Blizzard, postarał się praktycznie psując Overwatch

A więc, na wstępie powiem iż są to głównie moje doznania i wrażenia z Overwatch po praktycznie 1 roku spędzonym z tą grą. Blizzard bardzo się postarał o to aby tak zwany “balans” gry postawić na stopniu o wiele wyższym niż zabawa i chęci do grania płynące z niej.
W tym wątku wyrażam swoją opinię co do poniektórych bohaterach oraz działaniach Blizzarda, które miały lub nadal mają negatywny wpływ na rozgrywkę.
I oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać.

  1. Mercy:

Jako Mercy main z ponad 330 godzinami wylatanymi na tej postaci, mówię w prost, Blizzard po ostatnim NERFIE w końcu ci się udało zabić Mercy :frowning: .
Od tego NERFA minął już ponad miesiąc i jakie są moje doznania z nią po tym czasie:

Jest praktycznie niegrywalna
Leczenie jest tak powolne, że nie ma żadnych szans aby utrzymać swój team przy życiu. W większości czasu mam wrażenie, że Mercy jest kłodą rzuconą pod nogi własnego teamu, zamiast im pomagać to praktycznie ściąga ich na dno wraz ze sobą.
W moim innym temacie mówiłem jak to po wybraniu Mercy przed startem meczu, własny team hejtował, że wybieramy troll-picka- do tej pory czasami się to zdarza ale no niestety… jest to prawdą, że grając Mercy czuje się jak troll.
O jakiejkolwiek mobilności lub aspektach defensywnych możemy zapomnieć, gdy zostajemy sami to już lepiej skoczyć w przepaść i wrócić do respawnu, bo ucieczka czy strzelanie z Blastera w samoobronie nie ma sensu. Dodatkowo Blizzard dał jej “ukrytego” NERFA (przynajmniej w moim odczuciu) na Anioła Stróża, spowalniając jego reakcję.

Mercy jest aktualnie NAJSŁABSZĄ postacią w całej grze.
Blizzard dając jej ostatniego NERFA chyba zapomniał o rzeczy najistotniejszej o Mercy, a mianowicie, że jest to SUPPORT, który skupia się WYŁĄCZNIE na leczeniu a zarazem pozbawił jej tego aspektu.
Aktualnie najsilniejszym healerem jest Moira, nawet Lucio czy Ana są wstanie wyleczyć więcej obrażeń niż Mercy, ba miejscami nawet Brigitte ją przebija, dlaczego?
Brigitte, Moira i Lucio mogą leczyć praktycznie cały team na raz, gdzie Mercy TYLKO JEDNĄ OSOBĘ.

Wiele osób (Mercy mainów, również z zagranicy), z którymi rozmawiałem również twierdzą, że Mercy nie jest już w stanie wypełniać swojej roli jako healer, sprawia wrażenie powolnej, nie daje zabawy z grania nią a po przegranym meczu zaleje nas fala hejtu ze strony własnego teamu.

Dodatkowo w moim ostatnim temacie zapomniałem dodać, że w czasie trwania Overwatch League a mianowicie gdy Mercy dostała NERFA na wskrzeszenie, obniżenie prędkości poruszania się w trybie Walkirii itp, Blizzard dodał tego NERFA TYLKO na serwery publiczne, a na serwery Overwatch League już nie, twierdząc, że mogło by to zachwiać aktualnie trwającymi rozgrywkami.
Moim zdaniem BARDZO niesprawiedliwe posunięcie względem zwykłych graczy.

  1. Brigitte

Postać, która od dnia dodania na serwery publiczne była i nadal jest przesadzona.
Wybierana do praktycznie każdej roli (głownie jako half-tank lub DPS)

Prawdę mówiąc nie mam sensu się tutaj rozpisywać, bo większość ludzi i tak chce NERFA Brigitte lub najlepiej REWORKA- tylko pytanie jak taki REWORK miałby wyglądać.

  1. Symmetra

Od razu zaznaczam, TAK Symmetra potrzebowała REWORKA, ale mam wrażenie, że coś poszło nie tak.

