Błąd ogólny. (0xE0010160)

Witam!

Po około miesięcznej przerwie chciałem dzisiaj pograć ponownie w Overwatch, co zaczął uniemożliwiać “Błąd ogólny. (0xE0010160)”.

  • Wykonałem czystą instalację sterowników graficznych z użyciem DDU,
  • próbowałem naprawić grę z poziomu Battlenet,
  • ponownie zainstalować grę,
  • wyłączyć wszelkie DVR,
  • resetować ustawienia w grze,
  • zmieniać ustawienia rozdzielczości.

Proszę o pomoc.

Witaj.
Odnajdź na komputerze plik overwatch.exe

  • PPM>właściwości>zgodność i zaznacz pole “Wyłącz optymalizacje pełnoekranowe”
  • zatwierdź i sprawdź działanie gry.

Sprawdzone. Overwatchlauncher również. Nie rozwiązuje to problemu.
Zamieściłbym od razu dxdiag, ale forum nie pozwala mi dołączać odnośników.

Witam LeadDeon!

Dziękuję za wiadomość.

Spróbuj wyłączyć optymalizacje pełnoekranową w Windows (zakładka Kompatybilność we Właściwościach pliku Overwatch.exe w folderze instalacyjnym gry).

Jeśli problem wciąż występuje, to wklej w swoim wątku zawartość pliku DxDiag.

Pozdrawiam


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!

Jak mam zamieścić DxDiag, kiedy otrzymuję komunikat “Przepraszamy, nie możesz umieszczać odnośników w swoich wpisach.”?

Przeklejenie 1600 linii na forum raczej nie wchodzi w grę.

Wrzuć zawartość DxDiag na Pastebin.com, a następnie wklej tutaj link robiąc w nim jedną spację.

Zawartość DxDiag:
pastebin. com/bX9w4qxS

W panelu sterowania Nvidia wejdź w Zarządzanie ustawieniami 3d>Ustawienia globalne>Tryb zarządzania energia i ustaw Preferuj maksymalną wydajność.

Próbowałeś sposobu ze zmianą rozdzielczości Windowsa na 1024x768?

Tak, próbowałem zmieniać rozdzielczość. Ustawienie Preferuj maksymalną wydajność również nie pomogło.

Odnajdź i edytuj plik Settings_v0 w Dokumenty\Overwatch\Settings
zmodyfikuj lub dodaj linię WindowMode = “1” Zapisz plik i sprawdź działanie gry.

W przypadku dalszych problemów usuń całkowicie folder Overwach z Dokumentów.

Spróbuj przywrócić skalowanie DPI na 100% (aktualnie masz 125%) oraz wyłącz Nvidia Share.

  • Zarówno dodanie linii, jak i usunięcie folderu nie pomogło.
  • Wyłączenie Nvidia Share i przestawienie rozmiaru do 100% również.

Dodam, że gra działała cały czas prawidłowo na 125%, a z Nvidia share nie korzystam. Od czasu ostatniego, poprawnego uruchomienia overwatch nastąpiło:

  • aktualizacja Windowsa z Windows Update,
  • aktualizacja gry,
  • aktualizacje sterowników graficznych - tu była wykonana czysta instalacja wraz z DDU.

Gra jak się nie uruchamiała, tak nadal się nie uruchamia, komunikat ciągle ten sam.

Błąd 0xE0010160 może mieć wiele źródeł, ale jeśli jego pojawienie wiąże się z aktualizacją Windows, to zerknij także na ustawienia pliku stronicowania i upewnij się, że nie masz wybranej automatycznej wartości, a samodzielnie ustaloną wartość (możliwie najwyższą).

Zaktualizuj także sterowniki karty Intel.

  • Zaktualizowałem wszystkie sterowniki od Intela.
  • Plik stronicowania ustawiony na 2x wielkość RAMu.
    Nadal błąd.

Wykonaj jeszcze raport MSinfo. Wynik wklej w całości na pastebin.com lub innej podobnej stronie. Link podaj tutaj używając opcji Tekst sformatowany

https://pastebin.com/b7bDv80t

Wersja skrócona do 10 linii raportowania błędów.

Czasowo odinstaluj Avasta i zrestartuj komputer, oraz z powodu wielu błędów
Dragon Gamin Center.
Dodatkowo warto użyć uruchamiania selektywnego i wyłączyć wszystkie aplikacje działające w tle - ale to w przypadku kiedy powyższe nic nie da.

1 polubienie

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za cierpliwość i kolejne pomysły. Problemem okazał się jeden z modułów AOL Shield, co wyszło przy uruchamianiu selektywnym.

1 polubienie

Dzięki za potwierdzenie HF :slight_smile:

Dziękuję za pomoc Raxr!

Pozdrawiam


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!