Aktualizacja 16.12.2019 i nowe zabawki

Jakby się dało to bym grał.

Nie wiem co ma elektroda do HOTSa, ale wiem co ma DOTA2.

Byli Rosyjscy prosi z DOTY2 a obecnie dość znani streamerzy od wczoraj grają w HOTSa. Ciągną za sobą bardzo dużą publikę, w cyfrach wygląda to następująco:

  • wczoraj w szczycie 11 tyś widzów oglądało HOTS
  • dzisiaj o godzinie 18, było już 16 tyś widzów - 19 miejsce

Nie wiem czy szukają nowej gry, czy tylko sprawdzają o co chodzi w HOTS i czym się różni, ale bardzo mocno podnieśli pozycję HOTSa na Twitchu (normalnie jest około 2 tyś widzów), oraz wywołali dyskusje na redditcie co blizzard powinien (dosłownie) skopiować z DOTY
Najważniejszym tematem są klany, czyli niespełniona obietnica blizzarda z 2016 roku.

I tak wole oglądać Fana jeśli już mam kogoś od hotsa oglądać niż jakiś randomów czy innych mało istotnych graczy xd

Widzę, że dyskusja została ukradziona przez Diablo, ale tema jest ogólny, to ja sobie ponarzekam na Samuro. I wcale nie będę narzekał na Nawałnicę Ostrzy, chociaż jestem zawiedziony tą zmianą, tylko na ogólny balans pomiędzy talentami na 1 poziomie, który co prawda został tylko nieznacznie zmieniony w ostatnim patchu i to na +, ale właśnie po ostatnim patchu odkryłem jak jest i wciąż jest nie tak jak moim zdaniem powinno być (czyli było jeszcze gorzej).
Nerf Ścieżki Iluzji to już jest historia, ale podczas najnowszych zmian zmniejszyli Samuro bazowe obrażenia od ataku podstawowego, co przynajmniej teoretycznie powinno stosunkowo podnieść wartość płaskiego bonusu + 30 pkt do obrażeń z AA.
Postanowiłem więc trochę potestować jak to wygląda i jak się ma do talentu Scieżka Ostrza. Sam praktycznie zawsze grałem Ścieżkę Iluzji zakładając, że skoro to jest quest nad którym trzeba popracować, to nagroda powinna być większa oraz dodatkowo jak tylko była taka możliwość, to starałem się zestawić Samuro z kimś w drużynie, kto nakładałby na przeciwników stałe spowolnienia i przez to pozwalał wykorzystać talent „Bezlitosne Cięcie”. Dzięki temu mogłem zadawać krytyczne obrażenia przy każdym ataku i w takiej sytuacji podstawowy bonus talentu Ścieżka Ostrza (krytyk co 3 atak zamiast co 4) jest kompletnie niwelowany.
Potestowałem potestowałem i okazuje się, że byłem w dużym błędzie. Talent Ścieżka Iluzji ma wyższość tylko i wyłącznie pod jednym względem. Daje nieco większe obrażenia przy pierwszym i drugim krytyku, a więc nieco lepszy początkowy burst jeśli dorwiemy kogoś znienacka i otworzymy 2 krytykami i teoretycznie daje swobodę przełączania się na inny cel bez tracenia bonusu do obrażeń. W każdej sytuacji, gdy tłuczemy nieco dłużej jeden cel talent Ścieżka Ostrza jest lepszy. Nie tylko daje samemu Samuro większe obrażenia, ale jeszcze zwiększa obrażenia całej drużyny przeciwko temu celowi poprzez zmniejszenie pancerza. Dotyczy to też sytuacji, gdy mamy talent Bezlitosne Cięcie i dzięki drużynie sadzimy krytyki przy każdym ataku. Nawet tutaj Ścieżka Ostrza jest lepsza. Wychodzi więc na to że mamy quest nad którym trzeba się pomęczyć, którego owoce dostajemy nie od razu tylko jak uda się go skończyć i na koniec i tak w prawie każdej sytuacji wychodzimy na tym gorzej. No chyba że faktycznie jedyne co robimy to burst z zasadzki solo, ale różnica na 20 poziomie jest poniżej 100 pkt obrażeń na całe kombo 2 krytyków. To jest bez sensu. Skoro zmniejszyli już i tak burst Samuro nerfiąc talent Ból Fantomowy to teraz powinni podnieść bonus za ukończenie Ścieżki Iluzji.
Drugi bezsens to moc synergii pomiędzy nową fukcjonalnością talentu Druzgocące Cięcie i talentem Zaciekły Szturm na tle innych kombinacji. Mezjasz wyżej napisał że Samuro dostał nerfa i zapewne miał na myśli zmianę Nawałnicy Ostrzy, ale nowy talent Druzgocące Cięcie to nie jest drobiazg, który można nie doceniać. Ten nowy talent to nie jest nerf. Teraz sytuacja wygląda tak, że Samuro z talentami Druzgocące Cięcie i Zaciekły Szturm solo robi więcej obrażeń, niż z talentami Ból Fantomowy i Bezlitosne Cięcie w warunkach idealnych, czyli gdy drużyna cały czas nakłada CC na przeciwnika i Samuro w każdym ataku wali maksymalnego krytyka wzmocnionego przez Ból Fantomowy z 2 klonami. Oczywiście, a raczej nie oczywiście tylko właśnie wbrew pozorom w obu tych przypadkach lepsza do tego wszystkiego jest Ścieżka Ostrza niż Ścieżka Iluzji.

