Najnowsze wieści o Heroes of the Storm od Kaéo Milkera

Witajcie!

Zdaję sobie sprawę z faktu, że ostatnimi czasy nie odzywaliśmy się zbyt często, ale nie stało się tak dlatego, że przestaliśmy się skupiać na grze. Wręcz przeciwnie – bardzo ciężko pracowaliśmy „za kulisami”, aby się przegrupować jako zespół i opracować nasze cele na rok 2019 i kolejne. Jak wspomniałem wcześniej, proces ten obejmował nie tylko weryfikację istniejących planów, ale także ponowne przemyślenie niektórych aspektów naszego podejścia do podstawowych elementów gry i jej rozwoju, przy jednoczesnym położeniu nacisku wyłącznie na tworzenie jak najlepszych wrażeń dla graczy. Za nami mnóstwo pracy, a przed nami jeszcze jej sporo, ale jesteśmy w końcu gotowi, aby wrócić do informowania o naszych planach. Chcemy zatem uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, czego możecie się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Nie możemy rozmawiać o Heroes of the Storm bez wspomnienia o niesamowitej zawartości, którą przygotowaliśmy, i nad którą pracujemy. Jak wiecie, w tym roku do Heroes trafił już Imperius w towarzystwie masy znaczących modyfikacji balansu bohaterów w całej grze. Zapowiedzieliśmy także nasze wydarzenie o tematyce związanej z Rebelią, które trafi na PST w tym tygodniu. Z wielką przyjemnością przygotowaliśmy dla was niesamowite skórki dla Hanzo, Deckarda i mojego najlepszego kumpla – Pożarsky’ego, które pojawią się w przyszłym tygodniu! Kolejne zmiany balansu będą trafiać do gry w regularnych odstępach czasu, a nasz kolejny nowy bohater również pojawi się niebawem. Krążą pewne teorie na temat tego, kto będzie następny, ale do gry muszą wpierw trafić inne zaplanowane nowości.

A skoro już mowa o nowościach, zauważyliście zapewne, że nasze wydarzenie sezonowe związane z Księżycowym Nowym Rokiem jeszcze się nie rozpoczęło, ale nie martwcie się – zmieniliśmy je nieco i pojawi się jako nowe wydarzenie wiosenne! W ubiegłym roku doskonale się bawiliśmy podczas naszych wydarzeń sezonowych takich jak letnia Nexomania, jesienny Upadek Królewskiego Płaskowyżu czy zimowy Świat Zabawek i chcielibyśmy kontynuować odkrywanie nowych, niezwykłych uniwersów i motywów przewodnich w ramach kolejnych wydarzeń związanych z porami roku. Bądźcie czujni – już za miesiąc podzielimy się z wami wszystkimi szczegółami dotyczącymi naszego wiosennego wydarzenia. Powróci nie tylko czasowa zawartość dostępna w ramach poprzednich wydarzeń związanych z Księżycowym Nowym Rokiem, ale przedstawimy też nowiuteńki, ekscytujący motyw skórek!

Pogadajmy teraz o funkcjach i systemach gry. W zespole twórców Heroes i wśród naszej społeczności toczyło się wiele dyskusji dotyczących stanu Gry rankingowej, Szybkiego meczu i systemu dobierania graczy. Zespół podjął pewne decyzje jako kontynuację planów, którymi podzieliliśmy się z wami na BlizzConie, i mamy dla was harmonogram serii ulepszeń, które wprowadzimy w ramach kilku kolejnych aktualizacji i sezonów rankingowych. Podobnie jak w ubiegłym roku chcielibyśmy, aby twórcy odpowiedzialni za te zmiany omówili je z wami podczas naszej następnej sesji AMA na Reddicie, którą wstępnie zaplanowaliśmy na koniec miesiąca. W ramach tej sesji AMA zastanowimy się także nad dalszą ewolucją Szybkiego meczu i zbliżającym się zakończeniem transzy zmian dotyczących ról bohaterów, zatem bądźcie tam razem z nami. Wkrótce udostępnimy szczegóły, w tym termin, nadchodzącej sesji AMA na Reddicie!

Kolejnym tematem, o którym wspomniałem w moim ostatnim wpisie, było przeprowadzenie przez nas ponownej oceny nie tylko naszych planów dotyczących zawartości i funkcji gry, ale także przyjrzenie się sposobom, na jakie gracze odblokowują elementy Kolekcji. W ramach tych zadań podsumowaliśmy trendy z całego dotychczasowego cyklu życia gry. Uznaliśmy, że Heroes 2.0 było ważnym krokiem w ewolucji gry i przyniosło wiele bardzo pozytywnych zmian. Wzrosła liczba naszych graczy, większa ich grupa mogła zdobyć lub kupić elementy ozdobne, które uwielbialiśmy dla was tworzyć, a co najważniejsze – aktualizacja ta zlikwidowała limity dotyczące progresji, dzięki czemu wszyscy gracze w Heroes mieli szansę na odblokowanie zawartości w Kolekcji za darmo, po prostu grając w grę i zdobywając skrzynki z łupami. Nie da się ukryć, że wprowadzenie Heroes 2.0 przyniosło wiele korzyści, ale nie obyło się bez wad. Pożyteczne zmiany weszły bowiem w życie kosztem odebrania graczom możliwości bezpośredniego zakupu większości skórek. Mogę was z radością poinformować, że postanowiliśmy wprowadzić w tym zakresie pewne zmiany na podstawie opinii i sugestii graczy.

