Bany... po raz kolejny :P

Proste , ten Cowboy popisał się już swoja inteligencja

2 polubienia

Owszem ow to gra druzynowa ale nikt nie pisal ze jestes zmuszony do grania tym co aktualnie jest OP.

Aktualnie sie uspokoilo z tymi dziwnymi banami za przekroczenie bariery reportow ale tez nie gram tyle co kiedys rankedow z racji tego co aktualnie sie dzieje to smiech na sali.

Ale mi sie wydaje ze ich polityka sie nieco zmienila bo odkad dostalumi klapsa na blizzconie to zauwazam ze trolowanie graczy ma aktualnie wieksza tolerancje niz wczesniej.

Przed blizzconem dostawalem po 2-5 wiadomosci ze ktos dostal kare a teraz moze max 1 na tydzien a nadal reportuje cwanych troli ktorzy np. Zmieniaja na postac ktora nie potrafia grac (nie symmetra nie torb) i tak graja. A wiec report bedzie lzej traktowany bo gral po prostu slabo wg systemu :smiley:

Po prostu dużej ilości osób się już nie chce reportować za trollowanie. Większość wchodzi na rankedy tylko po golden guna lub żeby wpadało więcej expa. Więc, większość osób na rankedach to teraz throwerzy a niektórzy pokuszą się nawet o trollowanie gierek.
Większości się nie chce tryhardować rankedów, które są tak durnie zrobione, że szkoda mi znowu o tym gadać.

2 polubienia

Ja tam nie odczułem tu żadnych zmian. Odpalam obecnie Overwatch od święta a gdy się loguje mam wiązankę okienek z zawieszeniami osób jakie kiedyś tam zgłosiłem. Wygląda, że automat działa bez zarzutu. Nawet nie ma co bardziej aktywnie grać w tą grę, bo strach dostać bana.

Maksymalna ilosc podziekowan za zgloszenie jakie udalo mi sie przy jednym logowaniu uzyskac to bylo chyba 5.

Ale aktualnie ciezko jest nie zostac zgloszonym, chat tekstowy trzeba wylaczac bo tyle syfu ze jak sie dolaczysz to samemu dostaniesz prezent :smiley:

Mam do Ciebie osobiste pytanie: czy używasz mózgu ? Rozpocząłem dyskusję ponieważ wolałem upewnić się za co jest ban, a za co nie ma. Ty natomiast twierdzisz że “płacze”. Aha no spk. Nie wiem ile masz lat nie chcę Cię wyzywać ponieważ mam coś takiego jak szacunek do drugiej osoby. Naucz się poprawnie wypowiadać na temat, argumentować a przede wszystkim poprawnie czytać i nie wymądrzać się na forum mimo tego,że nie masz racji i nie wiesz o co chodzi.

No wiesz ja tam wiekiem się nie chwalę, nigdzie nie płaczę, no chyba, że ty płaczesz ja tam nie wiem, poza tym wątpię w to, że masz więcej lat niż ja sądząc po twojej budowie zdania. Jak już mówisz o wieku to byś przynajmniej powiedział ile masz, a nie insynuujesz, że masz więcej lat ode mnie choć nawet nie wiesz ile ja mam…

Próbowałem raz jeszcze odwołać się od kary na starym koncie i się w sumie ciekawych rzeczy dowiedziałem.

Pierwsza kwestia jest taka, że jak automat wrzuci Ci permanentnego bana, to Blizzard nie ma już możliwości go zdjąć - Przynajmniej tak mi powiedział support. Domyślam się, że prawda jest inna. Cała procedura zdjęcia permanentnego bana pewnie jest na tyle upierdliwa, że zwyczajnie mają to gdzieś.

Co więcej. Support wcześniej sugerował mi, że dostałem 5 zawieszeń i piąte równało się perm banem. Okazuje się teraz, że niby dostałem 6 zawieszeń a szóste zawieszenie równa się banem. Czyli gdzieś tutaj Blizzard sam przeczy sobie, czy oni w ogóle są świadomi ile zawieszeń miało moje konto? Wygląda na to, że nie. Chyba, że w ostatnim czasie uznali, że zbyt wiele tych banów poszło i postanowili zwiększyć próg perm bana z 5 do 6 zawieszeń… Jeśli tak, to halo, nie powinienem mieć perm bana skoro wcześniej mnie zawiesiliście permanentnie przy 5 zawieszeniach (?)

