[poradnik] Hanzo AA vs Garrosh

Temat dotyczy niskich i średnich rang. Poradnik, lub raczej wskazówka.
Planuję ten temat edytować i nieco bardziej rozbudować w niedalekiej przyszłości.

EDIT: Talent z 7 poziomu nie usuwa już pancerza, ale nadal zmniejsza i wprowadza na wartości ujemne.

WSTĘP
Zawsze jak się komuś udziela rad co do wyjścia z niskiej rangi, to się sugeruję aby ten gracz opanował kilku bohaterów, około 8.
Specjalistą w tej dziedzinie zdecydowanie jest Xardas182, jednak jak każdy Xardas ma również ograne tylko kilka postaci. Nie każdemu te postaci pasują, np. Xardas uwielbia Arthasa, ja wolę Thralla, a ktoś inny będzie wolał Maltaela.

Ostatnio Hanzo dostał mini reworka i postanowiłem go przetestować, posprawdzać różne buildy itd. Nigdy nie przepadałem za tym bohaterem ale stwierdziłem że to dobry moment żeby zrobić drugie podejście i może nauczyć się nim lepiej grać. Ponieważ QM stały się zablokowane a część graczy przeniosła się do gry TL, sam również tak zrobiłem, zacząłem testować Hanzo w trybie solo TL (ranga złoto).
To co tutaj niżej napiszę jest powszechnie znaną taktyką na wyższym poziomie, ale gracze z niskich rang możliwe że jej nie znają dla tego może to być dobra taktyka by poprawić swoje WR. Sam znałem to z teorii ale dopiero od niedawna stosuję i jestem zaskoczony skutecznością tej taktyki.

ROZWINIĘCIE
Hanzo (pod ataki podstawowe) to bardzo mocna kontra na Garrosha, a Garrosh to bardzo popularny tank, bez mechanizmu ucieczki. Z drugiej strony Garrosh to bohater bardzo niewygodny, wielu graczy nie lubi gdy jest w przeciwnej drużynie gdyż bardzo mocno karze za popełnianie błędów. Mało jest też graczy którzy umieją z nim walczyć, dla tego warto nauczyć się go kontrować.

Konkrety, czemu Hanzo jest taki fajny:

  1. Zasięg zdolności zdolności i ataków Hanzo jest większy niż zasięg zdolności Garrosha. To oznacza że sam Garrosh nie stanowi zagrożenia.
  2. Hanzo po wybraniu odpowiedniego talentu na poziomie 7, zmniejsza i wprowadza na wartości ujemne pancerz bohaterów których trafia atakami podstawowymi oraz Q
  3. Na poziomie 16 ma teraz bardzo mocne obrażenia procentowe.
  4. Pomimo zmian nadal jest bardzo uniwersalnym bohaterem i może naprawiać błędy sojuszników, oraz niwelować pewne braki w kompozycji (mocne PvE, wizja, obszarowy stun).

Build i krótki opis czemu tak, a nie inaczej. Przypominam też że chodzi o sytuację gdy przeciwnicy mają Garrosha. W trakcie draftu dobrze jest namówić sojuszników żeby go nie banowali i nie wybierali. Garrosh jest 3 najpopularniejszym tankiem na niskich rangach (po Malganisie i Diablo). Jeśli wy go nie wybierzecie to bardzo prawdopodobne że przeciwnik to zrobi, ewentualnie zbanuje (trudno się mówi)
Najważniejsze, STUTTER STEP to podstawa gry każdym autotatakerem, również Hanzo. Zdolności Hanzo też należy wytrenować. Granie Hanzo nie jest super łatwe, wymaga nieco praktyki i przyzwyczajenia.

h ttps://www.heroesfire.com/hots/talent-calculator/hanzo#oUW5

Poziom 1.
Zadanie pod ataki podstawowe jest bardzo ważne. Im lepiej umiecie “klikać” tym szybciej je zrobicie. Jeśli boicie się go robić w grupie, że przeciwnicy was zabiją to spokojnie można iść na solo alejkę. W walce 1vs1 jest o wiele łatwiej, spokojnie do 7 poziomu można mieć zrobione.

Poziom 4.
Tutaj wszystkie talenty są dobre. Wybór zależy od kompozycji, mapy i własnych preferencji
Talent pod Q pozwala bardzo szybko czyścić alejkę = zbierać doświadczenie ze stronników. Bardzo przydatny gdy się idzie na solo. Dobry również na piekielnych kapliczkach.
Talent pod W nie jest już taki super mocny jak kiedyś, ale nadal bardzo mocno przyspiesza robienie najemników i bossów. Na niskich rangach to bardzo ważne.
Talent pod ataki podstawowe jest dziwny. Sam w sobie jest słaby, ale gdy robimy pełny build pod ataki jest już całkiem przyjemny, jest synergia. Przede wszystkim ułatwia zrobienie zadania z poziomu 1. Czasami jak zginiemy i stracimy nasze stacki to wtedy docenimy zwiększony zasięg ataku z 4 poziomu.

