Koncept Nozdormu

Sorka za spam, ale w sumie i tak niezbyt wielki ruch jest na forum w tym dziale, a nawet fajna sprawa tak rzucić kilka pomysłów na forum :smiley:

Nozdormu, Aspekt Czasu
Mag

Ma on być w swojej elfickiej formie, motyw wizualny umiejętności ma dzielić z kolorystyką skilli chromie :smiley:

Statystyki:
HP: 1800
Mana:600
Atak:59
Zasięg:5,5

Umiejętności:

Cecha D:
Nazwa:Chrono zegar.
CD:7
Działanie: Zranienie wroga zdolnością podstawową nakłada na niego trwający 4 sekundy debuff który sprawia że trafienie go kolejną zdolnością podstawową, detonuje go debuff zadając przeciwnikowi obrażenia zależne od tego jak długo on działał.
W 1 sec-100 dmg
W 2 sec-200 dmg
W 3 sec-300 dmg

Notka: Jeśli jej nie zdetonujemy to po prostu zniknie.

D: Można użyć cechy sprawiając że następny atak Nozdormu zada obrażenia zwiększone o 30 dmg i detonuje debuff. (Ale go nie nakłada)

Zdolność Q:
Nazwa: Chrono klon
CD:10 sec
Mana koszt:60
Zasięg:5
Działanie: Zadajemy przeciwnikowi 50 dmg i tworzymy jego nieustępliwego klona który znajduje się w miejscu gdzie był 3 sekundy temu, klon naśladuje wszystkie ruchy przeciwnika które zrobił przez te 3 sekundy, wróg otrzymuja 33% dmg jakie otrzyma klon. Wszystkie detonacje cechy na klonie zadają 100% obrażeń wrogowi.

Notka: Po prostu powstaje kopia przeciwnika jak u samuro, która naśladuje ruchy przeciwnika które robił 3 sekundy wcześniej przez 3 sekundy.
Edit: Dopisuje że te 30% dmg które otrzymuje klon, nie aktywuje cechy. Byś z taką smugą miał burst kilka tysięcy w 3 sec xD

Zdolność W:
Nazwa:Styk czasoprzestrzeni.
CD:2 sec
Mana koszt:15
Zasięg: 8
Działanie:Nozdormu tworzy małą wyrwę do innej linii czasowej, można użyć tej umiejętności ponownie tworząc następną wyrwę, gdy to zrobi zaczynają one lecieć w swoim kierunku zadając wszystkim wrogą po drodze 40 dmg, po zetknięciu się obu wyrw powstaje wybuch energii (wielkość zamieci jainy) zadający 50 dmg i spowolniający przeciwników o 60% na 1 sec.

Notka: Ma to wyglądać jak jak dwa małe pociski jak u Li ming które lecą w swoim kierunku o tej samej prędkości, więc spotykają się w połowie. Gdy sfery lecą w swoim kierunku zadają dmg nakładając cechę, natomiast eksplozja wywołana zetknięciem sfer zadaje też dmg powodując detonacje cechy, tak więc można samym w pokować przy pomocy cechy, tylko że praktycznie zawsze to będzie dodatkowe 100 dmg (+ dmg za lvl).

Zdolność E:
Nazwa: Wyrwa czasowa
CD: 5 sec
Mana koszt: 40’
Zasięg:5
Działanie: Nozdormu tworzy wyrwę do innej linii czasowej (jest to po prostu pole wielkości sneara malfa), wszyscy przeciwnicy w tym polu są spowolnieni o 20%. Jeśli nastąpi w nim wybuch W, pole imploduje zadając 110 dmg.
Notka: Pole pojawia się po 0,5 sec. I trwa 4 sec.

Zdolność bohaterska R1:
Nazwa: Czas stop!
CD:60 sec
Mana koszt:40
Działanie:Po upływie 1 sec Nozdormu wprowadza wszystkich przeciwników i wszystkich sojuszników w stazę trwającą 1 sekundę. (budynki, stronników, najemników, bohaterów, wszystko oprócz Nas).