Oczywiście na koniec dostałem “zbywacza”, że niby zbadali mój przypadek i wszystko poszło zasłużenie, zero wyjaśnień, nic. Po prostu zamknęli mi pysk i zamknęli zgłoszenie.

Banda złodziei, nawet nie chce im się ruszyć tyłek i sprawdzić historię zawieszeń, podać mi konkretne przykłady i sprawdzić samą zasadniczość zgłoszeń… Nic.

Naprawdę trzymam kciuki by ta firma zdechła z takim podejściem do społeczności i szczerze, cieszy mnie to, że zostali zjechani przy przypadku Diablo, cieszy mnie, że zwolnili setkę pracowników na wyspach, cieszy mnie, że zapowiedzieli brak wspierania hotsa i e-sportu w tej grze przez co jeden twór już oficjalnie zdycha, później kolejny hejt na Blizzard za wrzucenie promocji do sklepu WoW na mounty jaki był jawnym skokiem na kasę i naciąganiem ludzi.

Ludzie uważają, że Hearthstone i Overwatch to główne obecnie gry Blizzarda… Owszem. Hearthstone jaki jest casualową karcianką gdzie mistrz świata może przegrać z amatorem na 25 randze i to jest główny powód czemu jeszcze ta gra się trzyma, bo jest w stanie nagradzać tych co poświęcają jej czas, tam legendy nie wbijasz, bo masz nie wiadomo jakie umiejętności ale przede wszystkim częstotliwość gry. Talia mająca 50%+ win ratio i jedziesz do oporu, cała tajemnica.

Overwatch? gra która ma od dawna tendencje spadkową, problemy z balansem bohaterów chociaż tutaj Blizzard łaskawie stwierdził, że postara się wprowadzać mniejszą ilość umiejętności ograniczających kontrolę… Niesamowite… Widać, że filmik TimTheTattmana (- YouTube) może jednak dał mu do myślenia, gdzie przez 30 sekund był stunowany na zmianę przez Brigitte, Doomfista czy McCree a nie zapominajmy o innych postaciach jakie są w stanie stunować, przyciągać, odciągać, usypiać, zamrażać - i Blizzard nagle wielką łaskę robi, że nie będzie wydawał postaci z zdolnościami ograniczającymi kontrolę… Brawo, późno ale zawsze. No ale niestety zostają nieuzasadnione zawieszenia ale przecież zawsze są 50-60% promocje na Overwatch, więc kupisz sobie nowe konto.

Niech sobie Activi$ion Bli$$ard spada na azjatycki rynek z ich mobilkami i tam kosi swoją kasę, złodzieje.

Polecam poczytać komentarze : mmorpg. org. pl/news/zobacz/blizzard-banuje-w-overwatch-jak-leci (poprawcie kropki)

Oczywiście sam news dotyczy Korei Płd. Ale warto przyjrzeć się komentarzom. Ludzie tam piszą o tym jak gracze z pro sceny używają hacków i ten temat jest poruszany na reddit a Blizzard nic im nie robi. Jest też poruszona kwestia banów z automatu za fałszywe zgłoszenia i ignorancja w tym temacie Blizzarda. Z resztą o tym się mówi coraz więcej i wierzę, że w końcu Blizzardowi oberwie się za to złodziejskie podejście.

Chodzi mi konkretnie o ten wpis użytkownika “tenportaltosyf”

to co pisalem o banach na tf2 dirtybomb i csgo+ alty to jest ten pajac
gfycat. com/pl/FondElaborateBird

do dzisiejszego dnia gra i nawet potrafili go nazywac pro graczem(nie wiem czy nadal jest na esport OW, czy przeszedl na Fortnite i team cheatuje jak moze)

Wystarczy wpisac na google jego nick i sa nawet linki do konta i kilku Vacbanow na steam
/www.reddit . com/r/Overwatch/comments/4ihlm7/video_proof_of_surelock_hacking/d2y8c1e/

On ma nick Surefour, mimo tego ludzie nazywali go Surelock bo przez miesiace latal na Aimlocku na CSGO az poprostu zbanowali go na wszystkich mozliwych grach/serwerach(np CSGO ESEA)

https://www.youtube.com/channel/UChDfTcf__TDAqZ4Alj3D36A/videos

tu masz 2 ktorzy byly w tym samym teamie na Esporcie w EnvyUs na OW, dobre to ze 5 z 6 ludzi na ich grupie uzywalo cheatow

gfycat. com/pl/DeadlyGrouchyGuanaco
gfycat .com/pl/AgitatedGiganticCrocodile

taimou,surefour,internethulk i reaper cos tam wszyscy z nich uzywali cheaty i forum/reddit bylo pelne od postow

A co blizzard zrobil???

