Znikające karty po aktualizacji 16.0

Witam, jak w temacie. Z talii kapłana wyparowały mi 4 karty: Ragnaros, Nzoth, Bomba światła i Sylvana. Na talii łowcy Zew ostępów.
Karty nie były pyłowane, nie ma ich w żadnym formacie. Zalogowany jestem na właściwym (europejskim) serwerze. Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Proponuję przeczytać opis zmian, jakie ten pacz przynosi…

1 polubienie

Ja stracilem 2 karty które posiadałem wraz z tymi które dostalismy od blizzarda. Thaurisan i Ragnarosa ognia

Te karty były tymczasowo dodane na czas eventu. 5 grudnia event się zakończył i karty wylądowały tam gdzie ich miejsce.

Jeżeli miałeś je we własnej kolekcji to tam właśnie są - chociaż co dziwne trzeba je do talii dodać raz jeszcze - ponieważ gra automatycznie dodawała wersję dodatkową.

Faktycznie macie rację. Karty, które miałem przed uwolnieniem dalej są w mojej kolekcji, pozostałe zniknęły. Dzięki za pomoc.

No mi też się posypało.
Nie wymienię ich teraz z pamięci bo gram od niedawna ale w co drugiej talli miałem jakieś braki i to czasem spore.
(I pewnie coś jeszcze z tego co nigdzie dane nie było) Gdybym wiedział to bym spisał a tak to jeszcze wywaliłem decki bo myślałam, że coś się odblokują.

Pamiętam tylko, że w wojowniku miałem taką za 10 co dobierała 3 karty a jak byli tam stronnicy to wystawiała ich na stół.
Była też taka ok 4 z prowokacją co zyskiwała atak dodatkowy atak po zranieniu.
Jak wyżej. Nie sprzedawałem i nigdzie ich nie widzę. W dekah było pokazane, że ich nie ma a apka proponowała jakieś śmieci zamiast.

No bzdura kompletna.

PS
Udało mi się znaleźć te dwie karty w menu do tworzenia kart po wybraniu wszystkich.

Czyli, że jak jakaś karta idzie do dzikich to przepada ale jak ktoś chce to może ją sobie zrobić? (nawet jak miał wcześniej)

Wie ktoś czy na komórki jest jakaś wersja Astrala?

Tutaj jest artykuł z 4.10.2019r który opisuje wydarzenie mówiący o tym, że część kart spoza formatu standardowego zostaje tymczasowo odblokowana dla wszystkich graczy a karty te przez ten czas będzie można używać w formacie standardowym:

Coby nawet ułatwić niektórym życie zacytuję fragment tego artykułu:

23 karty z całej historii gry Hearthstone zostały uwolnione z Dziczy przez Bezgłowego Jeźdźca i oddane do waszej dyspozycji! Do czasu kolejnej, dużej aktualizacji karty będą dostępne w Standardzie. Aby wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, które wstrząśnie metagrą, każdy gracz otrzyma darmową kopię każdej z tych kart (nie będzie można ich odczarować ani stworzyć), aby dodać je do talii i wypróbować ich straszliwą moc w akcji.

Karty te będą traktowane jako „karty z wydarzeń”. Oznacza to, że będą tymczasowymi kopiami, a nie stałymi elementami waszych kolekcji. Nawet jeśli posiadacie już te karty, otrzymacie ich kopie związane z wydarzeniem, które znikną po jego zakończeniu, podobnie jak sam Bezgłowy Jeździec!

UWAGA: poniższe karty zostaną ponownie wprowadzone do trybu Standard w czasie wydarzenia Nawiedzony grobowiec i pozostaną dostępne w Standardzie aż do premiery naszej kolejnej, dużej aktualizacji gry. Więcej informacji – włącznie z konkretnymi datami – pojawi się w najbliższych tygodniach.

Całe wydarzenie było od początku dokładnie rozpisane i wszyscy którzy pofatygowali się o nim przeczytać wiedzieli na jakiej zasadzie ono działa.

1 polubienie

Rozumiem. Dzięki

Nie mniej dla mnie jako nowego gracza to jednak bzdura. Sporo czasu zmarnowałem na naukę i opracowywanie strategii na kartach które jak się okazało dane zostały na chwilę.

PS
Jak jest “zryw” i “szarża” to po co tworzyć kartę dającą szarżę której nie można użyć przeciw heroesowi?

Słowo kluczowe “zryw” zostało wprowadzone wraz z dodatkiem wypuszczonym 12.04.2018r, a opis karty o której mówisz powstał z aktualizacją dnia 3.10.2016r, czyli wtedy nie istniało jeszcze to słowo kluczowe. Nie znam jednak powodu dla którego opis tej karty nie został przez ten czas zmieniony, być może Blizzard nie chciał aby karta ta straciła synergię z “dowódcą Wojennej Pieśni” który daje +1 do ataku stronnikom z szarżą.

1 polubienie

A jeśli mam zdjęcie jak dropnolem ragnarosa wladce ognia a teraz nie mam go w ogóle. Nie byla to karta która dostalem na czas eventu. Co sie z nia stalo…

Jeśli posiadałeś swoją własną kopię Ragnarosa i nie zamieniłeś jej na pył, to powinieneś nadal mieć ją w kolekcji. Upewnij się że przeglądając kolekcję masz włączony filtr pokazujący wszystkie posiadane karty - jeśli filtr pokazuje tylko karty z formatu standardowego, to Ragnaros nie będzie widoczny.

Witam
Mi również zniknęły 3 karty: Sylvana, Thaurissan i Ragnaros, nie sprzedawałem ani nie odczarowywałem żadnej z nich.
Proszę o zwrot drogi Blizzardzie !!!

Mam zbliżoną sytuację, choć akurat te karty mam nadal. Zniknęły mi: Voljin, Astral Communnion i Varian Wrynn. Oddawać!

Jak już pisał Poiytr powyżej, te karty - Vol’jin, Jedność astralna oraz Varian Wrynn - były również kartami dodanymi do kont graczy na czas trwania specjalnego wydarzenia, a potem zniknęły. Pełną listę tych kart można znaleźć tutaj. Na Twoim koncie Mazur tych kart nigdy nie było w permanentnej Kolekcji - a jedynie właśnie jako specjalne kopie tymczasowe na czas trwania wydarzenia Nawiedzony Grobowiec.

Witam, czy jest w ogóle szansa że Blizzard odda mi te karty???

Masz 100% pewności, że nie odda. Sam dał i sam zabrał.

1 polubienie

Jest możliwe że oddadzą te jebane karty ?