Jaki jest sens gry?

Czy to diament czy bronz jedno laczy te rangi brak uzywania mozgu u graczy tankow i healerow. 90% gier ktore przegrywam to jest temu ze tanki nie uzywaja tarczy nic kompletnie leca w enemy team i bija sie to samo healerzy. I potem eeee reaper noob 0 dmg i have gold dmg and kill. No jak ja mam cos zrobic jesli typy na tanku i healerze nie ogarniaja swojej roli. Tank jest od bronienia teamu, healer od healowania, boostowania dmg, speedu itp a dps od bicia ale blizzard postanawia dawac taki sam jak nie wyzszy dmg od dps przez co tanki i healerzy zwalaja wine na dps i przegrywaja gry zamiast robic to co musza. Nie moge bic enemy teamu jesli grajac dps jestem odsloniety wszedzie i team w zaden sposob nie pomaga. Blizzard prosze was znerfcie ten dmg dla tankow i healerow do max 30/50 zeby dps nie byly useless klasa i zeby tanki i healerzy robili swoje bo dps niczym sie nie wyroznia. W sumie i tak blizzard nie wie co z gra robi(pod wzgledem balansu) a i tak na forum nikt nie patrzy… a na koniec dla reapera przydalby sie buff na dmg i lifesteala bo to smiech jest mial dzialac lepiej na dps a nadal jak przegrywal na ktore przegrywal tak dalej przegrywa a na tanki juz jak wczesniej tak dobrze nie dziala i nie wnosi nic do gry widac to szczegolnie po top500 gdzie jedynie spirit nim gra nikt inny

o, ktoś się zesrał xd

2 polubienia

Blizzard ma ich balans w D i ogląda OWL, żeby sparwdzić kto powinien dostać nerfy.

Cała reszta to problemy designu gry multiplayer: “Co robić jeśli drużyna się nie komunikuje?” i “Co robić jeśli teammaci to idioci?”, ale blizz nigdy nic z nimi nie zrobi bo ich nie ma w OWL

Czyli np reaper dostal nerfa bo w owl byl silny? Tak zmiana dmg na to na jakiej odlegosci(z 7 na 10 metrow przy duzym nerfie dmg i lifesteala razem) bije to nerf przy czym tez lifesteal oberwal. Nie reaper nigdy nie byl silny wiec i raczej rzadko kto nim gral na owl. Balans pod owl ok ja sie z tym zgadzam tyle ze czy rein bijacy tyle ze reapera zdejmuje na 3 hity to balans majac prz tym 500 hp gdzie reaper jest na blisko bo na 10 metrach zadaje pelny dmg a rein na tej odleglosci bije dmg + jest szybszy od reapera bo sprawdzalem wiele razy i dogoni reapera spokojnie wiec reaper ma srednio jak trzymac dystans. No raczej nie albo hog ktory juz bije wiecej niz kazdy dps bo reaper ma 6.0 za kazdy pocisk a hog 6.6. Zamiast dac cos sensownego czyli nwm tanki maja ten mniejszy dmg ale jak blokuja tarcza/daja bariere itp dostaja wiecej do ulta wyszlo by duzo lepiej. I na koniec zeby nie bylo ze pisze o reaperze jaki to slaby bo nim gram to tez sa inne postacie slabe a blizzard jakos ich nie moze hmm naprawic? Bastion jest bardzo rzadko grany i latwo go w sumie ograc chyba ze caly team pod niego gra. W sumie kazda latwa postac mechanicznie jest szczegolnie ciezka w wyzszej randze przez to ze jest zbyt przewidywalna?

kapitan obwius.

wcześniej dostał buffa z regeneracją bo chciał zachęcić graczy OVL i GM do pickowania go, plan nie wyszedł z umiarkowanym skutkiem, więc zaczęli go nerfić.

regeneracja 50% z dmg nie była silna? wystarczyło wpaść solo w grupę enemy i być nieśmiertelnym tak długo jak ma sie z czego strzelać XD

generalnie to czytać dalej mi się tego nie chce bo to nawet nie ma sensu, jest to kolejny temat na którym komuś się coś nie podoba a jego zabetonowane światpoglądy nie dopuszczą d niego głosw innych ludzi.

Blizzard nie zrobi nic, by umilić życie zwykłym graczom. Nie liczcie na to. W jest napędzane przez prosów i mimo ze gra była reklamowana jak gra “dla wszystkich” to tak nie jest i trzeba się pogodzić z ich wizją.

Albo się podoba, albo tam są drzwi.

