Tryb 1 vs 1 oraz 3 vs 3

Cześć. Trochę brakuje mi tych rozwiązań i odpowiednio skrojonych map pod nie. Zrozumiałe jest, że balansuje się grę pod kątem zespołowych starć i tak niech zostanie, ale taka możliwość starcia 1 v 1 do zniszczenia jednego fortu albo zdobycia odpowiedniej ilości zabójstw byłaby bardzo ciekawa. Nie dość, że można by poćwiczyć solową linie, to jeszcze zwycięstwo z kontrą wybranej przez siebie postaci byłoby bardzo satysfakcjonujące. Pozdrawiam

2 polubienia

Takie “wyzwanie” (1vs1) w trybie gier dowolnych można ustawić bardzo szybko.

Solo linia im wyżej w rankingu jesteś, tym bardziej staje się nudna. Ogranicza się do zebrania expa. Wyjątkiem jest braxis i smok gdzie wypada jeszcze wygrać okoliczny cel mapy i przy okazji nie dać się posiekać.

Znowu będę marudził, ale jest masa rzeczy do zrobienia, które i tak nie są robione. Pomarzyć dobra rzecz, ale na razie polecam tryb dowolny.

Bójkę 3vs3 bym chętnie zagrał.

1 polubienie

Kiedyś można sobie było grać w grze dowolnej na zaginionej pieczarze, która jest jak ARAM 1 na 1 ze znajomym i było super. Każdy mógł sobie wziąć jakiego chciał bohatera i trenować swoje kontry. Ale Blizzard skutecznie zablokował taką możliwość wprowadzając tam przymusowy, losowy wybór bohaterów twierdząc w komentarzu, że tak się spodobała bójka z losowymi bohaterami, że tam właśnie tak zrobi - bez gadania czy ktoś chce, czy nie (wręcz mimo głosów sprzeciwu). Pewnie zauważyli, że wiele osób własnie tak sobie grało i mijało się to z celem gry, czyli monetyzacją, bo jeśli ktoś gra na grze dowolnej to nie po to, żeby zdobywać skrzynki i pokazywać się w nowych skórkach, tylko dla fanu… Z resztą sam nie wiem, nie jestem w stanie inaczej tego zracjonalizować.

W każdym razie, propozycja gry 1 na 1 lub 3 na 3 byłaby dla mnie super. Uwielbiam ARAM i takie niekończące się mordobicie. A trójkę jest o wiele łatwiej skompletować i się z nią zgrać niż z piątką. Tak samo 1 na 1 daje takie poczucie sprawdzenia się, niezależnie od mojej drużyny - wtedy nie ma na kogo zwalić winy, jesteś tylko Ty i przeciwnik i liczy się skill - chociaż przyznaję, że są takie match up’y, których dosłownie nie da się wygrać, ale można rozwiązać ten problem nie zestawiając przeciwko sobie takich bohaterów jak Nova kontra Azmodan, który wygra samym tylko push’em w 12 minucie.

1 polubienie

Swoją drogą można by było wciągnąć z takiego trybu 1 na 1 genialne statystyki postaci, to mogłoby być bardzo ciekawe ^^

1 polubienie

“W każdym razie, propozycja gry 1 na 1 lub 3 na 3 byłaby dla mnie super. Uwielbiam ARAM i takie niekończące się mordobicie. A trójkę jest o wiele łatwiej skompletować i się z nią zgrać niż z piątką. Tak samo 1 na 1 daje takie poczucie sprawdzenia się, niezależnie od mojej drużyny - wtedy nie ma na kogo zwalić winy, jesteś tylko Ty i przeciwnik i liczy się skill - chociaż przyznaję, że są takie match up’y, których dosłownie nie da się wygrać, ale można rozwiązać ten problem nie zestawiając przeciwko sobie takich bohaterów jak Nova kontra Azmodan, który wygra samym tylko push’em w 12 minucie.” - w samo sedno. Chciałoby się zagrać 1 v 1 z podsumowaniem wyników i pięciem się w górę, a nie poprzez grę dowolną gdzie przegrany musi opuścić grę. Jeśli w jakiś sposób zapisywałoby się to w statystykach to z pewnością zyskało by popularność, a już zwłaszcza po serii frustrujących porażek, w których zwalało się wine na innych. W Smite jest zarówno 3 v 3 jak i 1 v 1 poza klasycznym trybem i każdy gracz sobie ceni tę możliwość.

1 polubienie

Hots nie nadaje się do gier 1v1 (3v3 też średnio). Wyobraź sobie scenariusz, w którym występują:
a)Yrel
b)healer ze słabym dps (BW, Lucio, Morales …)
c)healer z mocnym dps (Khara, Li Li, Tyrande)
d)Li Li vs auto attacker.

Przecież to by było tak nudne.

2 polubienia

Opcja mało interesująca z jednego powodu.
W HotS postacie są budowane pod synergię. Jeżeli w niższych ligach 5v5 trudno jest zbalansować, to powiedz jak byś sobie wyobrażał 1v1?
Healer vs killer? Tank vs “master dunk”?
“To jebnie Stefan”, za dużo postaci jest niegrywalna 1v1.

1 polubienie

Dlatego nie wybierałoby się postaci, którymi nie ma w tym trybie sensu grać. W docie też istnieje taka możliwość mimo że też nie ma sensu konfrontować ze sobą większości postaci. Dotyczyłoby to raczej stricte sololajnerów, nikt by nie wybierał moralesa przeciwko Varianowi - no chyba, że jest psychopatą.

2 polubienia

Dokładnie - meta sama by się utworzyła i pewnie byłoby z 10 bohaterów na szczycie walczących o tytuł najlepszego herosa w grze, ale magia HOTS’a polega też na tym, że są postacie, które nie są ogólnie najlepsze, ale działają jak kryptonit na kilku innych - jak Lili na auto attack’erów. Dla mnie taka możliwość gry to idealny poligon doświadczalny. Kiedyś tak trenowałem swojego Leminga, żeby unikać ulata od Kael’thas’a, gdy jeszcze się dało. No bo jak wiele masz takich okazji we właściwej grze? A tak można, gdy grasz z kolegą. Niestety Blizzard uniemożliwił taką opcję na jedynej mapie, gdzie miało to sens.