Częstotliwość z jaką Symmetra może stawiać jeden Teleporter za drugim jest moim daniem zbyt duża, owszem daje jej to DUŻĄ mobilność ale zarazem jest uciążliwe dla teamu przeciwnego.
Dodatkowo moim zdaniem teleportowanie:

  • Wieżyczek Symmetry
  • Wieżyczki Torbjorna
  • ULTA D.Vy
  • Mord-Opony Junkrata

NIE POWINNY MIEĆ W OGÓLE MIEJSCA.
Ostatnią rzeczą jaką broniący się team chciał by zobaczyć to ULT D.Vy, Mord-Opona Junkrata lub Wieżyczka Torbjorna 3-ciego poziomu za ich plecami.

  1. Hanzo

Dalej najbardziej dominujący DPS.
Zadając duże obrażenie Strzałami Burzowymi jest w stanie załadować sobie jednego ULTA za drugim. Na mapie Nepal (najczęściej) po ostatnich BUFFach postaci typu Hitscan (Soldier 76, Widowmaker, Hanzo, McCree czy nawet Mei) nie zdarzyło mi się abym ja lub ktoś z mojego teamu wystawił głowę za róg i nie dostał headshot’a a następnie został “zjedzony” przez smoki z jego ULTA.

  1. Mei

Osobiście nazwałbym tą postać głownie “niesprawiedliwą” (myślę, że to łagodne, gdyż niektórzy nazywają ją nowotworem :frowning: ).

Głównie nie podoba mi się w niej to, że po jednym z ostatnich BUFFów jakie otrzymała może zamrażać wrogów (nawet kilku) zbyt szybko co nie daje im czasu na reakcję i obronę lub ucieczkę od niej.

  1. Doomfist

Tak naprawdę najsilniejszy DPS krótkiego dystansu.
Głównie dlatego, że jako jedyna postać otrzymuje tak zwane (prze ze mnie) “pole osłonowe” (niebieski pasek do stanu HP) gdy zadaje obrażenie innym graczom, przez co jest trudny do pokonania na krótki i nawet średni dystans (może go stosunkowo szybko skrócić).

  1. Wrecking Ball (Hammond)

Powiem szczerze jak na Tanka ma aż zbyt dużą mobilność, nawet Lucio na pełnym speed-booście i biegając po ścianach nie może go ledwo dogonić. Dodatkowo w momencie gdy używa Pazura (liny) na Punktach Przejęcia lub złapie się Payload’u bardzo ciężko jest go zabić, zbyt szybko się porusza a zbliżenie się może się skończyć zgonem lub wypchnięciem poza mapę (przykładowo na Hanamurze)

1 polubienie

spoko jeszcze rok i Overwatch umrze

1 polubienie

Jeśli chodzi o Mercy i Brigitte, zgadzam się totalnie. Kiedyś Łaska była wybierana jako podstawowy healer, a teraz Blizzard zrobił z niej pocket healera. Myślę, że można by było nieco zwiększyć cooldown Teleportera. O Hanzo wolę się nie wypowiadać, bo nie gram dużo tą postacią. O Mei także, chociaż nią grałem już całkiem sporo. Pięść Zagłady zostawiłbym jak jest. Czasem jest denerwujący, ale jak się go unieruchomi lub ogłuszy, pada natychmiast. Hammonda można przecież zhakować Sombrą i już traci swoją mobilność.

Lepiej jest oglądać odcinki od Macro “Overwatch nie ma sensu 1/2/3” w którym wypowiada co w tej grze nie ma sensu. : P

Np. Dlaczego Smuga (jedna z moich Mainów) nie może teleportować się w górę lub w dół, ale w Prezentacji Zagrania już tak?
Dlaczego D.Va i Złomiarz nie giną od swoich superzdolności, a Smuga czy Fara już tak?
I czemu Strzała Usypiająca Any nie działa na wieżyczkach.
Oraz dlaczego Sombra nie może powstrzymać trwającej superzdolności (kolejnego z moich mainów) Żołnierza-76.

