Jak poprawić Mercy i sprawić by dawała większą przyjemność z gry nią? Porad kilka

Pod newsem z XQC napisała, że jest świrem, szajbusem i trollem i powinni go zamknąć do psychiatryka a osoby, które go lubią powinny leżeć na oddziale obok. Że jest słabym graczem i to co robi to pajacerka. W dużym skrócie. :>
Dwie osoby napisały jej, że się myli i podały argumenty a ona usunęła konto.
Moje konto NieŚ.vięta idzie do odstrzału bo po prostu wszystko mi się tam taguje na czerwono, czy na ow.pl czy na owgame.pl

Rachitynowy: “Nieprawda, udowodnij. Zwykłe kłamstwo bez pokrycia wynikające z bliskiej zeru znajomości gry co widać po całości wypowiedzi.
Jak na tak zeroskillowego bohatera jakim jest mercy i tak ma bardzo dobry kit. I na szczęście w końcu inne supporty są nagradzane za swoje minimalne umiejętności, których wymagają.
I tak ma bardzo potężny kit, na szczęście offsetowany faktem, że większość mercy nie ma pojęcia jak nią grać :smiley: i faktem, że poprostu wypadły z łask jej synergie.”
Załączam coś na potwierdzenie tego, że na najwyższym poziomie dominują inne supporty niż Mercy. Źródło: strona overbuff. Sugeruje to, że to ty - Rachitynowy nic nie wiesz o grze. Przy okazji na podobnych stronach statystyki wyglądają podobnie.
Najczęściej wybierane supporty w ostatnim miesiącu (sezon 13) na poziomie Grand Master:

  1. Ana: pick rate: 15.56%
  2. Lucio: pick rate: 7.84%
  3. Brigitte (najprostszy do grania healer, nie jest nim wcale Mercy, ze względu na łatwość kontrowania jej): pick rate: 5.21%
  4. Zenyatta: pick rate: 4.40%
  5. Moira: pick rate: 1.19%
  6. Mercy: pick rate: 0.91%.
    W powyższym poście mówiłem, że na najwyższym poziomie dominują Ana i Zen, a nie Mercy. Z Aną się nie pomyliłem, z Zen tak - zasugrowałem się skill capem, z Mercy również trafiłem.
    Oczywiście dane z ostatnich 3 miesięcy będą wyglądać inaczej, bo chociażby 3 miesiące temu jeszcze nie wszedł jeszcze nerf dla Mercy (m.in. ten zmniejszający jej skuteczność leczenia), ale jednak. Obecnie granie Mercy nie należy do przyjemności. I nie mówię o tym, że kiedyś dawała zbyt dużo. Zgadzam się - wówczas była przesadzona i dlatego nie grałem nią zbyt często w grze rankingowej, bo nie cierpię grania postaciami, które dają zbyt wiele za zbyt niską cenę, i którymi gra się zbyt łatwo. Gwoli ścisłości - unikanie zestrzelenia, grając Mercy poprawnie (aktywnie, bez chowania za rogiem) wymaga umiejętności, podczas gdy szarżowanie Brigitte i po prostu niszczenie czego chce nie ma nic wspólnego z umiejętnościami, podobnie jak granie Moirą (której ataki nie wymagają celowania, a jej kule biotyczne to także kpina, bo tworzą odnogi w kierunku mijanych graczy, co pozwala nadrabiać to czego osoba bez aima normalnie nie mogłaby zrobić). Postacie typu support o największym wymaganym skill capie to: Ana (trafianie graczy strzałką usypiającą, granatem i niedawanie się zabić, biorąc pod uwagę jej słabą mobilność wymaga umiejętności) oraz Zen (eliminacja przeciwnika bez rzuconej na niego kuli rozdarcia przy użyciu jego ataku alternatywnego wymaga umiejętności, strzelanie do osoby z kulą rozdarcia już takich nie wymaga, niedawanie się zabić to podobnie skill, podczas gdy rzucanie kul rozdarcia nie).

Jednak dostała bana. Piękny dzień to jest :slight_smile: Wreszcie ktoś coś z nią zrobił. Teraz tylko czekać, aż wróci…

Uuu. Dobrze to słyszeć. :slight_smile:
Trochę śmieszy mnie fakt tego, że 25 letnia kobieta z kilku miesięcznym dzieckiem bawi się w takie coś. Cóż, lubię ją określać mianem młodszej Eli Gawin bo zachowuje się prawie tak samo z tym, że Truskawka jeszcze nie pozywa ludzi. :wink:

To są tak minimalne umiejętności, że każdy kto ma IQ wyższe niż 75 powinien to potrafić. To, że większość Mercy mainów nie potrafi wykonywać tak prostej czynności to tylko i wyłącznie ich wina.

Jak głupio się wpieprzysz w enemy to i tak zginiesz w sekundę. Brigitte jest low skill hero, ale mimo wszystko wymaga pewnego pomyślunku. SZCZEGÓLNIE, że nadchodzi potężny nerf szarży.

Moira powstała po to żeby dać graczom Mercy alternatywę i trochę wytrącić Mercy z mety. Ta postać z zamysłu miała być prosta do grania. Od kuli biotycznej da się łatwo odejść. Poza tym lecząca kulka jest dużo lepszym rozwiązaniem w większości przypadków. Ta atakująca często jest albo zjadana albo omijana. Już dawno nie widziałam Moiry, która zabiła tą kulką. Anyway, Moira to jeden z najbardziej zabalansowanych herosów i dalej wymaga więcej pomyślunku i rozeznania niż Mercy.

