Błąd z punktami rankingowymi

Po nowej aktualizacji (tj. środa, 07.08.) za wygraną w rankingu z ziomkami otrzymaliśmy po 15/16 punktów, na początku myśleliśmy, że to ta nowa aktualizacja, ale okazało się, że inni dostają po 200, jak zawsze. Do tej pory po wygranych są tylko te marne 16 punktów, czy może ktoś jeszcze tak ma, czy to da się jakoś naprawić/zgłosić gdzieś?

Gracie jako 5 stack?

Albo blad albo nowy “ficzyr” od Bli$$arda “zachecajacy” zeby grac w wiekszej grupie . Tak czy siak na forum odpowiedzi nie znajdziesz bo jedyne kto moze znac odpowiedz to ktos z firmy a takich tu nie ma

Z tego co się orientuję to wszystko działa dobrze. Ilość otrzymanych punktów jest równoznaczna ze wzrostem MMR.

Od kiedy dostawanie 15 pk za wygrana jest w normie (jezeli odejmuje 200 za przegrana a dodaje 15 za wygrana to nie ma to zadnego sensu przeciez)

  1. W jakiej randze odbywają się mecze? Bądź w jakich “granicach rang”?
  2. Jak duża jest ekipa?

mi odejmuje i dodaje normalnie w granicach 200, jedynie teraz nie pisze czy jest to gra z przwwaga i zmiana indywidualnej rangi, ot same punkty za mecz i tyle, ale pierwszy raz w tym sezonie nie zostałem zdegradowany po placementach i juz mi sie podoba, bo z kazdym seozonem musiałem zawsze odrabiac range a pozniej mnie z poczatkem sezonu zawsze degradowali

Podepnę się pod temat, bo trochę nie rozumiem tego systemu. Powróciłem po przerwie by trochę sobie popykać i zaskakująco całkiem przyjemne są te meczyki. Jednak zastanawia mnie, skąd się biorą te punkciki, bo za wygraną dostaję +/- 500 a to właściwie 2 mecze i awans do następnej dywizji. Nie wiem jak z przegranymi, bo jedyna porażka trafiła mi się w placementach (na 6 meczy które rozegrałem). Wie ktoś może od czego zależy ta rozbieżność w punktacji?
Aktualna ranga diament 2.

@EDIT: 400 za przegraną.

hm ciekawe, może znowu coś pokombinowali z punktacją, może system tym sposobem próbuje przesunąć kogoś do odpowiedniej dywizji, a może jest to wszystko za sprawą czy gra się solo czy premade.

Od tego samego co zawsze - MMR. Ci którzy kiedyś dużo grali tryb pozarankingowy zrozumieją o co chodzi. Zawsze uważałem że tryb UR był lepszy od rankingowego ponieważ lepiej była odczuwalna seria wygranych / przegranych. Chodzi o to że MMR zmieniał się gwałtowniej niż ranga według starego systemu. Ponieważ obecnie ranga jest równoznaczna z MMR to i różne dziwne wartości punktowe.
Ilość przyznawanych punktów jest zależna od wielu czynników, jeśli dobrze rozumiem (gdzieś na redditcie wyczytałem) to gracz z długą przerwą od gry (ciekawe co to znaczy) powinien dostawać / tracić około 500 punktów, natomiast Ci co grają regularnie około 100 punktów. Reszta jest zależna od różnic między drużynami.

Ja gram codziennie niemalże, a mi na początku dawało 500 za wygraną i -500 za przegraną. Potem te wartości zaczęły maleć w obydwu przypadkach o jakieś 10 lub 20 punktów, aż w końcu zeszło to do około 200. Z kolei znajomi, którzy grają grupą, mówią, że dostawali -600 za przegraną i 200 za wygraną.
Także chyba dalej nie mam pojęcia, co tu się robi.

A soft reset mmr ???