łaska była dobrze zbalansowana, ale CO SAM JEFF powiedział, nie podobało mu sie to, że łaska ładuje ulta, chowa sie NIE LECZY TEAMU W TYM CZASIE, wylatuje z nienacka i robi team reza…
osobiście… biorę ją jak mam druzynie “latające” postacie i nie chce mi sie bawić aną

jeff obiecał ze jak za bardzo ją popsuje to naprawi… nadal czekam

bagieta- zgadzam sie ze należy jej sie rework+plus wprowadzenia bugfixa na tarcze (narazie jest na PTR)

symm- moze ktoś mnie nazwać no skillem ale lubiłam grać starą symmetrą… była sytuacyjna wybierałam tylko w obronie i nie na wszytkich mapach ale lubilam nią grać… to teraz…? to nie jest dla mnie symmetra to jest “nowa postać” jezeli wiecie o co mi chodzi… jest mi smutno ze postać którą tak lubiłam i w grze i w lore… no stała sie dla mnie jedną z nielubianych… Nie widze jakiegoś super zastosowania dla jej ulta… super postawi ściane, przejdę przez nią i tyle… chyba raz czy dwa widziałam jak ona faktycznie sie do czegoś przydaje a tak to sobie stoi… nie wiem po co… (chyba ze ktoś mi powie…? przed ultem dvy sie nie ochronię bo to ma cast tak długi że hej)

a tp? eeeh pomine (JUZ CAŁE SZCZĘŚCIE NAPRAWIONY) bug z teleporterem i autobusami…

hanzo- jezeli chcesz by hanzo był “pro” to trzeba mu zmniejszyć hitboxy, bo w tej chwili nawet ja trafiam hanzo (celność ponad 40% a jestem ślepa jak kret) i mam wrażenie że nie strzelam strzałami a łopatami

mei- nazywają ją tak dlatego ze mam wrazenie ze nitk nie umie uciec z zamrożenia i sie denerwują… z jednej strony dobrze ze ma takie mocne te mrożenie bo poradzi sobie z smugą… z drugiej zaś… rozumiem czemu denerwuje

DF- nie lubie go nie wypowiem sie, jakna moje to mogło by go nie być tak jak tej myszy w kulce…

Sluchaj, nie masz wpływu na zmiany. Nie byloby zmian, byłby płacz że cały czas to samo.

Dostosuj sie do zmian a nie płacz na forum. I tak nic nie zyskasz, projektanci gry nie wejda tu i od razu zmienia mercy.

Łaska jest najbardziej grywalna i nadal jest jednym z najlepszych supportow. Po prostu nie jest już tak noob friendly.

Co do Bagiety to dziwie sie że tak rzadko ja widuje mimo ze jest tak OP.serio.

Co do Hanzo sie nie wypowiadam. Bardzo czesto widze ze jesli wygrywam pojedynki wdowa vs wdowa od razu zmieniaja na hanzo bo hitboxy sa bardziej przyjazne na tej postaci :slight_smile:

2 polubienia

Dostosować się do czego?
Do tego, że od ponad 6-ciu miesięcy Bllizard nie potrafi prawidłowo zbalansować Overwatch’a?
Ostatnio mam wrażenie, że każdy nowy UPDATE jest włączany na serwery publiczne na “pałę”?
Zaakceptować, że praktycznie za każdym razem gdy ktoś wytknie im jakiś błąd to zamiatają temat pod dywan jakby nigdy nic?
Nie sądzę.

Jak zbalansowac? Moze Ty wiesz jak zbalansować postacie opierając się na tym że każdy gracz gra inaczej - ma inny mindset, skill mechaniczny i podejście do gry.

Dodatkowo w grze jest tyle kombinacji kompozycji że nie da się tego zrobić równo.

Myślisz że jesteś odpowiednią osobą abg dyktować twórcom kolejne ruchy?

Jak widze takie tematy to mam ochote udowodnić to że jak bede grał tylko mercy to dam rade wbić od 3000 do 3500 spokojnie.

Płaczesz na temat mercy ktory nie wymaga żadnego skila mechanicznefo tylko dobrego pozycjonowania oraz proaktywnego grania.

