Ta gra staje się coraz gorsza

Chciałem wypowiedzieć się na temat ostatnich kilku lat tego, co kochany Blizzardzie robicie z tą grą.

Mianowicie aktualizacja Heroes of the Storm 2.0 zupełnie zniszczyła istniejący balans w tej grze. Większość meczy nie mają za grosz balansu.

Skład mojej drużyny:
1 uzdrowiciel (morales)
1 pomocnik (abathur)
2 zabójców dystansowych (lunara, tassadar)
1 tank (mei)

Skład drużyny przeciwnej:
1 uzdrowiciel (Li Li)
1 zabójca dystansowy (Kael’thas)
1 zabójca w zwarciu (Zeratul)
1 brutal (Imperius)
1 tank (E.T.C.)

Gdzie jest balans w tej grze? Ostatnie aktualizacje poprawiające ten balans to po prostu jakiś żart. Większość bohaterów dostała takiego BUFFA, że nawet przy złym składzie są ciężcy do zabicia (Nie wspominając już o dobrym składzie). Diablo na 4 poziomie leczy się atakami podstawowymi 3% do 4% maksymalnego zdrowia, na 13 może przyspieszyć sobie te ataki…

Drugą sprawą jest brak znajomości bohaterów przez graczy. W meczu uczestniczy ktoś, kto pierwszy raz gra bohaterem skazując drużynę na porażkę. W ten sposób nabijając reszcie drużyny negatywne statystyki jeśli chodzi o zwycięstwa i porażki. Gram w tą grę od 5 lat, Osoby randomowe z którymi gram mają ponad 1000 poziom konta, a nie znają bohaterów. Przykładowo miałem ostatnio w drużynie gracza z 1400 poziomem konta, który grał Li-Ming. W 20 minucie meczu miał 15.000 obrażeń, podczas gdy reszta drużyny, nawet uzdrowiciel mieli najmniej 37.000 obrażeń. Według mnie powinno się wprowadzić takie coś, że pierwszy mecz postacią powinien być na boty, żeby chociaż oswoić się z jej sterowaniem i zasobem skilli. Albo chociaż, że gdy gracz nie potrafi nią grać, żeby wyświetlał się komunikat “Grasz tą postacią pierwszy raz, chcesz uruchomić tryb próbny?”… Ja nigdy nie gram postacią, którą gram pierwszy raz. Przynajmniej 2 godziny spędzam w trybie próbnym, ucząc się możliwych buildów oraz jej movementu.

Aktualizacja wież to już żart totalny. Wieże są kompletnie bezużyteczne, w 90% przypadkach przeciwnik podchodzi pod wieże zabijając kilku bohaterów i wychodząc praktycznie bez szwanku spod wieży. Stronnicy zadają więcej szkód graczom niż wieże.

Bójki? HAH! Nic się nie zmienia. Tydzień w tydzień są te same, zero nowości. Kiedyś chociaż miały jakiś fajny cel, wyścigi na rakietach, basen lub zdobywanie protektorów. Teraz to po prostu czysta walka 5 vs 5 na jednej linii. Kiedyś nawet jak się zdobyło tą skrzynkę po 3 rozegranych, chciało się częściej grać te bójki. Teraz jakie mają zastosowanie? Albo zdejmowanie bana (bo są szybkie i można łatwo wygrać) albo żeby zdobyć skrzynkę. Zero jakiejkolwiek frajdy.

Rzeczy, błędów i zmian mógłbym wymieniać tysiące, gdyż mam pełen szacunek do tej gry i płakać mi się chce widząc co się z nią dzieje. Dobra moba, przemyślana, a tak niszczona przez beznadziejne, niepotrzebne aktualizacje, które tylko zabierają przyjemność z gry.

Dlaczego nie zagram w inną?

Bo jak wspomniałem jest to dobra, przemyślana MOBA, a nie kopiuj wklej League of Legends czy DOTA. Do tej gry mam cierpliwość, do innych już nie, ale chcę dla tej gry dobrze, a nie źle…

death game co się dziwisz

gra juz dawno osiągnęła dno i wodorosty, cały czas trafiają się dzieci którzy ani nie wiedzą co to cel mapy, afkują, robią dd healerów itd - nadal będąc obrażonymi na cały świat. moderacja, reporty i wszystko co jest związane z heroes of the storm - blizzard dawno ma to wszystko gdzieś - wliczając nas graczy. jedyne wyjście - nie grać albo usunąć konto, to wszystko

Wątek poruszony w temacie został już wyczerpany - a nowe wiadomości nie wnoszą do dyskusji nic nowego, za wyjątkiem obrażania innych graczy i członków Społeczności gry. Zamykamy więc temat i uznajemy dyskusję za zakończoną.