Zdolność bohaterska R2:
Nazwa: Nie tak dawno temu…
CD:60 sec
Mana koszt:40
Zasięg:5
Działanie: Cofa w czasie wybranego sojuszniczego bohatera lub wrogiego bohatera sprawiając że jego pasek zdrowia wraca do stanu w jakim był 1 sekundy wcześniej.

Szybkie omówienie:
Nozdormu ma mieć przeciętne obrażenia umiejętności które nadrabiałby celnym trafianiem i detonacją cechy. Cecha jest dość specyficzna i może wydać się niepotrzebnie komplikowana, jednak taki był pierwszy pomysł i po prostu mi przypadł do gustu :smiley:
Jego ultimaty mają mieć formę bardziej techniczną niż strikte power spikową (tak jak u medivha), dużo pozwalają zrobić (jeden pozwala uniknąć praktycznie całych kombinacji zdolności takich jak Zeratul diablo jaina combo, a drugi np. zanegować Pradawne leczenie rehgara lub wyleczyć obrażenia piroblasta :D). Ogólnie to ma być to postać typu KTz, która nagradza celność, jednak tutaj ma to działać jako mag zadający niewielkie obrażenia, ale w sposób praktycznie ciągły przez niskie CD skilli.

Proponowane talenty:
1 LVL:
Na styk!: Zadanie: Detonuj cechę przynajmniej w 2 sekundzie jej trwania by zwiększyć jej obrażenia o 5. Nagroda: Jeśli zwiększysz dmg cechy o 100, zwiększ jej obrażenia dodatkowo o 100.
Przewidziałem to: Co 10 sekund Nozdormu zyskuje ładunek uniku, który pozwala mu uniknąć jednego ataku podstawowego. Maksymalna ilość ładunków: 2
Koniunkcja sfer: Jeśli sfery z W, leciały w swoim kierunku przynajmniej 1 sekundę, obrażenia eksplozji wzrastają o 50%.

4 LVL:
Chrono-więź: Jeśli wróg i jego klon otrzymają obrażenia z tego samego W, zadaj mu dodatkowe 30 dmg (nakłada i detonuje cechę).
No to jeszcze raz…: Jeśli klon zostanie zabity przed zniknięciem, resetuje CD tej umiejętności.
Wcześniej: Klon powstaje od teraz w miejscu w którym przeciwnik był 1 sekundę temu (nie zmniejsza to czasu trwania klona).

7 LVL:
Zaburzenia linii czasu: Implozja E wprowadza wszystkich przeciwników w 1 sekundową stazę.
Czy mnie tutaj kiedyś nie było?: Zyskujemy umiejętność która cofa Nas do miejsca w którym byliśmy 1,5 sec wcześniej.
Chyba nie powinienem tego robić…: Za każdym razem gdy sfery W się ze sobą stykają, dmg i wielkość eksplozji wzrasta o 10%, maks do 100% na 5 sekund (czas trwania efektu resetuje się za każdym razem gdy sfery się zetkną).

13 LVL:
Trochę przyśpieszmy: Za każdym razem gdy użyjemy zdolności podstawowej otrzymujemy buff do szybkości o wysokości 30% na 2 sekundy.
Echo sfery: Po tym jak sfery się zetkną tworzy w pierwotnym miejscu obu sfer ich kopie które powtarzają tę zdolność tyle że zadającą tylko 20% dmg.
I tak nie lubiłem tej linii czasowej: Implozja E powoduje równierz przyciągnięcie wszystkich przeciwników w kierunku środka.

16 LVL:
Czasowa podmiana: Od teraz możemy ponownie uzyć Q by zamienić wroga i jego klona miejscami. Zwiększa to jednak CD tej zdolności do 30 sec.
Olbrzymi zegarek: Detonacja cechy zadaje przeciwnikowi dodatkowe obrażenia w wysokości 3% jego maksymalnego hp.
Tik-tak: Przedłuża działanie cechy do 6 sekund sprawiając że detonacja w:
4 sec zadaje 400 dmg.
5 sec zadaje 500 dmg.

