Crashe Overwatcha

Witam, zaczęło się od tego, że chciałem zoptymalizować sterowniki amd. Zmieniłem 1 opcję “Tryb teselacji” na “Użyj ustawień aplikacji” i nagle zaczęło mi crashować overwatcha i wszystkie inne gry gdy probuje je włączyć. Resetowałem ustawienia sterownika, reinstalowałem 3 różne wersje i nic nie pomaga.
Dziennik zdarzeń pokazuje błąd “Spell Checkera”, który sprawdza pisownie i nie wiem jak to się ma do crashowania gier …
Wszystkie gry mi się crashują oprócz Destiny 2. Nie mam pojęcia co się dzieje…

No to nieźle.
Zreinstaluj OW i poszukaj tego problemu na yt, zachwile cos poszukam i ci dam linka jeśli będzie,

  • Zamień ręcznie opcje tsl. i UuA. czy dostajesz pozatym jakiś message po crashu gry? Jeśli tak to proszę przepisz tekst error’a

Witam
Usuń sterownik grafiki za pomocą DDU. Następnie zainstaluj na czysto nowy uprzednio pobrany.

Wyzeruj opcje w grze dla Overwatch: Aplikacja Blizzard>Ustawienia>Ustawienia gry)

1 polubienie

Dodaje tez żeby zrebootować system w tryb safe mode ; )

Nie pomogło, wydaje mi się że nie jest to wina sterowników.
Dlaczego magicznie Destiny 2 działa mi normalnie podczas gdy inne gry mi crashuje? Nie dostaje żadnych errorów, po prostu wyskakuje mi, że nastąpił problem z grą i raport do blizzarda. Nic więcej.

Jeśli masz kod błędu to go podaj. Podeślę do identyfikacji

1 polubienie

Dostaje jedynie identyfikator raportu 382AC392-57C7-4585-8AFC-F28069BFD2D6

Ok kod przesłałem. Jak tylko otrzymam odpowiedź, to dam znać. Możliwe, że będzie to dopiero jutro po południu.

1 polubienie

Myślałem, że może to coś z windowsem ale nie mam pomysłu. Najbardziej dziwi mnie to, że wszystkie gry sie crashuja, ale destiny nie.

Możesz jeszcze wrzucić raport MSInfo. Wyniki wklej na pastebin.com i podaj link używając opcji tekst sformatowany.

1 polubienie
`https://pastebin.com/XsmhTTgs`

Użyj uruchamiania selektywnego i zamknij wszystkie aplikacje działające w tle. Sprawdź czy będzie jakaś różnica.

1 polubienie

Pomogło, czyli jakaś usługa crashuje mi gry?

Coś co startuje w tle. Spróbuj przy użyciu tego selektywnego uruchamiania wyłączać pojedyncze aplikacje aż dojdziesz która powoduje ten błąd. Zacznij od Discorda i Onedrive potem reszta.

1 polubienie

Hmm w tych usługach mam mało takich programów. Jedynie steam. Nie mam tam w usługach discorda czy one drive. Działa, to moge zostawić tak, bo nie potrzebuje chyba żadnego z tych programów, a zawsze moge sobie ręcznie włączyć jeśli potrzebuje. Nie wiem czy dobrze myślę. Wcześniej odznaczyłem opcje “Uruchom elementy startowe”, a teraz mam to zaznaczone.

Usługi zostaw w spokoju. Aplikacje w tle bardziej powinny cię interesować.

1 polubienie

Ok, od tego momentu już sobie poradzę. Dzięki za uratowanie :smiley:

Cała przyjemność po mojej stronie. HF :slight_smile:

1 polubienie

Znalazłem chyba winnego. Playstv się jakoś zepsuło i nie nagrywało mi gierek i po wyłączeniu włączają się normalnie.