Rangi przy niskiej populacji grających (pomysł)

Witam.

Gram w HotSa od alpha testów. MOBA od blizzarda miała wiele lat świetną popularność, potem ucichło na jakiś czas ale widzę, że ostatni rok wraca do życia… i jest z kim grać przynajmniej na tych niskich rangach…

Dalej jest nas graczy tylko garstka i to na niskich ligach. Są to Ci wszyscy którzy wrócili po przestoju mając wczesniej wyższe rangi niż ten ‘bronze’ teraz (sam miałem jakoś gold 3 kilka lat temu). Spadek do brązu wiadomo, z powodu nieaktywności. Jednak myślę, że można przy takiej populacji aktywnych graczy trochę ożywić rankingi.

Moim pomysłem jest zmniejszenie ilości rang z 5 stopni na 3.
Zdobywanie punktów rankingowych odbywało by się od nowa z nowym sezonem, czyli żadnych mmr z poprzednich meczy/sezonów- kwalifikacje w nowym sezonie polegały by na tym, że równie dobrze możemy mieć Ligę Złotą, ale też Brązową. Nie wyżej oczywiście i to przy tych 3 stopniach każdej Ligi.
Widzę problem w tym, że za dużo osób teraz siedzi w bronze czy silver. A jeżeli ktoś gra w goldzie czy platynie (lub wyżej), to podejrzewam , że nie ma z kim grać. Stąd też sporo nowych kont się pojawiło z niskimi levelami. Oczywiście szybkie mecze, ARAMy itd. obfitują w graczy, ale poruszam temat rankingowych gier.

Jak ktoś ma ciekawsze pomysły albo coś może dodać, to zapraszam do rozmowy w tym temacie.

  • VilqOMG