Mozesz wysłać gameolay’a jak ty grasz? Jestem bardzo ciekaw czy temat pokrywa się z tym co pokazujesz w grze

2 polubienia

W pierwszej kolejności oboje się uspokójmy (obu nam skoczyło trochę ciśnienie :slight_smile: ).

Nie, nie jestem odpowiednią osobą, która wie jak zbalansować grę, po prostu wyrażam swoją opinię i uważam, że Blizzard powinien z większą rozwagą i rozsądkiem dokonywać aktualizacji.

Osobiście gram w grę dla zabawy a nie dla statystyk, więc gdy twierdzisz że wbijesz 3500 SR to tylko twoja sprawa, mi nic do tego.
Ale gdy grając jako Healer nie zależnie na Quick Play’u czy na Rywalizacji i dajesz z siebie 200% a mimo to team nazwie cie po meczu “Kur’ą” a przy ponownym uruchomieniu gry dostajesz od Blizzarda piękną pomarańczową ramkę pod tytułem “Ostrzeżenie przed nałożeniem Bana za sabotowanie rozgrywki”, no to coś poszło nie tak.

I nie nie prześle ci swoich GamePlay’ów bo owych nie nagrywam.

Postaw się jeszcze na miejscu świeżego gracza Overwatch, który odpala grę z myślą, że będzie się świetnie bawił a system od razu wyrzuca go na głęboką wodę, gdzie taki Doomfist ciśnie nim na okrągło o ściany jak szmatę, nie wiadomo skąd Hanzo sprzedaje mu headshota albo Brigitte chlasta go Korbaczem… myślę ze takie i inne sytuacje dużo osób by na starcie zniechęciło.

Dodatkowo zapomniałem wspomnieć o jednej sytuacji z Sombrą na mapie Rialto.
Od chyba 1.5 miesiąca Blizzardowi zgłaszano, że Sombra na mapie Rialto a zwłaszcza gdy jest w drużynie obrony może teleportować się do WNĘTRZA Paylod’u, co powoduje, że ten się nie przemieszcza a zarazem drużyna ataku zanim się zorientuje co się dzieje traci przewagę.

Spialem sie bo tego typu tematy do niczego nie prowadza. Musisz sie zaadaptowac do aktualnej sytuacji.

Wczesniej kazdy gral mercy bo byla mega OP i wiele osob bylo tam gdzie nie trzeba. Teraz moze mercy niepotrzebnie dostaka nerfa na heala ale nadal jest najmobilniejszym supportem. Wykorzystaj jej mocne strony. Tak jak mowie : mercy nadal jest najczestszym pickiem.

Jezeli nie idzie Ci nia to moze sproboj innym supportem.

Co do nowego gracza - tez nim bylem i pierwszy sezon ukonczylem na ok. 2400 i gralem i nadal gram dosc hejtowana postacia. Od zawsze dostaje reporty za gameplay sabotage jak przegrywamy. ZAWSZE. Nawet kiedy mam 4goldy, carruje gre, kontruje przeciwna wdowe, tracer i nadal trio mnie reportuje bo wg nich to ja bylem zrodlem przegranej a nie cala druzyna.

I juz mialem dwie blokady na konto z tego powodu bo dostajesz je do pewnego momentu i leci autoban. Niestety realia overwatcha. W poprzednim sezonie nie dostalem bana wiec moze cos sie zmienilo a moze po prostu pomoglo to ze gram na dwoch kontach i te reporty jakby sie rozkladaja i dojdzie do bana pozniej

moze dlatego że część graczy ma ją zbugowaną… bug z tarczą bagiety i reina jest znany poprawka juz na PTR więc na live za miesiąc pewnie…

a co do reportów… to juz wina systemu reportowania moim zdaniem… nie są wstanie sprawdzić jaki report jest bezpodstawny a jaki nie… wypełnisz pule dstajesz banana… :x moim zdaniem powinna być możliwość odwołania się od tego na jakieś podstawie… ale mam wrażenie że komunikacja na lini team gry a społeczność jest jednostronna,

co nawet widać na tym super magicznym forum do reportowania bugow na którym nikt z niebieskich nie pisze i nie wiesz czy to co sie zreportowało do nich dotarło czy olali ciepłym moczem…

trzeba nam sie przyzwyczaić to prawda, jednak równiez jestem zdanie że COŚ powinno być w tej grze zmienione, COŚ powinni zacząć działać, małymi krokami do celu :slight_smile:

Swoją drogą
pomyślałam sobie nie wiem czy słusznie czy nie, właśnie na takim głupim przykładzie (skin zimowy do hanzo czy zły napis ‘take out’ na junkertown)

jaki jest odzew niebieskich odnośnie tego co chce społeczność…? No zasadniczo jak będzie jakaś jutubowo-reditowo-facebookowo-twitterowa burza że coś społeczności nie pasuje (zarost hanzo na skinie jak wspomniałam) to zmienią prawie od razu, napisz na forum, poczekasz sobie XD coś tu jest nie tak… (nie wiem czy ta konkluzja jesst słuszna :x )

@lilciak

Dlatego ja również reportuje za identyczne sprawy. Ale! O ile wczesniej miewałem po 6 informacji dziennie ze ‘posprzatali’ tak teraz to sie nie dzieje za czesto. Oznacza to ze albo usprawnili system ale przymykaja oko na pewne okolicznosci.

Poprzedni sezon obył sie bez bana(poprzednie dwa po jednym na sezon) sie zobaczy co z tym.

Co do bugow to chyba maja gdzies takie ‘drobnostki’

życzę im w takim razie powodzenia i pomyślności na przyszłość, jeżeli taka jest prawda :>

Bardzo dziwne bo ja ją spotykam praktycznie co 2 może 3 mecz.
I jeszcze mi się nie zdarzyło, że jak była w zestawie z Doomfistem, Mei lub Hanzo, by ją ktoś prawidłowo skontrował zwłaszcza na Breakpoint’ach lub gdy dojeżdżasz Payload’em do punktu końcowego.

Tutaj jest to o dziwo dziwne, ponieważ zauważyłem podczas Summer Games, że gdy raportowałem kogoś w meczu Copa Futbolucio za trollowanie, wbijanie piłek do własnej bramki a obronę wrogiej bramki lub ktoś był “chamski” na czacie, to Blizzard nawet po godzinie dawał znać, że posprzątał.
Natomiast na “zwykłej” Rywalizacji czy nawet Qucik Play’ach już tak nie reagują.

I to moim zdaniem jest błąd ze strony Blizzarda, że to olewają.
Bo jeśli jeden gracz lub cała drużyna zdobywa przewagę wykorzystując bugi gry nie jest to sprawiedliwe dla drugiego teamu i całej rozgrywki.
Tak jak pisałem u góry o bugu z Sombrą na Rialto- mineło 1.5 miesiąca, dalej nic- zero odpowiedzi ze strony Blizzarda. Na usunięcie bugu z Symmetrą na King’s Row i Numbanii z autobusami czekaliśmy chyba 2.5 miesiąca.
ILE osób w sposób niesprawiedliwy przegrało mecze i utraciło punkty rankingowe gdy ktoś używał tych bugów w Trybie Rywalizacji???- podejrzewam, że sporo.
I jeszcze sporo tych “ułatwień” gry się w niedługim czasie się odnajdzie.

ogarnij sobie ile zajęło naprawnie symmetry i jej wchodzenie do autobusu :smiley:

Znaczy Lilciak może aż tak surowo do tego nie podchodźmy. Zawsze miej na uwadze to że nie wiadomo czy łatwo było ustalić źródło usterki. Gra ma jakies 30gb danych i weź to znajdź :slight_smile:

Ale bany takie osoby dostawały bardzo szybko wiec aż tak nie było to nadużywane.

Tutaj ci to napisałem kolego :slight_smile:

hmmmm… ten kwas XD

to widocznie miałam pecha że w co drugim meczu na kingsrow spotykałam takową symke

2 polubienia

Ah… To przykro mi. Ja sie o tym dowiedziałem z reddita ale nie spotkało mnie to w grze… Na szczęście