Począwszy od aktualizacji Rebelianci, która trafi do gry w przyszłym tygodniu, wszystkie skórki w Kolekcji będą dostępne do kupienia indywidualnie za klejnoty. Jest to zmiana, o którą prosiło wielu naszych graczy, i naprawdę cieszymy się, że możemy ją w końcu wprowadzić do gry. Zauważcie, że wykracza to poza możliwości, które oferowaliśmy w czasach przed aktualizacją Heroes 2.0, ponieważ każda skórka w Kolekcji ma teraz indywidualną cenę w klejnotach i odłamkach, a przed Heroes 2.0 skórki były dostępne wyłącznie w zestawach, które zawierały wszystkie warianty kolorystyczne. Koniecznie sprawdźcie w przyszłym tygodniu informacje o aktualizacji Heroes, aby poznać wszystkie szczegóły. W przyszłości planujemy zastosować powyższy schemat do całości Kolekcji. Mamy nadzieję, że zmiana ta pomoże graczom w zdobyciu elementów, które najbardziej przypadły im do gustu.

Ale to jeszcze nie wszystko! Przyjrzeliśmy się sposobom zwiększenia wartości i użyteczności złota. W rezultacie wraz z premierą wiosennego wydarzenia specjalnego (w przyszłym miesiącu) pozwolimy graczom na zamianę zgromadzonego złota na odłamki. Zmiana ta w połączeniu ze zmianami dotyczącymi klejnotów ma na celu zapewnienie wszystkim graczom maksymalnej elastyczności, jeśli idzie o metody odblokowywania ulubionej zawartości gry, a zespół twórców Heroes jest bardzo podekscytowany możliwością udostępnienia tych opcji szerokiej publiczności.

Zdaję sobie sprawę z tego, że poruszyłem w jednym miejscu masę tematów. Będziemy się o nich szerzej wypowiadać przy wprowadzaniu kilku nadchodzących aktualizacji. Ostatnie miesiące były dla nas wyzwaniem, ale zespół Heroes jest scementowany wielką pasją, jaką mamy dla tej gry, i uwielbieniem dla naszej społeczności. Trudno było milczeć, gdy rozważaliśmy wszystkie te zmiany, ale chętnie wracamy do regularnej komunikacji z wami i opowiadamy wam o grze, którą przecież wszyscy kochamy. Wypatrujcie zatem naszych kolejnych sesji AMA w lutym, marcu i kwietniu, a my będziemy się w tym czasie starali wyszukać kolejne sposoby na zaangażowanie przedstawicieli zespołu twórców w dyskusje z wami na temat Heroes of the Storm.

Dziękujemy wam za cierpliwość i wyrozumiałość, jaką okazywaliście nam w czasie, gdy adaptowaliśmy się do nowych warunków. Nie możemy się już doczekać, aż w ciągu nadchodzących tygodni i miesięcy zaprezentujemy wam wszystko, co dla was przygotowaliśmy. Tymczasem nie przestawajcie dzielić się z nami waszymi opiniami i sugestiami. Dzięki za uwagę!

Kaéo

Polubienia: 7

Hahaha (muszę dopisać coś jeszcze bo wpis jest dopuszczalny od 20 znaków). Pozwolę sobie dodać, że zapewne zmiany i aktualizacje są równie głębokie i dopracowane jak te do Diablo.:joy:

1 polubienie

Ja się cieszę, że rozwijają grę. Bardzo ją lubię i oby tylko nie psuli jej jak dotychczas - mało jakie zmiany mi się podobały :slight_smile:

No tu już troszkę przesadziliście, przecież nie siedzimy tu od wczoraj :slight_smile:

1 polubienie

Ale to prawda ghdgdfgdfgkldfgl

O chryste, tyle lania wody, zeby napisać, że bedzie mozna zamienić złoto za odłamki i że za miesiąc się zacznie nowy event. Ten zapis przypomina mi komentarze Atora na YT, gdzie przez 40 min leje wodę i opowiada banały po 100x tłumacząc oczywiste oczywistości. W sumie nic z tego nie wynika.