20 LVL:
Aspekt czasu: Zmniejsza CD tej umiejętności do 30 sekund i usuwa czas zanim się ona użyje.
Załamanie czasowe: Po użyciu R2 tworzy wokół celu pole (wielkości ulta jainy) które trwa 2 sekundy, przyśpiesza sojuszników o 30% i spowalnia wrogów o 30%. A CD tej umiejętności spada do 30 sekund.
Dzielenie się czasem: Zyskujemy umiejętność która pozwala nam zredukować czas odrodzenia sojusznika do 0, jednak czas jaki zredukowaliśmy będzie doliczony do naszego czasu kolejnego odrodzenia. CD: 80 sec
Mam dużo czasu: Od teraz cecha zatrzymuje się na końcu działania sprawiając że nie znika.

1 polubienie

Ciekawy koncept, jednak do mnie nie przemawia - osobiście wolałbym, aby Nozdormu skupiał się na ultility lub supportowaniu, bo mamy już maga władającego czasem. Ulty brzmią ciekawie, jednak są bardzo potężne jak na tak krótkie czasy odnowienia - szczególnie R2. Ult Reghara, pyro KT mają 100 sekund cd, a ten tylko 60? Plus jeszcze ult Nozdormu jest o wiele bardziej wszechstronny niż powyższe 2, bo poza opcją skontrowania ich może spełnić rolę ulta Reghara i wyleczyć postać na low. Jeżeli chodzi o skille, to muszę przyznać, że mi się podobają - świetnie zone’ują, kreatywne i karają za błędy, a ponadto dobrze się uzupełniają. Q powinno mieć większy czas odnowienia - zapewnia niemal pewne obrażenia, które też nie są aż takie niskie (szczególnie, jeżeli wejdzie detonacja cechy). Pytanie, czy zadanie wrogowi obrażeń przy użyciu Q aktywuje pasywkę? Jeżeli tak, a wszystko na to wskazuje, to czas odnowienia moim zdaniem powinien zostać wydłużony do jakiś 14 ± 2 sekund.
Jeżeli chodzi o talenty, to na 20 Załamanie czasowe w tej formie jest zdecydowanie przegięte - to jak ult Reghara, tylko bardziej wszechstronny i co 30 sekund. Z kolei Czasowa podmiana na 16 pozwala nam użyć ulta Chromie z 10 sekundowym czasem odnowienia, bez opóźnienia 3 sekundy i bez możliwości skontrowania oczyszczeniem…

Po poprawieniu powyższych postać powinna być OK (szczególnie podoba mi się zadanie na 1.) i chętnie zobaczyłbym ją w Nexusie, ale raczej jako jakiegoś innego bohatera (z tymi skillami).

2 polubienia

Przemyślałem to i znerfiłem na razie R2 z cofania paska do stanu sprzed 1 sek, tak by była to kontra na przeciwne burst dmg lub burst heal’e.

Do tego dopisałem że 30% obrażeń które wróg dzieli z klonem nie odpalają cechy, poczekam jeszcze na inne opcje. A jak trochę czasu minie to jeszcze koncept specjalisty wrzucę by nie spamować zbytnio xD

1 polubienie

Dla mnie super hero ja go chcę
dobry pomysł Asalios

1 polubienie

Sorki że dopiero teraz ale wcześniej nie miałem ochoty na długie koncepty.
Po przeczytaniu cechy i pierwszej zdolności powiedziałem na głos “łaaaał, zajebiste”.
Czytałem dalej i mój entuzjazm mocno osłabł. Zależności pomiędzy W i E przypominają mechanikę probiusza, wydało mi się to nudne. Ultimkni znowu są bardzo ciekawe i mocno klimatyczne, tylko czasy odnowień zdecydowanie za krótkie (dałbym 80-90s).
Twierdzisz że to mag pokroju KTZ, ale ja bym powiedział że to pomocnik, naprawdę jest świetnym materiałem na unikatowego pomocnika. Sprawia wrażenie bardzo potężnego i przyjemnego choć trudnego w grze.
Chciałbym go zobaczyć więc może warto go wrzucić na amerykańskie forum lub inną stronkę, przynajmniej, cechę i Q.