Problem z systemem rankingowym

Ostatnio zacząłem grać na drugim koncie ze znajomymi którzy niedawno zaczęli grać ale dobrze im idzie. Na głównym koncie mam diament i zbliżam się do mastera. Kiedy poczuli się już pewnie zaczęliśmy grać ligę drużynową. Mój team był miksem składającym się z rang: silver/gold/diament/master i mnie. W ciągu tych 10 meczy, uśredniając nasi przeciwnicy mieli rangę platynową (najwięcej osób) sporo diamentów, 3 czy 4 osoby miały mastera i trafił się pojedynczy przeciwnik z goldem. Udało nam się wygrać 9/10 moich placementów przy czym 4-5 razy miałem tytuł mvp. Szukam logicznego wytłumaczenia na to, że dostałem rangę silver 5. Uprzedzając pytania konto ma 297lvl więc nie jest to ono dopiero co założone. Mam też znajomego w grze który miał ten sam problem. Też miał diament na głownym i również dostał silver wygrywając 9 placementów. Uważam, że jest to totalnie nie w porządku wobec ludzi których teraz zwyczajnie muszę niszczyć bo takich mi dobiera a także wobec mnie bo muszę tracić czas na na niszczenie ich - gra nie daje mi żadnego wyzwania. Tak więc obie strony są sfrustrowane i obydwie strony nie czerpią z takich gier przyjemności. A skoro już stwierdziłem, że napiszę post na forum to jeszcze podzielę się swoimi przemyśleniami na temat stanu w którym sama gra się teraz znajduje. Tak się złożyło, że gram (z przerwami) w hotsa od alfa testów i osobiście uważam, że okres który jest teraz to największy bałagan do tej pory. Ludziom przestało zależeć, wolą się wyzywać, trolować albo zwyczajnie dobierani są ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia co robią, brakuje im fundamentalnej wiedzy, do tego sama gra i jej systemy frustrują gracza, generalnie człowiek jest atakowany jakimiś negatywnymi rzeczami z każdej strony a wydaje się, że blizzard za bardzo nie próbuje nic z tym zrobić oprócz banowania zawieszania i wszystkich dookoła (co wprawia ludzi karanych w jeszcze większą złość) a sama rozgrywka w ogóle się nie polepsza - wręcz przeciwnie. Myślę, że gdybyście dali sobie na chwilę spokój z nowymi skórkami i mountami a skupili się na naprawieniu rdzennych mechanik gry - poziom zadowolenia graczy czyli też klientów podniósłby się a to prowadziłoby też w konsekwencji do większych zarobków, wiadomo. Szczególnie, że podobno ostatnio dużo graczy League of Legends migruje do hots’a. Może warto by w takim razie też ułatwić im odnalezienie się w nim? Albo po prostu podnieść poziom wiedzy graczy o grze. Wtedy ludzi chodzących bez celu i robiących prawie nic przez całą rozgrywkę byłoby na pewno dużo mnie. Co za problem wziąć byłego pro gracza i niech zrobi serię tutoriali od podstaw do zaawansowanych poruszającą różne aspekty gry, elementy taktyczne i dające różne porady co, kiedy, gdzie i dlaczego? Do tego jakaś minimapka na bazie już istniejącej i test czy się ktoś nauczył tego co w danym filmiku było. I jak w koncu mu się uda zaliczyć to dajcie mu pudełko czy skina, jakąkolwiek nagrodę. Ludzie to masowo będą robić a potem jeszcze zadowoleni bo w koncu maja cos dodatkowego i rozkminili sobie jakas taktyke na granie. Każda jest lepsza niż Kali widzi, Kali atakuje. Także mam nadzieję, że coś ruszycie w tym temacie. I bardzo proszę mi wyjaśnić o co chodzi z problemem z rangą o którym pisałem na początku. Na prawdę szukam logicznego wytłumaczenia na to wszystko.

3 polubienia

ten to się z choinki urwał, stary Ty nic nie wiesz na temat tej gry, poczytaj trochę, zejdź na ziemie i możesz wrócić zakładać tematy.

Ja jak ostatnio robiłem placementy w HOTS’ie, wygrywając 8/10 (dokładnie było 4w 2l 4w), kończąc poprzedzający w platynie 5, wrzuciło mnie do gold 1 z 200 pkt, więc czy jest coś spier**** to niech sobie każdy sam oceni.

Szczególnie, że podobno ostatnio dużo graczy League of Legends migruje do hots’a

Chyba koledze się kierunki pomyliły :smiley:

W sumie to chciałem nawet przeczytać ten blok tekstu, ale gdy czytam zbitki wyrazowe “ranga po placementach” to by dbać o swoje zdrowie nie czytam dalej… zatrzymałem się tu:

W szczególności:
Rozstawienie i ponowne rozstawienie klasyfikacyjne graczy

Oraz różne inne informacje o MMR i jak działa.