Gowno bo stracily by kase jak i caly ten ich esport przestal by istniec bo EnvyUs mialo 16/0 na turniejach

Smieszne to ze gdy poszli wkoncu na LANA to przegrali jak szmaty bo nikogo nie potrafili zabic i potracili sponsorow.

clips. twitch. tv/StupidTransparentSpaghettiGivePLZ

Tu tez jest znany cheater gdzie nawet tweetowali o nim

twitter.com/slasher/status/1009510455340142593

/www.reddit. com/r/OverwatchTMZ/comments/8scttg/twitch_and_discord_partner_necros_accidentally/

A tu cos ciekawego dla Dzieci(ludzi) ktorzy maja odpowiedz “yYyY hE uSeS A hAnD cAm, hEs nOt cHeAtInG, hE vErI gUd pRo pLeYaR”

www.youtube.com/watch?v=mRWIzOYBi88&feature=youtu.be&t=2m25s

Najlepsze to ze kazdy glupi moze wejsc na twitcha i zobaczyc ze wiekszosc gier jakie te pajace maja, gdy zwolni sie filmik to w 40% flick shoty to same “one frame flick”

Oczywiście to propo streamerów i e-sportu gdzie gracze działają na innych zasadach u Blizzarda. Ale oczywiście w innych komentarzach wspomniano o fałszywych zgłoszeniach na Bogu ducha winnych graczy jacy kończą na permanentnych zawieszeniach. Przypomnę. Overwatch to obecnie gra która karze Ciebie za granie w nią - dlaczego? Bo im więcej grasz jesteś narażony na zgłoszenia i to dajmy na to tylko dlatego, że twój team przegrał i ktoś uznał, że wszystkich z tego teamu zareportuje - to jeden z przykładów. Dlatego jeśli grasz często a zwłaszcza dps’ami czy postaciami z poza mety, to licz się z tym, że możesz prędzej czy później mieć zablokowane konto.

Dodam jeszcze jedną ironię - Surefour jaki sam używa hacków zobaczcie jak się zachowuje w tej grze, gdzie w drużynie przeciwnej jest gracz na Smudze jaki używa hacków - https://www.youtube.com/watch?v=zxmJeLUEadg

Jak uważasz, że bana dostałeś niezgodnie z regulaminem i cierpisz na spore nadwyżki wolnego czasu, to złóż pozew. Czemu nie? Wygrasz czy nie, przynajmniej będą musieli ruszyć zady i przedstawić ci sprawę jak należy :slight_smile:

Akurat tu prawo po mojej stronie nie jest. Oni sobie tyle kruczków zapewnili w regulaminie, że mogli by mi nawet skasować grę z konta i nic nie mam do gadania - Ta gra nawet nie jest moja, Blizzard mi tylko pozwala w nią grać tj. wykupiłem sobie dostęp i tyle… Ja nie mam właściwie żadnych praw do “swojego” konta. Swoją drogą konstrukcja w ogóle takich regulaminów w grach powinna być monitorowana przez odpowiednie instytucje konsumenckie, bo coś takiego nie powinno mieć w ogóle miejsca. To chory trend gdzie twórcy gier sprzedają Ci właściwie dostęp do serwerów a nie grę. To samo się tyczy całego konta i jego zawartości. Zwyczajnie jak by Ci teraz zamknęli wszystkie serwery gier Blizzarda i firma uznała by, że przechodzi na branżę erotyczną i będą teraz filmy kręcić przyrodnicze a nie robić gry i Ty w tym momencie obojętnie czy posiadasz WoW, Diablo 3, Overwatch, HOTS - w żadną z tych gier nie zagrasz i Blizzard zupełnie nie musi Ci się z niczego tłumaczyć, nie musi Ci zwracać kosztów, nie musi nic bo tak sobie skontruowali regulamin jaki akceptujesz przy każdej okazji zakładania konta czy rejestracji gry.

Jest to furtka dla twórców, mogą w każdej chwili zamknąć dowolny tytuł i tyle. Tak przecież zrobiło EA zamykając m.in FIFA Online, NFS Online czy Bttlefield Heroes.