Poziom 7.
Talent pod ataki podstawowe - zmniejszanie pancerza, najważniejszy z całego drzewka. To właśnie ten talent kontruje Garrosha, od poziomu 7 drużna można go focusować i warto o tym poinformować sojuszników. Garrosh atakowany przez Hanzo momentalnie traci punkty HP. Nawet jeśli go nie zabijemy od razu i tak będzie wystarczająco obity. Na niskich rangach wielu na Garrashu gra “yolo”, myślą że są nieśmiertelni, wchodzę głęboko między przeciwników i nie spodziewają się tak mocnej kontry - darmowy fraguś. W sytuacji gdy ginie tank, reszta drużyny szybko panikuje -zabicie tanka to zagrywka psychologiczna. Reszta przeciwników myśli że skoro Garrosh tak szybko padł to oni pewnie zginą jeszcze szybciej i zazwyczaj uciekają.

Poziom 10.
Oczywiście ogłuszenie. Ta zdolność pozwala ustawić TF, kogoś dobić, uratować siebie a czasem całą drużynę. Ogłuszenie jest zawsze mile widzianą zdolnością.

Poziom 13.
Tutaj też wszystkie talenty są dobre i zależą głównie od własnych preferencji. Ponieważ lubię grać Vallą, więc decyduje się na zwiększenie szybkości ruchu, dzięki temu mogę grać agresywniej, łatwo unikać zdolności, gonić wrogów i uciekać nawet gdy jestem daleko od ściany.

Poziom 16.
Procentówka. Każdy atak podstawowy (mamy zwiększoną szybkość z 1 poziomu) oraz każda strzałka z rozwidlonej strzałki (4 sztuki) zabierają dodatkowe 2% max HP trafionym przeciwnikom. Ten talent bardzo mocno wzmacnia obrażenia, nawet w bohaterów którzy nie są tankami. Garrosh po prostu znika.
Alternatywnie możemy zdecydować się na przebijanie przeciwników z W i Q. To również dobry talent ale ja osobiście wolę focus w jeden cel.

Poziom 20.
Też zależy od tego co potrzebujemy w danym meczu. Możemy wybrać 2 ładunki skoku żeby być bardziej mobilnym w TF, albo ulepszyć ulti żeby pełnić rolę globala i np. odpuszowywać alejkę. Ogłuszenie ze strzały sonicznej też jest ciekawą opcją.

ZAKOŃCZENIE
Oczywiście jeśli Garrosh się nie pojawi też możecie grać Hanzo tym samym buildem, można go nieco zmienić, lub zagrać zupełnie inaczej. Można też całkowicie zignorować Hanzo i brać go tylko do walki z Garroshem.
Jak na razie moje statystyki Hanzo vs Garrosh wynoszą 100% zwycięstw co stanowi 50% moich meczy na TL. Myślę że Hanzo to bohater którego warto mieć w swojej “ósemce” ogranych postaci.

2 polubienia

Dodam od siebie, że Redemption build jest dobry na każdego tanka, nie tylko Garrosha. Szczególnie gdy przeciwnik ma dwóch warriorów - dwa tanki albo tanka i bruisera, wtedy ten build robi najlepszą robotę.
Imo najlepszy wciąż jest build pod W, bo jest bardziej uniwersalny i bezpieczniejszy.
Największą wadą buildu pod Redemption jest to, że nawet wystakowany na fulla w early, może nie mieć value w late gamie bo po każdej śmierci tracimy 3 staki i czasem trudno jest to odrobić. Bez dobrego frontu i z dużym focusem na Hanzo build pod E, jest najgorszą opcją - co mam na myśli ? Chociażby Temporal Loop od Chromie albo Pyroblast od Kaela i staki idą w piach.
Hanzo jest tak dobry, dlatego, że ma trzy świetne buildy do wyboru, zależnie od mapy i przeciwników.
Moje doświadczenie z Hanzo to praktycznie tylko Qmy i rzadko Redemption build jest grywalny na tym trybie, na pewno częściej będzie opłacalny na rankedach.

1 polubienie

To prawda, Hanzo ma mnogość buildów i śmiało można powiedzieć, że każdy talent jest grywalny. Jednak aktualnie najczęściej widzę Redemption na 1 poziomie i mnie również ten talent najbardziej odpowiada, natomiast to co wybierzemy dalej to pełna swoboda.
Jedyne czego nie lubię u Hanzo to animacji tych 2 smoków, on powinien wyczarowywać je z ręki, a nie z wystrzelonej strzały.