W sumie to mam genialny pomysł na zmianę systemu rankingowego:
Zostawiamy tylko rangę Master i pokazyjemy MMR, efekty? (samo pokazanie MMR nie wystarczy)
Każdy gracz będzie miał rangę Master (co oczywiste)
Masterzy z niskim MMR który dotychczas topili złoto, srebro i brąz trafiając tam troli, afków, rosjan, feederów którzy uniemożliwiali im awans będą grali na masterze który im się NALEŻY z innymi masterami o podobnym MMR zresztą jak każdy inny master, każdy będzie grał ze “swoimi masterami”.

I nie zaglądałeś w tym czasie na forum? Wszystko co napisałeś jest tutaj wałkowane od miesięcy/lat. Nie napisałeś nic odkrywczego. A Blizzard raczej nic nie zrobi w najbliższym czasie bo zwolniono połowę pracowników, a sama firma ma problemy finansowe i wizerunkowe. Oczywiście to, że zwolnili pracowników nie oznacza kompletnego braku wsparcia, ale na większe zmiany trzeba poczekać ze względu na przebudowę zespołu, a co za tym idzie zmianę planu ich prac.

Ostatnio pousuwałem połowę follow’ków na twitchu bo wielu streamerów i pro graczy przeniosło się właśnie na LoL’a. Jeśli przegapiłeś HotS’owe info roku - wszystko dlatego, że niedawno Blizzard przestał wspierać e-sport i zrezygnował z organizowania HGC.

1 polubienie

Miej wywalone tak jak blizz i baw się tak jak lubisz dopóki dopóki serwery jeszcze stoją lub nie wyłapiesz bana. W hotsie się już nic nie zmieni, czas się z tym pogodzić.

3 polubienia

tylko dzbany dają bany :smile:

Ta gra nie ma systemu rankingowego i nigdy nie miala i nigdy miec juz nie bedzie to co stworzyl bli$$ard to clown fiesta

1 polubienie

Powiem wam bo nie wiecie nie ma już blizzarda jest Actvizion a i nie zmienią nazwy bo chcą was zmylić

Nie rozumiem, dostaniecie nowe diablo imienia którego wymawiać nie wolno. Wszyscy powinni być zadowoleni, kappa.

Ranking Bronze =====> Master, to jeden wielki pic na wodę, istnieje tylko po to żeby było, żeby bezmózgie dzieci nie zadawały głupich pytań typu “czemu w HotS nie ma rankingu”. Osoby grające w przedziale od Bronza - Mastera oferują identyczny poziom gry z małymi wyjątkami. Wg mnie blizz czy może lepiej activ powinni zakończyć tą błazenadę zwaną “rankingiem” zostawić tylko ranking GM-ów ,z 200 najlepszych graczy. Więc jak widzę tego typu tematy że ktoś został źle potraktowany bo trafił do “silvera” a wg niego powinien być co najmniej w goldzie to śmiać mi się chce po prostu. Ludzie wbijcie sobie do tych łbów: ranga Bronze - Master w tej grze nie istnieje.

Zgadzam sie z przedmowca bylem w wszystkich mozliwych rangach i wielkiej roznicy poziomow miedzy masterem a silverem nie widzalem (braz to osobna kategoria ludzi pozbawionych jakiegolowiek telentu do gry)

A jeśli już o takich rzeczach mowa, ostatnio Riot się zastanawia czy nie zrobić resetu całego rankingu w LoLu, najwidoczniej zauważyli że coś zrąbali i się system popsuł, no ale najwidoczniej oni są w stanie się przyznać do błędu a nie to co niegdyś wielki Blizzard. A tak się jeszcze odnosząc, Blizz trochę zaczyna się zachowywać jak Beztesta twierdząc że jest wszystko okej, no i mamy jakość gier jaką mamy.