No dobra ale pomijajac te 50% lifesteala(ktore bylo tak naprawde zle bo jak pokazal blizzard na 1 kwietnia ze moga dac mu cos innego zeby byl bardziej uzyteczny np latanie na postaci upiora) ktory mial 1 miesiac jakos tylko nigdy nie mial jak konkurowac z innymi to samo bastion czy inne latwe postacie ktore w wyzszych rangach sa po prostu beznadziejne lepiej grac czyms co wymaga skilla jak np hanzo mccree ashe itp

Ja powiem jaki jest sens gry. Sensem gry jest zabawa. Fenix ty masz obsesje na punkcie reapera. Co was obchodzi e-sport wy gracie dla zabawy chyba nie?

Gra jest dla wszystkich to tylko wy macie problem z balansem. Lilciak ekspert xD Jak nie dla wszystkich jak nawet wy gracie i narzekacie jak chorzy ludzie xD

Nie nie mam obsesji na reaperze bo napisalem ze inne latwe mechanicznie postacie jak bastion sa tez slabe. A pozatym jesli jedynie spirit gra reaperem w top500 to widac ze postac jest slaba i nienadaje sie zabardzo przy czym ma 56% win rate. Jest jeszcze kyleisreal chyba z gm co gra reaperem ktory sam powiedzial ze reaper jest jedna z gorszych postaci a raczej gm i top500 sie znaja co nie? Jak mi nie wierzysz. Po nerfie na dmg i lifesteal reapera pick rate i win rate polecial w dol bardzo z 1.50% pick rate jakos na 1.15% a win rate 52% na 48%. Bastion nawet ma wiekszy win rate od reapera ale ma najmniejszy pick rate z calej gry. Ja sie swietnie bawie w ov mimo to ale reinhard ktory bije 100 za atak i jest szybszy od reapera xD lub hog majacy wiekszy dmg niz reaper a to reaper mial miec chyba najwiekszy dmg(no jeszcze junkrat) w grze bo mial tanki rozwalac. Jesli tanki i healerzy maja podobny dmg(mercy/winston/lucio sa zbalansowani pod wzgledem dmg) to po co dps? Ok niektore dps bija z daleka a co ma reaper zrobic? Czy nwm tez bastion jak bastiona latwo ograc? Tank duzy def, maly dmg, broni teamu. Dps duzy dmg, maly def, zabija enemy. Healer maly def, maly dmg, heal, speed boost, dmg boost. A i na koniec jesli jest balans sproboj zagrac np reaperem na plat+ i sproboj nie byc blokowany przez wiekszosc i zrobc gold dmg i kile by team nienarzekal ze jestes slaby

bo gra jest dla wszystkich
nie umiesz w aima- masz mercy
umiesz w maima- masz wdowe
chesz biegać po ścianach- gejni

tylko balans pod malucznich nie jest robiony, a ja szczerze mam to w nosie.

I moim zdaniem mogli by większe jaja z balansem robić, bo byłoby ciekawiej.


po znerfieniu mercy zmusili mnie do grania innymi Leczkami- i dobrze, nauczałam się względnie grać aną,
po buffie reapera rok temu sprawili ze chwile się nim bawiłam- i dobrze, ile mozną wyduraniać się cree

na balans zawsze będzie ktoś marudził, a balans w takich grach po to jest, by go zmieniać, by nie grać cały czas tym samym, by bawić się materią którą nazywamy pod potoczną nazwą “bohaterowie”

Ow i tak jest bardzo łaskawy w tej kwestii. jakiś cooldown wydłuży o 2 sekundy, jakieś przeładowanie skróci o pół sekudy, normalnym graczom to nic nie robi. (chyba ze to nerf tarcz, no to troche zrobiło ze ludzie jeszcze bardziej nie chcą grać tankami xD)

zmiany, nerfy, buffy powinny być DUŻO BARDZIEJ RADYKLANE- co prawda wtredy niektórzy płaczkowie by się nie odnaleźli.

to co wy nazywacie zmianami- jakieś sekudnowe przestawianie, jakieś % porpawki to tylko kosmetyka…

Zmiana ulta mercy TO BYŁA ZMIANA,
nerf na ilość rezów na ulcie TO JEST NERF a nie że jakaś postać będzie przeładowywała pół sekundy dłużej.

no ale reaper jest juz nie grywalny bo od roku nie ma 50% odzyskania żyćka z dmgu :smiley:

1 polubienie

Reaper nie jest niegrywalny temu ze nie ma 50% lifesteala bo on nigdy nie byl grywalny przynajmniej na wyzszych rangach bo jest beznadziejny. Reaper przed nerfem na dmg i lifesteala byl ok ale po gdzie dodali mu +3 metry smieszne to spadl win rate z 52 na 48 i pick rate z 1.50 jakos na 1.15. Majac 600h godz i grajac 90% gier reaperem na rankedzie majac 60% win rate nie jestem w stanie na 2800 cos nim zrobic bo wszystko mnie blokuje. Reaper kontruje jedynie z 6/8 moze postaci to jest max reszta go jedzie jak chce. Reaper ma slaby skill set. Hog(ktory jest dps nie tankiem nadal nwm czemu on jest w roli tanka) aktualnie ma wiecej dmg niz reaper a jest tankiem ma 600 hp i ma hak przyciaga do siebie typow i jest po prostu lepszym reaperem. Reaper po prostu jest zbyt przewidywalny. Reaper nie potrzebuje 50% lifesteala a cos bardziej sensownego jak np blizzard pokazal szybki tp 1 sec trwania i brak dzwieku na nim “nadchodzi smierci” no tak madre to jest ze zabojca drze morde na pol mapy ze idzie kogos zabic xD lub slyszalnosc jego krokow grajac widow slysze reapera tak jakby caly team szedl xD latanie na shifcie lub odemnie np +5 metrow zeby zadawac pelny dmg z 15 metrow lub strzal z 2 shotgunow i 10 sekund cd. Wieksze zmiany sa ok ale napewno nie na zwykly tryb a jak na 1 kwietnia eksperymenty. Ja nadal uwazam ze balansu nie ma jesli hog zadaje najwiekszy dmg z gry lub rein solo moze reapera zabic czy jakikolwiek tank jesli reaper zostal stworzony jako zabojca tankow. To samo np zeniata ktory oneshota moze zrobic czy baptiste na 2 hity zdjac wiekszosc. Mercy np ma zbalansowany dmg jak na healera czy np winston jak na tanka. Jak wam reaper jest zbalansowany to zagrajcie nim na wysokiej plat lub diamencie a najlepiej na gm i wtedy zobaczycie ze jest niegrywalna postacia totalnie bo tam dominuje echo tracer(ogolnie lepszy reaper) mccree i ashe

To sobie obejrzyj serie na youtubie gracza Forgiving, który reaperem doszedł do GM na nowym koncie nie przegrywając żadnego meczu(w bodajże 5 godzin). Czyli jednak się da, tylko trzeba umieć grać.

Tak doszedl reaperem nie przegrywajac ani 1 meczu ale to byl stary reaper(sprzed nerfa na dmg i lifesteal ktory byl wtedy ok) i stary balans postaci tam hog nie bil najwiekszego dmg a rein nie bil 100 dmg za atak. Wtedy reaper mial jakies zadanie w tej grze a tera to juz sam nwm co reaper ma robic bo jako zabojca tankow nie dziala dobrze po nerfie na dmg i lifesteal a dps jak reapera bily tak bija a healerzy tez spokojnie moga go ograc wystarczy briggite. Nie zmienia to faktu ze aktualny szczegolnie reapera jest beznadziejny w porownaniu do innych dps czy nawet hoga ktory lepszy jest niz reaper bo szybciej zabije kogos. Reaperem nikt kompletnie prawie nie gra bo jest duzo lepszych postaci jak mccree(ktorego sam planuje wymienic za reapera na maina bo jest duzo lepszy) czy tracer czy np echo wiec po co grac reaperem ktorego dobry aim i cc zabijaja zanim cos zrobi

netykieta, akapity… widzę taką ścianę tekstu to nawet czytać mi sie nie chce

i jestem ciekawa kiedy ludzie zrozumieją, że w grach typu hero shooter tak samo jak w mobach nie ma być balansu. Manipulowanie balansem prowokuje, że w grze dzieje się coś nowego.

Tylko jak zawsze Blizz nie wie co robi, oraz ma do tego za mało postaci. To drugie na własne życzenie.

Wlasnie balans jest duzo lepszy niz jego brak. Jesli nie ma balansu jak np u hoga ktory jako tank bije wiecej niz kazdy dps to po co dps grac? Jedyna gra multi jaka osiagnela balans jedynie chyba jest cs i jakos on nie wkurza ani nie nudzi za to jak grasz w ov na takiego hoga co ci oneshota robi co chwile to odechciewa sie w to grac. Jesli nie ma balansu to tak naprawde gra nie ma sensu chyba ze to poboczny tryb w ktorym daja to do testowania

Ekhm… będę taki miły i pomogę - " Uruchom aplikację Battle.net, kliknij ikonę gry, którą chcesz odinstalować, wybierz rozwijaną listę obok guzika Graj, a następnie kliknij „Odinstaluj grę”. Nie ma za co, tacy jak Ty psujecie tę grę, jednego mniej.