To samo nie dawno też zrobił Disney przecież z Marvel Heroes, bo sobie cieli koszta i nie obchodziło ich, że tysiące graczy jacy poświęcili tysiące godzin na granie w dany tytuł nagle traci to na co poświęcili czas. Po prosty pstryk gry nie ma, nie masz konta i tyle. Tak dzisiaj działają firmy.

Blizzard się tym różnił do tej pory, że mimo wszystko gwarantował graczom tą stabilność. Do dziś działają serwery starych gier nawet w Diablo 1 da rade online pograć. Ale obecny Blizzard to już nie to co dawniej. Dzisiaj kto wie czy możemy być tak pewni tego czy jakaś gra nagle nie zniknie z serwerów.

Szkoda, że jeśli chodzi o piractwo to odpowiednie instytuacje rzucają się i próbują z tym walczyć ale jeśli chodzi o formalne umowy firm z graczami odnośnie swoich tworów to już my jako konsumenci jesteśmy skazani na całkowicie jednostronnie skonstruowane umowy jakie odbierają nam wszelkie prawa do tego za co zapłaciliśmy.

Nie wiem w co wierzysz ale chyba w bajki. Możesz kliknąć “odwołaj się od bana” ale i tak nigdy nie przydarzy się sprawa aby któryś z Mistrzów Gry odbanował.

Jak ktoś na koncie ma 150 reportów, niezależnie od czasu grania, to i tak dostanie bana za jakikolwiek powód bo co byś zrobił jakbyś widział coś takiego na ekranie:

Konto CzarnaWdowa:
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki
-psucie rozgrywki

-psucie rozgrywki

I które z nich są prawdą a które reporty są dlatego że gram pewnym bohaterem/poszło mi słabiej/przegraliśmy gre bo po prostu byli lepsi itp

z jakim podejściem do społeczności? dostajesz bana za raporty. Żeby dostać bana na sezon musisz tych raportów dostać nie kilka i raczej nie kilkanaście tylko kilkadziesiąt. Perma ban wleciał za 5-6 zawieszeń czyli ponad setka graczy przez jakiś rok konsekwentnie i niezależnie od siebie mówiła że jest z Tobą problem, a Ty zamykałeś oczy i udawałeś, że wszystko ok?. Jedyne co można zarzucić dla Blizzarda w tej sytuacji to że daje aż tak długi okres samowoli i z góry zakłada że te kilkadziesiąt osób co miesiąc się może jednak myli dalej mogłeś grać

Co Ty za bzdury opowiadasz? człowieku ja w grze miałem ponad 2500h z czego w trakcie sezonu rozgrywałem w okolicach 300-400 gier z czego weź pod uwagę, że grając dajmy z teammate jaki ma 3-5 stacków otrzymasz więcej reportów niż jeden w trakcie jednego meczu a gdzie tu mowa i pozostałych meczach biorąc pod uwagę, że w Overwatch nawet możesz reportować przeciwnika za to, że carry’ował przeciwnej drużynie mecz. Rozgrywając 10-12 sezonów rozegrałem kilka tysięcy gier i powiedz mi więc jak takim razie miałem uniknąć zgłoszeń/zawieszeń patrząc jak obecnie ludzie nadużywają systemu reportowania?

Pewnie malo grasz rywalizacji albo masz szczescie ale ja majac nowe konto otrzymalem pierwszego bana juz po dwoch tyg a gralem najlepiej jak moglem.

Problem w tym ze gralem dziennie po 3h minimum samych rankedow a wiec szybko moglem otrzymac duzo reportow a zaznaczsm ze czesto w masterze reportuja za sam wybor bohaterow, i czesto ci to mowia.

Odkad ograniczam to nie otrzymalem bana w poprzednim sezonie tak wiec zobaczymy co dalej.

Podejscie Blizzarda do toksycznosci jest złe, z jednej strony mowia ze to i to mozna a jednak banuja za to ale mowia inaczej :slight_smile: no coz.

Gra swietna ale administracja… Zawsze sadzilem ze ban na konto powinno sie dostawac za faktycznie powazne wykroczenia a nie za to ze ma sie pecha i przegrywa kikka rankedow pod rzad

ludzie raportują one tricki i toksycznych “bo to moja gra i robię co chcę”…
jaka szkoda, to musi być wysoko na liście priorytetów blizzarda, na pewno :smiley:

To jest jak z dzieckiem które przebiega przez jezdnie w niedozwolonym miejscu. Oczywiscie, że kierowca ma zachować czujność, ale jakoś nikt nie jest zaskoczony jeśli zostanie potrącone.