Co do Anki mogę się zgodzić, ale co do Zenka średnio. Granie nim wymaga tylko trochę więcej skilla niż granie Mercy bo on wymaga aima. KAŻDY musi mieć dobry gamesens i pozycjownowanie się - czy to support, dps czy tank.

Anyway, Mercy jest tam gdzie jej miejsce i chwała blizzardowi za to, że w końcu ją strącił z wyżyn popularności. Nie trzeba nic w niej zmieniać ani poprawiać bo taka postać jak ona ma prawo istnieć w low elo (brąz-platyna) a na wyższym elo już powinna się tracić i ustępować bardziej skillowym supportom.
I jako ciekawostkę powiem, że (zakładając, że spotykamy graczy, którzy faktycznie potrafią wykorzystywać potencjał Mercy a nie typical Mercu main) platynowa Mercu niewiele się różni od gm-owej Mercu. Różnica jest tylko w gamesensie. Ta wyżej nie wyklika na tej bohaterce nic więcej niż ta niżej taki to jest low skill floor i skill ceiling hero.

2 polubienia

nitpicking

Grandmaster to nie jest najwyższy poziom gry. Jest nawet daleko od najwyższego poziomu gry. Tutaj masz najwyższy poziom gry (finały world cup):
https://www.reddit.com/r/Competitiveoverwatch/comments/9u247j/hero_pick_rates_world_cup_finals_nov_23/

Dodatkowo, overbuff działa na zasadzie danych wyciągniętych z bazy. Od czasów zrobienia prywatnych profili mało kto ma rzetelne dane na ten temat oprócz samego blizzarda. Akurat co jak co uważam, że mercy mainy mają najczęściej prywatne profile :stuck_out_tongue:

Zresztą popraw mnie, czy jesteś fall from grace gmem, że aż tak się przejmujesz czym grają na gmie?

Właśnie taka wypowiedź pokazuje jak wiele mercy mainów spadło gdy zabrało się za inne proste postacie jak brigitte czy moira. Bo niestety mercy to takie dno skillowe, że niżej się nie da i nawet inne proste postacie nie potrafią być aż tak proste do grania jak pani trzymam-lewy-przycisk-i-oglądam-seriale-na-netflixie.

Szarża z tarczą prosto w przeciwnika? To JEDYNY sposób by zabić brigitte, dosłownie nie ma szans inaczej jak ją okrążyć. Stun brigitty jest bardzo dobrą umiejętnością i używanie go by siebie zabić jest na poziomie podlatywania i rezowania sojusznika pośrodku drużyny wroga(co wiele mercy robi bo widzi kwadracik i przecież trzeba nacisnąć!)
Używanie kulek moiry do zadawania obrażeń jest bardzo rzadkie i naprawdę sytuacyjne. Mercy mainy pewnie nie przeczytały, że zadaje to tylko 200 obrażeń więc wiele nie daje. Oprócz przerw między walkami to chyba się tego nie puszcza bo lepsze jest 300 wyleczonych obrażeń z leczącej kulki. Zwłaszcza, że kulka zadajaca obrażenia nie ładuje ci zbiorniczka więc tak naprawdę znacznie pomniejszasz swoje potencjalne leczenie.
Ile to widziałem moir, które po przegranym meczu pisały “my team is shit, I have gold elims”.

Kurcze, jestem słabym graczem, przyznam bez bicia ale mam oczy i potrafię czytać lub uszy i słuchać. Przecież są opinie prosów, trenerów, analizy, dywagacje. Zapraszam do dokształcania na temat postaci. Nie trzeba mieć godlike aima by wiedzieć, że discord trzeba callować by był skuteczny lub by wiedzieć, że granat biotyczny nie służy do wyleczenia 100 obrażeń jednej osobie. Przecież są instruktaże jak grać postaciami. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, ludzie.

2 polubienia

Callowac discorda? Mercy najbardziej bezskillowa postac i porywnywanie zwyklej rywalizacji do mistrzostw ow :thinking:

Truskawkowy alert!
(mam nadzieję, że to fałszywy alarm, ale pojawiła się osoba, która z kilometra zajeżdża mi latającą truskawą. Obczaj i miej na uwadze :). (avatar z czarnym aniołem)

Jak tylko zobaczyłam te komentarze, avatar i nazwę to od razu przyszła mi na myśl truskawka. Śmieszne jest to, że wczoraj myślałam o tym kiedy jej się znudzi nierobienie dram i wróci. Cóż, mam nadzieję, że teraz będzie się lepiej zachowywać i za głupie napisanie “Miłego dnia” nie pojedzie komuś od fałszywców. :>

Niestety patrząc po tym, co już skomentowała (z każdym wpisem utwierdzam się, że to ona) to obstawiam, że kolejna drama jest kwestią czasu. Już teraz każdy wpis to plucie jadem i jakieś negatywne rozsiewanie syfu po internecie :smiley:

Powinna dostać bana na stałe. Pewnie znowu nakłamała, że teraz będzie się dobrze zachowywać i ją odbanowali. Na overwatch pl z 7 razy była taka sytuacja.

Widziałaś może dzisiejsze wpisy naszej szanownej koleżanki? Mi się przestaje mieścić w pojmowaniu skąd to to się bierze i gdzie to wyprodukowano :smiley:

Pluje jadem, prpwokuje, zaczepia kogo może a już tekst o bohaterce miesiąca mnie zniszczył :stuck_out_tongue:

Tak chorego rozumowania nie widziałem nigdy. Generalnie dosc szybko i łatwo udaje mi się wybadac ludzi, ale w jej wypadku ciągle nie umiem zdecydować, czy to wystudiowana poza, czy jednak tak natura chciała :smiley:

Mam ją zablokowaną. Nie chce mi się czytać wypowiedzi tej osoby, mam jej już dość. :>