicie serca .

3 polubienia

Ciekawe czy mowa o jednym Illidan’ie. :thinking:
many universes
Trochę boli że ani razu nie zostało poprawnie napisane jego imię.

Edit:
Na bank któregoś pominąłem. :sweat_smile:

2 polubienia

Reno na pewno jest, bo mi kilka razy z Księcia Malkezara wpadł. Całą Ligę Odkrywców miałem, więc ten dodatek też gra :slight_smile: tyle, że niestety Ligę mam spyłowaną, więc mogę ich dostać tylko z efektu innej karty. Ja mając Zefyra często robię błąd i dodaję sobie z koszyka wtasowanie 10 zwojów co rzucają randomowe spelle a potem się zastanawiam co ja za duplikaty niby mam :rofl: ogólnie ja już od zeszłego roku nic nie pyłuję. Zdziwiłem się, że mam całe Uldum - odrodzenia i te wszystkie questy. Wprowadziło to sporo świeżości :slight_smile:

I tak swoją drogą, mam już zrobione dwa osiągnięcia z nowego dodatku :grin: ale kliknę je dopiero przy nowej ścieżce :+1:

(Aha i jeszcze jedna dziwna rzecz. Bardzo rzadko, ale się zdarza, że czasem w koszyku proponuje mi Ayę Czarny Pazur od Nefrytowych Golemów, a ten dodatek w ogóle nie gra. Swoją drogą żałuję, bo Golemami bym pograł :slight_smile: )

Nie demotywujcie chłopaka aż tak… Ma zajawke na Illidana i inne rzeczy to niech ma :wink:

Polubienia: 7

Wow! Fajne podsumowanie. Miło nam, że tyle rzeczy Ci się podobało :heart_eyes: Mamy nadzieję, że Rok Hydry spodoba Ci się jeszcze bardziej! :smiley:

3 polubienia