Nielubiane mapy

Kilka dni temu podczas rozmowy z pewnym randomem, zadałem sobie pytanie: “Skoro mamy już całkiem pokaźną pulę map, dlaczego nie możemy wybrać tych na których chcemy grać rzadziej? Tak jak w starcraft’cie…” I to tak właściwie wszystko o czym chcę napisać. Uważam, że taka opcja zostałaby ciepło przyjęta w hotsie gdyż ciągle spotykam się z opiniami typu: “o boże, znowu ta mapa”; “ciągle ta mapa, daliby by inną”; “nie lubię tej mapy” itd.
Z tego co wiem wyszukiwanie gier nie bierze pod uwagę mapy, tylko kompozycję i poziom graczy - wybór mapy jest raczej losowy. Tym samym moje pytanie, dlaczego by nie zrobić go przyjemniejszym dla graczy?

2 polubienia

Ponieważ niektóre mapy nielubiane przez większość mogą być ulubionymi mapami pozostałych graczy. Z tego powodu ta mniejsza grupa nie mogła by grać na swoich ulubionych mapach, doprowadziło by to do niepotrzebnego wydłużenia kolejki i kolejnych powodów niezadowolenia graczy.
W trybie rankingowym jest rotacja map.

2 polubienia

Dla przyjemności grac można gry dowolne tam jest każda dostępna mapa z ARAM włącznie ogólnie pomysł niepotrzebny

1 polubienie

To co koledzy/koleżanki już napisali/ły. Plus to że gdybyś grał ciągle tylko w lubiane przez ciebie mapy prędzej czy później znudziły by ci się i co wtedy? Nie da się lubić wszystkiego ale nielubiane rzeczy z czasem zajmują miejsce faworytów i tak już jest.

1 polubienie

Przyzwyczaj się do tego że w HotS nie możesz robić tego co Ty chcesz , tylko musisz robić to co ci z góry narzucają. Masz grać wszystkie mapy, nie ważne czy je lubisz czy nie, musisz dzielić się ekspem, musisz biegać za objektiwami z wszystkimi, nie możesz się odezwać na czacie bo to grozi banem - najlepiej wcale nic nie pisać - a na koniec sezonu nagradzany jesteś jak wszyscy nie ważne czy bronze czy diament, każdy dostaje praktycznie to samo, a wszyscy się rzucają o to że nie mogą wyjść z rangi (jak by to miało jakieś znaczenie). Cóż HotS po prostu śmierdzi komuną. A i jeszcze najważniejsze to musisz uważać na milicję forumową, która zjeżdża się na zawołanie gdy tylko coś się komuś nie spodoba w tej grze i która będzie ci udowadniać za wszelką cenę ,że nie masz racji, podlizując się tym samym do władzy - która i tak ma ich tam gdzie światło nie dociera, ale ogólnie cieszy się że mają takich młotków w swoich szeregach, o patrz wyżej, paru już się zleciało.

3 polubienia

Ogólnie Hots mi się podoba, ale kolega wyżej ma trochę racji. Tylko po co zaraz obrażać innych?? Przecież teraz na 100% ten temat zamieni się w gówniany temat. Kur… są różne zdania i ponoć o gustach się nie dyskutuję, ale do chu… obrażanie innych bo mają inne zdanie?? Przecież to wygląda jak wielka kłótnia Pis vs Po, wiocha taka że szkoda gadać.

A co do tematu, ja osobiście jak widzę Poligon Nuklearny to odechciewa mi się grać i raczej 80% moich gier na tej mapce to porażka. Po prostu nie lubię takich dużych map, chociaż kotlinę przeklętych bardzo lubie.

3 polubienia

Loool ty serio masz jakieś problemy xD

“przyzwyczaj sie do tego, że w hotsie nie robisz co TY chcesz” czyli tak samo jak w życiu NIGDY NIE JEST TAK, że robisz co chcesz, a jeśli tego nie rozumiesz to albo jesteś bogatym dzieciaczkiem albo trollem całe życie składa się z robienia czegoś czego defacto nie chcesz, musisz płacic podatki, płacić za przejazdy komunikacją miejską, nie możesz parkować w niedozwolonych miejscach, nie możesz zapier… 150 po mieście… i co to też cie wkurza? xD Człowieku ogarnij się… Dodatkowo udowodniliśmy, że MOŻESZ w hots grać w te mapy które lubisz od tego są gry dowolne… a zacznijmy przede wszystkim od tego, że nikt cie nie zmusza do gry w hots… Bolszewicki rząd hots i jego czerwona hołota uciska biednego KORGANKA? To czemu jeszcze tutaj przebywasz? EMIGRUJ!!!

4 polubienia

Choć każdemu by to przypasowało, to jednak gdzieś w głębi każdy wie, że to nie ma prawa bytu. Mam dość sporo znajomych, czasem pojawi się jakiś random i wszyscy jednogłośnie twierdzimy, że poligon nuklearny to po prostu dramat. I założę się, że z 90% graczy jej nie lubi. No ale twórcy przecież się napracowali i po coś tę mapę zrobili. Już prędzej można byłoby wyjść z inicjatywą, by przeprowadzili jakiś rework (w końcu kopalnie już drugi raz są wycofane).

No i tak jak napisano wyżej. W qmach już długo się czeka, a co dopiero przy dodatkowej selekcji map, gdzie każdy chciałby mieć uwzględniony ogarnięty mmr, mm i brak w drużynie zaraportowanych graczy.

ale banowanie map w HL by mogło być :slight_smile:

Jest część graczy która życzy sobie trybu turniejowego, czyli: banowanie map, dowolna kolejność wybierania bohaterów lub zamiana po drafcie

dowolna kolejnośc wybierania bohaterów to mam wrażenie ze będzie wyścig kto pierwszy kliknie ten gra zabojcą a ostatni healerem :slight_smile:

Czemu, przecież taki właśnie jest system na TL. Ostatnie 4 dni gram tylko TL na poziomie srebro1 / złoto4 i nie ma z tym problemów. Mam wrażenie że jestem jedynym który tak robi (potrzebowałem statystyk o Hanzo)

fajna ta losowość :smiley: 3x pod rząd miałem mapę o zbieraniu daniny najmniej lubianą przeze mnie mapą jest zbieranie klejnotów walka o ten wózek z zergami oraz ta z przejmowaniem platform na robota a najbardziej lubię mapkę o wpłacaniu donatów dla pirata łatwo tę kasę się zbiera a jak już uzbierasz to przeciwnik nieźle traci forty