Rankingi-Klasyfikowanie

Chciałbym napisać tu o swoim pomyśle, który może nie jest idealny, ale może się sprawdzić lepiej niż obecny:

  1. W Heroes of the Storm punkty traci/zyskuje się w zależności od tego czy się przegra/wygra, to trochę nie sprawiedliwe, bowiem nie każdy posiada umiejętność kerowania gierek, tym bardziej po tym, kiedy połączono obie ligi, może po prostu lepiej klasyfikowano by ludzi, gdyby w mniejszym stopniu liczyła się wygrana, a w większym stopniu to jak się zagrało. Jeśli Lewandowski gra świetnie, ale reprezentacja Polski przegrywa, on i tak będzie grał w dobrych klubach.
  2. Pomyślałem też o czymś takim jak test wiedzy teoretycznej w każdym sezonie przed rozegraniem pierwszego meczu klasyfikującego. Nie raz możemy zobaczyć jak ktoś po długiej przerwie z tkzw. zerowym MMRem dostanie po meczach klasyfikacyjnych powiedzmy nawet diament, mimo iż nie posiada zbyt dużych umiejętności, co niszczy jego sojusznikom grę. Działa to też w drugą stronę, czasami gra się lepiej, niż ludzie na obecnej randze, a mimo to ciężko jest z tej rangi wyjść. Bez teorii prawa jazdy zdać nie można.
    Mam nadzieję, że post nie będzie odłożony do lamusa i zostanie wzięty pod uwagę.

AD1. Ten pomysł już był w grze i został słusznie spisany na straty. Dodawało pkt w meczu zależnie od “wyników”…
AD2. Po prostu xD Nie wiem jak to inaczej określić… Test wiedzy…

Powiedź mi tak szczerze, skąd Ty spadłeś?

Nie chce mi się nawet pisać Xardasie, Aussenseiderze i wielu innych którzy jednak potrafili przejść “szlachetne rangi”

Do awansu potrzebne są 3 “rzeczy”:

  1. Umiejętności
  2. Wiedza
  3. Podejście do gry

Co z tego że masz Wiedzę potwierdzoną testem (xD) jakieś umiejętności jak łatwo się tiltujesz i grasz coraz słabiej.
Kompilacja z niejakim Nano, obecnie chyba 15 GM?
h ttps://www.youtube.com/watch?v=HVe3JUw6rfU
Mecz z początku sezonu, gościu wybitnie dość gry swojego zeratula i chyba zszywki… Na polskich podwórku też znajdziesz jednego streamera która łatwo się tiltuje gdyż mecz nie wygląda jak w hgc i bez teamu wbijał golda.

Dodatkowo obecnie jest łatwiej gdyż nie trzeba grać solo. A za czasów TLa ludzie grając “trójkę” wbijali GMY (solo + heal + range).

Punkt 1 nikt niczego nie zrobi bo :

  • Bli$$ard ma gdzies hotsa
  • Gra od podstaw jest zle napisana wiec to co proponujesz jest niemozliwe
  • przerasta to mozliwosci pani Stanisławy (obecnie etatowej programistki sprzataczki w Bli$$ardzie tzn programuje jezdzac szmatka po klawiaturze a szefostwo wrzuca to to gry)
  • nie kalkuje sie za duzo pracy za male zyski
    Punkt 2
  • nie bedzie wziety pod uwage bo poza graczami tego forum nikt nie odwiedza wiec rownie dobrze mogles poddac ten pomysl na forum uzytkownikow Trabanta
  1. Chcesz mi powiedzieć że reprezentacja traci bramkę to jest to tylko wina bramkarza a jak strzela gola to tylko zasługa napastnika? Reszta drużyny jest nie istotna?
    HOTS to gra drużynowa czy Ci się to podoba czy nie. Jesteś Ty i 4 innych graczy. Stanowicie pięcioosobową drożynę, macie wspólny pasek doświadczenia i wspólny cel - zniszczyć główny budynek drużyny przeciwnej.
    Blizzard przez ponad rok testował system o którym piszesz i okazał się wielkim niewypałem. Całe szczęście że się z tego wycofali i mam nadzieję że już do tego nie wrócą.
    System miał się automatycznie uczyć na podstawie tego co grają gracze, ale okazało się że słabych graczy jest zbyt wielu w porównaniu do dobrych, co spowodowało że system zaczął promować słabą grę dodatkowymi punktami, a dobre szybkie gry były obciążone ujemnymi punktami.

Podobny system zrobiony pod słabych graczy chcieli nam wcisnąć na zeszłorocznym blizzconie, im bardziej pasywna gra tym lepiej.

  1. Głupota, kto by to weryfikował?
    Ale jest prosty sposób na, przynajmniej częściowe zniwelowanie tego problemu. Rework trybu rankingowego: zaprzestanie brania podstawowego mmr z QM, gwałtowny spadek mmr i rangi za nieaktywność, usunięcie tych durnych placementów.

W przyszłym tygodniu ma być AMA na redditcie więc warto sobie założyć konto.

1 polubienie

no ciekawe, pożyjemy zobaczymy, mniej meczy klasyfikacyjnych?? to już chyba całkiem by musieli je usunąć, co to jest 10 meczy, zmniejszą to do 5?? na pewno po 5 meczach trafnie zweryfikują :slight_smile: