Uniwersalny poradnik kontrowania/unieszkodliwiania postaci

Poradnik zawiera sposób unieszkodliwiania WSZYSTKICH BOHATERÓW w Heroes of the Storm a przy tym ma krótką i prostą formę zrozumiałą dla każdego.
Właściwa treść poradnika została oznaczona podobnie jest pierwsze zdanie posta.

Witajcie
Na forum bez większego problemu można wyszukać problemy przeciętnego podkradacza fragów odnośnie problemów z jakąś konkretną postacią która ‘‘rzekomo’’ jest op i trudna do ‘‘unieszkodliwienia’’.
Postanowiłem podzielić się z Wami wiedzą dla niektórych tajemną i nieoczywistą w formie krótkiego poradnika “unieszkodliwiania postaci”.
W kwestiach organizacyjnych podaje linki służące do kradzieży Waszych kont z rangami brąz (i tylko takimi) do wyzwania ‘‘Z brązu do mastera i z powrotem’’
h ttps://synonim.net/synonim/unieszkodliwiać

Szukamy bohatera która sprawia nam problem, następnie
w miejsce X wstawiamy bohatera z listy powyżej:

Aby "unieszkodliwić’ X należy:
1. Nałożyć na bohatera tonę ogłuszeń i wyciszeń oraz sprowokować.
2. Dołożyć tonę obrażeń w daną postać.

Tak potraktowana postać niezależnie czy jeszcze przed chwilą zbierała minerały, czy szuka zaginionych kolegów brodaczy na liniach, czy od czasu do czasu zionie ogniami piekielnymi, bądź krzyczy gdy atakuje zostaje “unieszkodliwiona”.

Cała reszta jest już tylko kwestią WASZEJ improwizacji i dobrania sposobu działań do sytuacji itd. itp.

Niezmiernie cieszę się że mogłem zmarnować swój bezcenny czas i pomóc Wam lepiej zrozumieć istotę “unieszkodliwiania”.

Jeżeli poradnik się przyjmie, omówię kolejną jakże istotną kwestę o której mało osób pamięta bądź nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia, zwaną:
Wykonywaniem ataków podstawowych dowolnym bohaterem, który taką możliwość posiada.

1 polubienie

Świetny pomysł, nie jednej osobie przydałby się poradnik, z chęcią sam nauczyłbym się czegoś nowego jednak wykonanie to już inna bajka, bo nie ma w poście praktycznie żadnej merytorycznej treści mimo swojej wysokiej obszerności. Przypomina mi to większość poradników w internecie, które tak naprawdę polegają na przeczytaniu umiejętności i talentów, co się mija z celem bo każdy czytać potrafi. Spodziewałem się, że znajdę tutaj treści, które nikt na pierwszy rzut oka nie dostrzega. Np. Połknięcie sticha przerywa teleport mefista, przez co od 10lvl używanie przez mefisto teleportu w 99% przypadków skończy się jego śmiercią. Ale mimo wszystko brawo za chęci :slight_smile:

Dziwne rzeczy piszesz szanowny kolego poradnik JEST niezwykle krótki ale skoro tego nie widzisz i zapewne potraktowałeś go jako poradnik poważny zapewne przyda Ci się jego druga część traktująca o wykonywaniu ataków podstawowych.

Piszę tylko o tym, że przydałby się prawdziwy poradnik, a nie tylko śmieszkowanie co nic nie wnosi wartościowego. Najlepiej byłoby przenieść ten post do jakiejś sekcji rozrywki o ile taka jest.

Zapewne chodzi Ci o poradnik którego NIE sposób stworzyć czyli:
Jak w konkretnej sytuacji posiadając kompozycję ABC zabić postać X która gra w drużynie ZXC na mapie Z w 8 minucie gdy mamy 123 talenty a przeciwnik 987.
Albo jeszcze inny:
Jak pozycjonować się postacią X w konkretnej sytuacji gdy coś tam i tam…

Przecież to jest dowolna sekcja tego forum… czyli każda się nadaje…

Niee, bardziej mi chodzi o to o czym pisałem, czyli o przypisaniu do bohaterów wad i omówieniu jak je wykorzystać. Np. Orfea to postać, która po nietrafieniu umiejętności Q staje się niemobilna - polecam grać postacie mobilne przeciwko niej, takie jak lucio, który zwiększa szybkość graczy czy do bezpośrednich starć sylvanę, która ma mały hitbox jak również teleport co umożliwia jej w łatwy sposób unikanie umiejętności Q orfei. Albo garosh to postać bardzo irytująca, która przerzuca nas w stronę przeciwników, jednakże garosh musi podejść blisko aby to zrobić - polecam grać lunarę, która biernie ma zwiększoną szybkość poruszania się oraz skutecznie spowalnia przeciwników.

Po pierwsze takich poradników jest całkiem sporo, niektóre nawet w języku polskim. Po drugie chcesz tworzyć poradnik do opisu zdolności bohatera? Przecież sposób działania Q Orfei wynika z opisu, wystarczy przeczytać jak działa zdolność.

Widzę, że nie zrozumiałeś, więc wyjaśnię jeszcze raz. Nie chodzi o to co robi umiejętność i jej przeczytania tylko o to, żeby pomyśleć co w związku z tym, na czym się opiera postać i jakie ma wady aby w jak najlepszy sposób wykorzystać to na swoją korzyść. Z samego przeczytania nic nie wynika i większość graczy na pierwszy rzut oka tej esencji nie dostrzega. Dawno temu kiedy zaczynałem grać illidanem obejrzałem sporo poradników ale w żadnym nie było czegoś więcej niż tego co już mogłem wyczytać w opisie postaci. Q illidana - doskok do przeciwnika. Ale czy z opisu zdolności albo jakiegoś poradnika dowiedziałem się, że zdolność użyta w odpowiednim momencie sprawia, że przedłużamy zasięg zdolności np. podczas użycia beczki falstada albo ucieczki leoryka, no nie. I według mnie, na tym polega właśnie poradnik. Aby uczyć nowych rzeczy a nie czytać tekst ogólnodostępny.

Ta grupa graczy nie znajdzie tego poradnika.
Świetnie że wspomniałeś o illidanie, zdecydowana większość graczy nadużywa susu, a wystarczy porównać wartości obrażeń susu i ataków podstawowych.

Nie, tego nie wyczytasz z opisu, ale to że Orfea musi trafiać swoim Q żeby posiadać mobilność to tak. To się rozumie samo przez się: Orfea polega na trafianiu, wezmę postać którą ciężko trafić. Zależność jest oczywista, no chyba że rozmawiamy o kimś mocno początkującym, ale taki ktoś też mało skorzysta z takiej rady.