Tryb turniejowy... Ale w chinach

Witam ostatnio zauważyłem film gdzie w hs jest tryb turniejowy… Ale tylko w Chinach dosłownie i to dowód na to że Blizzard stoi w miejscu a chińska firma potrafi wincyj niż cały Blizzard przez 10lat!!!
Zobaczcie sami i powiedzcie mi co i jak

1 polubienie

Brawo Blizzard !
Mysli o wszystkich…

Problemem jak zwykle jest przestarzały silnik który odziwo nigdy nie był projektowany pod turnieje co trochę śmieszy biorąc pod uwagę że HS to karciana a karcianki stoją turniejami.

Należy przede wszystkim wspomnieć, że w Chinach popularność Hearthstona jest ogromna i nijak ma się do popularności reszty świata. Nie mówiąc już o tym iż mają swoją osobną ligę esportową. Wszystkie “ulepszenia” w tym turnieje wprowadzane przez chińskiego dystrybutora są jedynie w wersji beta dostępne przez odrębnego klienta na Windowsie, który otwiera nakładkę na Hertstołnie. Nie jest to dostępne na wszystkich platformach. Chciałbym wprowadzenia turniejów, bo wolę taki format od zwyczajnego trybu rankingowego, ale nie chciałbym, żeby to było wprowadzone w takiej formie. Trochę pokopałem i o ile nagrody za pierwsze 10 miejsc są fajne to poniżej 10 miejsca są nieznaczące. Tak samo nie wiadomo ile się płaci za wstęp (bo płaci się na pewno pomimo, że żaden portal o tym nie wspomina) i jak się płaci - goldem w grze czy może tylko kartą kredytową.

Ja to bym chciał tryb turniejowy w jakiekolwiek formie. Zawsze można go wprowadzić w wersji alfa i później coś dostosować. Ale Blizzard jak zwykle musi wszystko robić po swojemu, lepiej przecież nie robić z grą nic co by ją jakoś rozwijało. Dodanie nowych dodatków i przygód(które tyłka nie urywają) to trochę za mało żeby utrzymać aktywność starszych graczy na przyzwoitym poziomie. Tak jest przynajmniej w moim przypadku. HS sprawia mi frajdę ale chciałbym żeby w końcu pojawiły się jakieś znaczące nowości.

Chyba tylko pewdiepie może coś z tym zrobić bo sam ja nie wiem kto

Podesłałem znajomej link z prośbą o przetłumaczenie tego i się trochę rozczarowałem, bo według niej to nie jest żaden tryb turniejowy, ale na obecną chwilę jednorazowa akcja. W określonym terminie jakąś grupa graczy zapisuje się przez aplikację do turnieju. Przez parę dni trwają rozgrywki i top10 dostaje ok. nagrody, a te z niższych miejsc są nic nie warte patrząc na ceny produktów. Nie ma innych turniejów, a jedynie tylko ten jeden i tylko pewna pula graczy da radę się zapisać do niego. Może to być początek czegoś fajnego, ale na razie nawet nie ma czym sobie głowy zawracać…

A co do samego filmiku to chwila gadania o tym trybie, a później o tym, że HS upada, bo wyświetlenia się nie zgadzają na kanale. Pomyśleć, że kiedyś podobały mi się jego filmiki (na streamie nigdy nie bylem), ale tak były nawet dobrze zrobione pod względem merytorycznym - przedstawienie decku, opisanie ważnych kart i synergii, mulligan, zamienniki i przede wszystkim skupienie się na grze. A z jakieś 4 miesiące temu zerknąłem na jakiś filmik to opisanie decki trwało z 1,5 minuty max, gdzie jego przedstawienie skończyło się na wymienieniu kart i od razu do gier, a podczas gier skupienie się na rozmowie ze streamowym czatem i praktycznie zero uwagi dot. rozgrywki. I się później człowieku dziw czemu lecą wyświetlenia w dół skoro to tak od niechcenia zrobione.

2 polubienia

Taki mądry to sam napisz do niego!?
Poza tym w dzisiejszych czasach Nima żadnych dobry heartstonowych YT (polskich oczywiście chodzi)