Jak to się dzieje, że tak wielu graczy nie ma tych 5-6 banów jednak? Co to może być :smiley: Bo istnieje malutka, tyci pici szansa, może… jeśli dopuścimy myśl, że system … że może… przypadkiem… system działa jednak?

2 polubienia

Lol serio? jak dobrze ze mam ambiwalentny stosunek do rankedów

aż z ciekawości policzyłem. Na głównym koncie i 6! smerfach mam łącznie 1232 poziom (tak wiem, jestem altocholikiem - zły nawyk z mmo). W ramach tego mam:
główne konto z kilkoma sezonami w których dominował w wyborach junk (before it was cool),
one tricki dla sombry, Doomfista, hamstera, ostatnio Ash/ wdowa (a mój aim delikatnie mówiąc idealny nie jest) co daje mi konta złoto - diament (niestety srebro jest poza moim zasięgiem, musiałbym przejść na pada do ps4 żeby tam trafić).
Z tego od 3 sezonu mam dokładnie 0 banów na sezon a tym samym 0 perma banów . Dlaczego? Bo wybór bohatera nie daje automatycznie bana - broni Cię w razie czego statystyka jak wypadłeś w meczu. A zapewniam, że nie tylko w masterze zanim wyjdziesz z respa nie tylko Twój team ale i przeciwny jest zachęcany dla raportowania. Zwłaszcza przy w/w wyborach bohaterów. Także ośmielam się stwierdzić, że to nie system jest głównym problemem tylko gracze i ich nietrafione wybory a w konsekwencji słabe rezultaty w iluś meczach.
Ale żeby nie było - jestem zdecydowanym zwolennikiem analogicznego karania za fałszywe reporty. Jak Cię ktoś zaraportuje że sabotujesz grę to nie ma bata, albo Ty albo on powinien dostać karę. I podpiszę się pod tym każdym jednym smerfem :slight_smile:

1 polubienie

No szczególnie że na głosowym Ci mowili w ten sposob:

“You may be good but I report you anyway for you pick, just a precaution”
“Reported for picking non-meta hero”
itp.

I to w pierwsze 30 sek meczu :smiley:

2 polubienia

Wyobrażam sobie scenariusz:

“Ok, let’s go goats, we will easily win on this map”
CzarnaWdowa picked Widowmaker
“Hey, we really need brig or lucio, can you switch?”
CzarnaWdowa has left voice channel
“pffffffffffffffffffff”

albo taki:
Tezarius picked Genji
Random picked Hanzo
PapaJeff picked Reinhard
Humpty picked Ana
76isGay picked lucio


CzarnaWdowa picked Widowmaker
CzarnaWdowa has left voice channel
“pfffffffffffff”

Zbierzność nicków przypadkowa.

Wiem wiem, bez dowodów nie ma niczego ale jakoś taki scenariusz z onetrickami(mam gdzieś czy są dobrzy w swojej roli, wymagają by grać w około nich i psują grę 5 graczom jak nie 11) spotykam zawsze. I choć to okrutne i bynajmniej do tego nie zachęcam, sam tak nie robię(bo na takich głupków nie ma rady, wiedzą samolubne smutne życie to i nie ma co oczekiwać, że przed ekranem się zmienią) to nie mam wyrzutów sumienia jeśli zostaną zalani falą hejtu.

Blizzard zmontował system który pozwala graczom wyrzucać niechcianych graczy ze swojej rzeczywistości ale uznał(z jakiegoś powodu), że należy go ograniczyć liczbowo.
Gdyby dopuścił na nieskończoną i nie przedawniającą się listę avoidów to problem z raportami prawie by zniknął. Po co raportować kogoś za złą grę skoro lepiej jest go avoidnąć i nigdy więcej nie spotkać.
Nie mam pojęcia po co to ograniczenie.
Nie chcesz grać z onetrickiem? Avoid i po sprawie. On tego nie odczuje, a ty go nigdy więcej nie spotkasz w swojej drużynie.
Naturalnie, po pewnym czasie byłyby całe drużyny wypełnione pariasami ale przecież to dokładnie to czego chcemy, prawda? By wszystkie onetricki grały razem ze sobą bo przecież onetrick nie wypomni onetrickowi nic.
No, to fakt, takie moje ciche marzenie by one tricki symek, torbów, widow, hanczo, dps-speedboostonly-lucio czy chomików spotykały się zawsze w teamie.