Dziwne spadki fps'ów podczas gry

Jako iż że mam problem z dziwnymi spadkami fps’ów od jakiegoś czasu W KAŻDEJ GRZE w tym Overwatchu to piszę ten temat z prośbą o pomoc albo o udzielenie jakieś rady odnoście problemu,bo mój cudny zasób z działu informatyki się wyczerpał,a nie powiem,UPIERDLIWE są te dropy,bo nie mogę w żadną grę grać(znaczy mogę,ale te dropy z rzupy to psują grę nie tylko mi ale i dla mojej drużyny).Jak wygląda problem?

-Odpalam Ov czy inną dowolną gre

-Przez pierwsze kilka-kilkanaście minut jest okej

-Potem pojawia się drop z 60 do 2 fps’ów który trwa jak zauważyłem nie dłużej niż minute

-Po tym śmiesznym dropie fpsy wracają do normy,aż znowu nie pojawi się spadek(a pojawia się różnie,bo raz co kilka minut,raz co kilkanaście,a był taki moment,że co 2 minuty co do zegara!)

Tak więc nie mam pojęcia co powoduje ten problem,temperatura procesora jest w normie,komputer nie jest aż tak przeciążony(nawet podczas tego dropu pamięć RAM czy procesor nie były na maksymalnym użyciu),system niedawno sformatowany,ustawienia komputera mam na maksymalną wydajność w grach,sterowniki są wszystkie zaaktualizowane co do każdego.

Tak więc co waszym zdaniem może być problemem?

1 polubienie

Witaj.
Może wykonaj raport MSInfo. Wynik wklej w całości na pastebin.com i podaj link.
Takie coś jak GameDVR masz wyłączone?
Masz coś podkręcone?

kurna… uprzedził mnie

3 polubienia

Fajnie że nie mogę używać odnośników w swoim wpisach.

DVR’a mam włączonego bo czasami nagram jakiś shot z gier.

Edit.

https:
//pastebin. com
/QpWmufZw

Połącz ten adres razem,bo za cholerę nie mogę tego wysłać -.-

Próbowałeś go wyłączyć(DVR) ?
Raport daj cały a nie tylko początek.

Wyłączyłem DVR przed chwilą i zobaczę,czy coś to zmieni.

Cały?Proszę bardzo,skopiowałem chyba WSZYSTKO.

https://
pastebin. com/
k9Qu0mBv

Nie chcę być niemiły,ale trochę upierdliwe jest,że nie mogę wysłać linku,tylko muszę go rozkładać na części pierwsze…

moi koledzy mają to samo a mi z kolei wzrasta ping nie wiem czemu bo internet dobry

Właśnie,jak mam te dropy to ping mi skacze z 40-50 do 200 w góre.

1 polubienie

najgorzej to jak ci ping wzrośnie i postać sama się przesuwa w prawo/lewo, na wdowie luneta się sama włącza/wyłącza a jak ktoś cię zabije to jeszcze się śmieje że jesteś noobem bo nie ogarniasz jak działa wdowa, albo jak grasz na ilios i przez to wpadasz do dziury, ewentualnie przesuwasz się w stronę turretów symmetry a potem musisz na to patrzeć bo dostała za to potg

Co do pinga proponuje uruchomić w tle WinMTR. Niech sobie zbiera dane jak gracie. Gdy traficie na problemy to jest duża szansa, że pokaże to właśnie wynik testu.
Połączenie przez WiFi również może mieć na to wpływ.

przez kabel i przez wifi mam ten sam problem

To zacznijcie od WinMTR. Rhei u Ciebie ponadto dokopałem się, że sterownik masz z 2015 roku do Radeona. Ale skoro problem może być związany z połączeniem to należy się jednak skupić na początku na tym.

Do radeona mam najnowszy sterownik,bo nie wykrywa mi system ani drive booster najnowszego sterownika.

Chociaż,jak zauważyłem to drop pokazuje się z grami z połączeniem sieciowym.

Właśnie o to miałem zapytać. Czyli skupmy się na połączeniu.

Dobra mam tego win MTR’a i co teraz?Bo mam jakieś okienko i tam muszę jakiegoś hosta wybrać,więc co mam zrobić dalej?

Tu masz wszystko co i jak:

Musisz znaleźć z jakim adresem IP się łączysz i taki wpisujesz w WinMTR.

Coś takiego?

https://
pastebin.
com/4UFhr9T7

Bo jak wyczytałem z tego poradnika to muszę ip overwatcha podać itp.

Generalnie właśnie coś takiego. Adres IP odczytujesz bezpośrednio z gry z wykresu sieciowego (SHIFT+CTRL+N) włączonym na obszarze treningowym. Coś takiego:

Tutaj adres jest 24.105.14. 69

Wracając do testu czy łączysz się przez WiFi? Najwyższy czas odpowiedzi od samego początku wynosi ponad 100ms co nie jest zbyt optymistyczne.

Tak,właśnie użyłem ip z Overwatcha.

Korzystam z wifi,zawsze mogę z kabla ethernetowego ale wtedy muszę przy biurku siedzieć żeby się podłączyć.

Zobacz czy będzie różnica AI zrób dla porównania test WinMTR.