Nie znam kompletnie Samuro, ale grałem wczoraj dwie gierki rankingowe z Samuro w moim teamie i powiem szczerze, że goście wykerowali gierkę. Nie dość, że mogłem zapomnieć o istnieniu solo linii, to jeszcze dawali mnóstwo przestrzeni w teamfightach. Czyli tak jak przed reworkiem, ale z ograniczeniem splitpushowania klonami. Wygląda to na dobrą zmianę, tak samo jak zmiana z expem za lasthitowanie minionów. Chyba zaczęli coś tam myśleć w Blizzardzie.

Tak ogólnie chodziło mi o nerf obu ultimek, bo nawałnica ostrzy już wcześniej była niegrywalna ze względu na małe obrażenia i duży CD, natomiast teraz te obrażenia są dosłownie niezauważalne.
Co do drugiej ultimki to uznałem że daje teraz zbyt mało możliwości i że zeratul, maiev to lepszy melee zabójcy.

Z Fanem jest taki problem że gra w ameryce. Zawsze mam wrażenie że jego mecze to ustawki z 9 jego widzami.

W sumie to tak cały master w NA wygląda na ten moment. xD Nawet jak kolejkuje tych grand masterów z diamentami, to też ciągle te same nicki.

Te same nicki i ten sam QM poziom.

Oooo lepszego dowodu nie da się znaleźć w całym internecie.

h ttps://clips.twitch.tv/DoubtfulAlluringPuddingPRChase

Ale czego to dowodzi?

Powyżej masz “analizę replaya” xD
Tutaj masz “live moment”
h ttps://www.twitch.tv/fanhots/clip/InventiveGoodSquidLeeroyJenkins?filter=clips&range=7d&sort=time

Czego to dowodzi? Że koleś który “parę lat temu” zaatakował matkę krzesłem zamiast axem miał rację… Krzesła OP

Nie zauważyłem, że on nie kontroluje postaci xD. No to rzeczywiście poziom podłogi. Niemniej, w Europie diamenty też nie błyszczą.

nerf murkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy pls

No to dodam coś od siebie, ostatnio trochę nawet pograłem w tą patologie :smiley: A więc tak, zmiana w expie jak to można było się spodziewać nie wniosła praktycznie niczego(chociaż trochę szkoda że wprowadzili last hitowanie bo tak to fajnie było mele’m odcinać reng’a od exp’a). Tak jak endless brawl na midzie był tak i jest nadal, tak jak ludzie draftowali 4 mele na Arthasa/Malthaela tak dalej draftują, tak jak ludzie nie czytali patch notes tak nadal nie czytają , tak jak banowali na plat/gold kt tak nadal banują ponieważ roznoszenie bombek u nich wygląda jak roznoszenie cholery albo gruźlicy, no doszedł teraz jedynie ban DW(gdzie jak dla mnie to jest taki shi t że szkoda gadać :smiley:, chociaż i tak się znalazła Valla w którymś z meczów na 16 wzięła ulepszenie W a nie mantykore :frowning: ) , tak jak solo laner nie soakuje ani nie robi campów tak dalej tego nie robi (ostatnio nawet miałem mecz z diablo z największą ilością expa ponieważ mój zespół wolał bić się na bocie 4 v 5 z 2 lvl straty ). Jedynie jakie ciekawe zjawisko zaobserwowałem, to że platyna zaczeła lubić srebro, tzn. biorą sobię kolege do teamu ze sreba i grają sobie na niskie goldy (genialny system :smiley:). Tyle ode mnie, blizz dalej powinien robić grę pod casuali żeby ta gra mogła się rozwijać! kappa

P.S Zapomniałem dodać że od pewnego hanzo usłyszałem że Valery nie da się zabić, jak zapytałem dlaczego, odpowiedział jest totalnie niewidzialna. Wie ktoś może gdzie można ściągnąć 8 bitową wersje hotsa? Najsmutniejsze jest to że ci ludzie mają po 1000lvl konta a nie potrafią czytać a gdzie dopiero myśleć.

1 polubienie

Tylko że lvl nic nie znaczy, ludzie mają nawet 2000 i grają sobie casualowo bójki, qm czy vs ai. Ewentualnie siedzą całą karierę w brązie.