Mały update, nie wiem czy coś zmienili albo czy po moim poście któryś z pracowników majstrował coś na moim koncie ale przed czwartkiem miałem winrate na poziomie 75-80% a od czwartku do teraz spadł mi do 58% i dalej będzie spadać bo dokladnie od tamtego dnia poziom gry i wiedzy moich sojuszników spadł drastycznie, są też oni dużo bardziej toksyczni. Oprócz tego przeciwnicy wykazują się zdecydowanie lepszym wyczuciem gry, dużo mniej giną, mają większą wiedzę o samej grze i przede wszystkim są bardziej zgrani. Ta gra sprawia same problemy, powoli zaczynam odczuwać totalny brak przyjemności z rozgrywki, jestem tylko poirytowany i zły.

system jest tak skonstruowany że dąży do tego żebyś miał 50% win ratio, więc jak bedziesz grał za dobrze to dostaniesz odpowiednio słabych graczy a jak za słabo to lepszych, wyjątkiem jest gra rankingowa gdzie system teoretycznie powinien cię usadzić w takim miejscu gdzie bedziesz miał win ratio 50%, ale tutaj duze znaczenie ma efekt losowy bo gracze są różni w rożnych kategoriach. najwiekszy jest problem z tymi co mało grają, bo trzeba sporo gier by system przesunał Cię w odpowiednie miejsce.

1 polubienie

To jest nienormalne. Przekroczenie 60% WR oznacza że, jesteś dużo lepszy niż gracze których spotykasz. Jesteś zbyt dobry jak na poziom na którym grasz.

Można to tak określić.

Nie. Jeśli grasz zbyt dobrze to będziesz dostawał coraz to lepszych graczy w przeciwnej drużynie, zaczniesz przegrywać i wtedy system zacznie działać odwrotnie, będziesz dostawał coraz to gorszych, tak długo aż zaczniesz wygrywać. Tak działa magiczne 50%. OscarIce, odwrotnie niż to co Ty napisałeś. System dąży do tego żeby żeby mmr obu drużyn był podobny, więc w którymś momencie dobry gracz sztucznie zawyża mmr drużyny i to sprawia że możemy odnieść wrażenie że dostajemy coraz gorszych graczy do własnej drużyny.

  1. Weekend, wtedy zawsze jest niższy poziom gry.
  2. Miałeś zbyt wysokie WR więc system dobrał lepszych graczy do drużyny przeciwnej, a to co zostało z Twojego zakresu trafiło się Tobie. Suma mmr Twojej i przeciwnej drużyny musi być podobna.
  3. Od 14 grudnia ogarnięci gracze odchodzą od gry. To znaczy że w górnych granicach mmr tworzą się luki na które automatycznie wskakują gracze z niższych poziomów. Jednocześnie 14 grudnia o HOTS zrobiło się bardzo głośno, co spowodowało napływ nowych graczy.Efekt jest taki że doświadczamy gwałtownego obniżenia jakości gry na wszystkich poziomach mmr, jednak nie w tym samym czasie. Najpierw na wysokim mmr, później na średnim, na końcu na niskim. Możliwe że właśnie w ten weekedn ta “fala” obniżającego się standardu dotarła do Twojego mmr.
    Dodatkowo w ostatnim tygodniu pojawiło się dużo nowych gier, więc część graczy mogła zmienić HOTS na coś innego.

Oglądałeś powtórkę?

Miałem dokładnie to samo. Dwa tygodnie temu miałem fajną serię i z platyny 3 wybiłem się do diamentu. Ostatni tydzień to jednak tragedia. Przez kilkadziesiąt ostatnich gier na palcach jednej ręki mogę zliczyć sojuszników, którzy wiedzieli co to soak czy solo linia. Dopiero wczoraj wieczorem trochę udało mi się odbić, ale nieźle musiałem się napocić skoro miałem w teamie dwóch samobójców (11 i 9 zgonów). Może przez to, że wcześniej trafiałem ogarów to teraz moja czujność zostało uśpiona i potrzebowałem czasu aby się dostosować. Zobaczymy co będzie dzisiaj.

Poziom rangi adekwatny do umiejętności gracza jest jak mózg u płaskoziemców - niby jest, ale jednak nie do końca.
Spotykałam masterów, którzy grali jak ci z silvera, myśląc że solo anubem da się porobić 4 graczy. I odwrotnie, ci z silvera czy golda grali lepiej jak co poniektórzy platyniarze, itp.

Zresztą po co się pocić i spuszczać, skoro po serii wygranych dostaję serię sromotnych wpierdzieli - nieważne czy qm, hl, tl - wszystko sprowadza się do tego, by czasem nie przekroczyć 53,5% wygranych :D.

Mam 64,2% WR na solo TL, zagrałem 67 meczy. Można mieć wysokie WR ale to wcale nie jest przyjemne, bo hots to jednak gra drużynowa

W ostatnim pelny msezonie ktory rozegralem mialem 77% win ratio , ale i tak jakos nie widzalem wielkiej roznicy w jakosci meczow - to samo bylo w silverze i to samo w masterze co nasunelo mi mysl ze system nie istnieje to slepy tybetansk imnich losuje kolorowe kulki z worka pelnego wiadomej substancji