Mogliby wprowadzić mistrzowskie skórki za wysoki lvl postaci, coś na konkretnym wypasie za np. 100 lvl postaci, nie do kupienia. Coś ekskluzywnego, wyjątkowego, a nie ten chłam za odłamki, żeby było warto napierać w te gierkę do oporu.

Polubienia: 8

Ta wbijanie poziomów danym bohaterem miało by wtedy może jakiś sens, bo na chwilę obecną to poza skrzynką z " super zawartością" , nie przynosi nic szczególnego, a przepraszam, no tak przecież jest jeszcze prowokacja…

Pomysł Elora jest wart uwagi, chociaż 100 lvl to za wysoko. Ja bym dał epickie skiny za 25 lvl oraz jakieś legendarne za 50 lvl.

Ja również uważam ten pomysł ze skinami za genialny, tego wyróżnienia wysokopoziomowej postaci brakuje.

100 poziom to akurat. Ja sam mam Vallą 500 + :stuck_out_tongue:

Osobiście myślę że idealnie to taki set za 100 lvl:

  1. Portet
  2. Skin
  3. Mount
  4. Sztandar

Albo chociaż Skin + Portret

I nadal gram, kupuje stymulatory i cisnę. 100 lvl wdadaje mi się w sam raz. Tak to w sumie nie mam po co grac, GM nigdy nie zostanę i nie zalezy mi, a tak to sobie klepalem dla kolekcji i pewnie mnóstwo jest graczy takich jak ja.

1 polubienie

Tak się jeszcze zastanawiając nad wyróżnieniem wysoko poziomowych postaci, można by było wprowadzić, wzbogacone obramowanie paska życia w grze - nie musiałoby być nie wiadomo jak zbajerowane i przynajmniej od razu by się dało zauważyć, że trzeba uważać na tą osobę :wink:

Co wyście się tak nagle obudzili z mistrzowskimi skórkami i portretami? To dla tego że rehgar znowu może rzucać ulta na siebie, że niby stary system skórek teraz wróci?

1 polubienie

Nie wymyślajcie za dużo, bo kiedy nowego bohatera wprowadzą…

Ale z ty m 100 poziomem i epickimi nagrodami to może być problem.
ludzie zaczną grać tylko jedna postacią ( bo on chce mieć legendarnego skina albo inne rzeczy… Czy to “+” czy “-” to wy ocenicie.

Może przy okazji nauczą się grać chociaż jedna postacią dobrze.
Aczkolwiek jakieś legendarne skin za odpowiedni poziom były by ok - dawały by graczowi poczucie że granie jedną postacią ma sens.

Co do wydarzenia wiosennego… trochę leją wodę, ekipa się zmniejszyła , musieli po przesuwać terminy, po zmieniać plan na rok, bo sie wszystko wysypało. To samo z przedłużeniem wydarzenia zimowego. Twórcy potrzebowali czas aby ogarnąć bajzel po tym co się stało. Dobrze się że coś tam słuchają społeczność, ale jakieś 2 lata za późno. Cieszę się że jednak jakieś wydarzenie związane z skórkami chińskiego nowego roku będą, a nie że je oleją i dopiero za rok je wprowadzą.

1 polubienie

Mi w HotS w szczególności brakuje jakiegoś konkretnego tła fabularnego, które cały czas próbują wprowadzić, ale jakoś im to nie do końca wychodzi. Albo nie mają pomysłu, albo za mało kasy, albo jakiś inny powód. Wystartują jakiś wątek i za moment go kończą, tak jakby mieli jakiś okrojony budżet na to, bo przypuszczalnie activision maca w tym swoje paluchy.

Serio fabułą w mobie? to jest istotne? jakby nie było istotnych problemów które przez to ze zostały sukcesywnie zlewane od początku istnienia gry, doprowadziły finalnie do omawianego zgonu.

1 polubienie

Nie no lepiej jest jak ludzie wbijają piąty poziom na hirolidze… To nie jest problem, a bardzo mądry pomysł. Jeszcze usunięcie bonusu expa za granie rankingówek i w tej kwestii będę zadowolony.

Masz ponad 80, wybierz sobie któreś.

1 polubienie

Ta 3-4 zdania w opisie bohatera, myślałem o czymś na wzór misji PvE z HS, ale na chwilę obecną przy totalnie okrojonym budżecie przez activision można sobie jedynie pomarzyć o jakichkolwiek większych zmianach czy dodatkach w tej grze. I piszę to z przykrością, ale jak pójdzie tak dalej to nie wróżę jakiejkolwiek dobrej przyszłości tej grze, a raczej rychły jej upadek.

No tak bo kilka innych gier, książek, komiksów, krótkich filmików i jednego filmu kinowego to za mało fabuły? Jest jeszcze Orphea z HGC zamkniętym w trumnie, albo jak inni twierdza starym blizzardem.