1 polubienie

Psuje gre? Jak niby? Ja wyrazam wlasne zdanie na temat gry i uwazam ze hog bijacy wiecej niz kazdy dps i majacy 600 hp nie jest oznakiem balansu w tej grze po co mam np reaperem grac jesli moge zagrac hogiem i bede bardziej uzyteczny bo nie musze sie martwic ze dostane oneshota a dmg i tak wiekszy bede bil. Nwm jesli dla cb balans to to ze tanki maja 600hp i bija wiekszy dmg od dps to wiesz… tak samo moge uznac ze balans byl jak reaper mial 50% lifesteala sprzed nerfa tego na dmg za +3 metry ktore dostal ale to nie byl balans

Caly czas spamujesz reaper to reaper tamto. Chyba sam siebie probujesz oszukac ze chodzici o cos wiecej. 600h na reaperze i dalej masz problem zeby wygrac solo z hogiem czy reinem to juz tylko twoj problem.

2 polubienia

dyskusja o balansie postaci i formułowanie postulatów powinny być relatywnie kompleksowe- oceniając zarówno różne cech tej samej postaci jak też innych bohaterów. Twoje argumenty o balansie to przytoczenie jednej konkretnej kombinacji o określonym cd i próba generalizowania. Zwróć uwagę, że każdy tank w określonej sytuacji ma możliwość one-shota, choćby z prostego faktu, że każdy może Cie wypchnąć za mapę. Co więcej Rein może Cie dodatkowo wbić w ścianę a dva wysadzając mecha ma szanse na mulikilla. To też jest niezbalansowane? Pomijasz również kilka innych drobnych faktów, jak taki że hog przeciwnika jest jedną wielką mobilną ładowarką ultów a tylko od Ciebie zależy, czy będzie to ładowarka przewodowa czy bezprzewodowa. Ma też jedną z gorszych mobilności, lichy atak na dystans i przede wszystkim zajmuje slota tanka, który ma możliwość ochrony drużyny. Co oznacza, że owszem - w iluś sytuacjach i walkach na krótki dystans ma szanse błyszczeć, ale już ogarnięta wdowa czy hanzo którzy mają do dyspozycji tarczę mogą odwrócić szanse o 180 stopni, bo owszem hog przeżyje (albo przeżyje dłużej), ale już jego towarzysze niekoniecznie. I pytanie do Ciebie co chcesz oceniać - twoją ‘karte postaci’ i medale, czy może jednak wynik całej drużyny bo widzisz związek że te złote medale grając hogiem to kupiłeś kiepskim wynikiem towarzyszy którzy gdybyś dał im tarcze to mieliby inne wyniki?

1 polubienie

Tyle ze tu chodzi o to ze reaper jest na blisko a tanki sa na jaki dystans? Tez na blisko i taki hog niszczy w wiekszosci reapera bo ma wiekszy heal wiekszy dmg wiecej hp i na dodatek cc z hooka. A co do reina to zobacz sobie 1vs1 na diamencie reaper vs rein jesli nie trafisz samych hedow jest bardzo ciezko wygrac. Tez pisalem wlasnie o bastionie on tez nic kompletnie prawie w grze nie robi wiec no. A pozatym gram tez hanzo i mccree i jakos nie narzekam ze slabe postacie bo nie dostane oneshota (przynajmniej nie co chwile) od “tanka” bo nie gram na blisko xD

Masz racje, blizzard ma to w dupie, a to o kim piszesz i kto został w tej grze to jest banda casuali 2 godzinych grajkow ktorzy maja w dupie innych w druzynie.
Poki blizzard sie nie obudzi i nie zacznie banowac tych skurwysynow trolli to ta gra bedzie martwa i bedzie dalej zdychac, bo po co grac multiplayer i druzynowo skoro trafi ci sie taka kurwa co ma wszystko w dupie i trolluje rankedy.
a jak zwrocisz mu uwage to ci zajebie reporta i sie obrazi bo ego tak wyjebane ze strach sie odezwac, i ty dostajesz kare a noob i troll ktory trolluje sobie nastepna gierke i nastepne osoby przegrywaja… i Tak oto overwatch zdycha.

1 polubienie