Nowe patch notesy - 22 listopada

jak będzie po polsku to gdzieś się dopisze (:

Doświadczony strzelec - o proszę, przypomnieli sobie o tym świetnym ale już przestarzałym talencie. Ciekawe kiedy Artanis dostanie swoją wersję. Tak sobie myślę że mogli by mu połączyć ten talent razem ze zwiększonym zasięgiem szarży z 20.

Arthas - usunięcie zwiększonego zasięgu Q z 4 poziomu. Talent był słaby, a teraz będzie jeszcze gorszy, bo zasięg to był jedyny powód żeby czasami to wybrać (na bójce albo na QM). Arthas nie potrzebuje rekompensaty many, bo jego cecha przywraca mu manę. Ale zespół developerski chyba o tym zapomniał.

Diablo - czas działania pancerza jest zbyt krótki, tak więc zmiana która nic nie zmienia

Leoryk - fajne lekkie buffy które nie były potrzebne. Leoryk ma się dobrze, ma 3 grywalne buildy, problem polega na tym że dwa z tych buildów robią to samo (% dmg), a więc kłamałem. Leoryk ma dwa grywalne buildy.

Sonya - małe zmiany które mogą coś zmienić ale nie muszą.

Alex - build pod E, jest fajny i bardzo mocny ale dopiero po zdobyciu poziomu 20. Teraz będzie jeszcze mocniejszy, ale też dopiero po zdobyciu poziomu 20. Czyli build 4fun na QM. Natomiast dobre zmiany do kilku innych talentów które były fajne, ale inne talenty były lepsze. Ogólnie uważam że Alex to jedna z lepiej zbalansowanych postaci.

BW - to są ciekawe i interesujące zmiany, które nie powinny wpłynąć na pozycję BW w mecie - jest słaba. Za słabo leczy żeby być uzdrowicielem i ma za słabe obrażenia / waveclear żeby być globalem. Osobiście uważam że BW powinna być przerobiona i przystosowana do roli pomocnika, nie uzdrowiciela.

Rehgar - jak w przypadku Arthasa, talent sytuacyjny teraz będzie niegrywalny.

Tyrande - śmieszny komentarz twórców, oni naprawdę nie wiedzą co robią. Tyrande po reworku była OP, ale nie każdy gracz wiedział jak z jej siły korzystać. Po prośbach streamerów, casterów i ogólnie dobrych graczy (pamiętam te rozmowy na reddtcie) Tyrande dostała nerfa na swój jedyny grywalny build, tylk że blizzard nie dał nic w zmian więc wypadła z mety. Teraz postanawiają ją wzmocnić i w większości są to dobre, może nawet zbyt dobre zmiany. Jednak nic nie robią z poziomem 7, a to właśnie tam są jej najgorsze talenty.

WM - nawet nie sprawdzam

Alarak - tutaj trafili w dziesiątkę, może tak robią rewroki i aktualizacje, rzucają do tarczy. Alarak to ban w prawie każdym meczu i właśnie te talenty były najczęściej wybierane.

Genji - czy to jest buff Genjiego? Ogólnie to 4 poziomie jest bardzo dobrze zbalansowany, wszystkie 3 talenty są dobre. Talenty na poziomie 7 dostają lekkie buffy i dobrze. Natomiast nie rozumiem czemu wzmacniają cięcie na krzyż, oba ulty Genjiego są bardzo mocne. Chwila już wiem, przecież FAN zawsze gra smoczy miecz. Czy to oznacza że dewsi chcą się wzorować na prosach… znaczy byłych prosach - teraz streamerach którzy błaznują na rankedach bo są tak dobrzy że nie muszą się starać?

Junkrat - drobne nerfy bo po reworku okazał się zbyt mocny, spoko. Chociaż talent z poziomu 4 buffują…

KTZ - o kurcze, dopatrzyli się. Ile czasu KTZ jest już w grze, rok czy więcej? Może na nareszcie będzie miał dwie grywalne eRki.

Lunara - ogólnie od kilku dni na amerykańskim forum toczy się rozmowa czemu Lunara jest tak rzadko wybierana. Odpowiedz: bo jest za słaba w early game i zbyt silna w late game. Teoretycznie to co tutaj proponują jest ok, ale praktycznie wzrost obrażeń o 4 punkty i osłabienie skalowania o 1% to NERF słabej postaci.

Nazeebo - kolejny dowód na to że noobki mają największy wpływ na balans w tej grze. Z Nazeebo jest podobnie jak z Li ming, Buid pod pająki zabija, Build pod ropuchy robi ładne statystyki - “Nazeebo top dmg - dobry gracz” - od brązu do diamentu pewnie tak.

  • dwa bardzo mocne talenty u Nazeebo (te pod Q) dostają buffa
  • talent niegrywalny, poniekąd dedykowany do buildu pod zombii też dostaje buffa - to akura mnie cieszy bo uwielbiam build pod zombi
  • słabe ulepszenie ducha (aktualnie lepszego ulta) dostaje bardzo dobry rework
    Nazzebo OSTRO wraca do mety i prawdopodobnie będzie grany pod Q ale na 1 poziomie możliwe że będziemy grać zwiększony zasięg.

Zagara - kolejny powód do śmiechu

  • Leki buf do ataków podstawowych, czyli zagara będzie jeszcze bardziej rakowa na solo alejce. Przypomnę że biomasa zwiększa zasięg ataku.
    Do tej pory na 1 poziomie graliśmy albo Q, albo wzmocnienie stronników, teraz będziemy grać tylko wzmocnienie stronników.
  • Stackowanie ataków podstawowych na 4 poziomie - talent mocny na ARAM, ale w pozostałych trybach słaby / niegrywalny - nerf bo chcemy balansować grę na podstawie wyników z QM i ARAM.
  • to co się dzieje na 16 poziomie to nawet nie wiem jak opisać, ich komentarz to po prostu długi i kiepski żart

Nie napisali nic o Deathwingu, pewnie będzie w poniedziałek razem ze zmianami w doświadczeniu. A w sumie po co mi deathwing, jeśli mogę gnębić noobków nowym OP Nazeebo.

Postanowiłem sprawdzić:
Pająki Nazeebo bez talentów, na 20 poziomie robią 1110 pkt dmg
po wybraniu wdowich pająków robią 1410 pkt dmg
po wybraniu stwora z otchłani robią 1331 pkt dmg
analogicznie po wybraniu Ducha Arcychra z 7 poziomu to będzie:
2276 i 2131

Myślę że stwór z otchłani + build pod pająki + duch na poziomie 10 to będzie ten najlepszy build. Ewentualnie build pod zombi, ponieważ:
zombii bez talentów robią 221 pkt dmg w jednego manekina
natomiast po wybraniu odpowiednich talentów aż 3405 pkt dmg w jednego manekina.

Teraz użyję wszystkich zdolności żeby sprawdzić wszystkie 3 pełne buildy razem z plugawą infekcją na poziomie 20. Dla buildu pod Q i E użyłem Żniw dusz z poziomu 16 z bonusem z 4 celów.

Q build - 10709 dmg
Q + Stwór z otchłani - 10327 dmg
W build - 11196 dmg
E build - 8889 dmg
E + stwór z otchłani - 9601 dmg

Przypominam że żniwami trafiłam 4 manekiny natomiast zdolnościami tylko 1 manekina, to powód czemu build pod ropuchy ma tak małe cyfry.

1 polubienie

W poniedziałek będzie PTR, live 4 grudnia. Info z reddita.