Komputer resetuje się podczas rozgrywki

Tak jak w temacie komputer resetuje się podczas gry nie ważne na jakich ustawieniach bym grał, albo co ciekawsze jak zauważyłem podczas zapisywania zagrania z archiwum. Sprawdziłem temperaturę GPU i CPU nie przekraczają one 70 °C. Podejrzewam że to coś z procesorem lub zasilaniem, z góry dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

Witaj.
Czy problem występuje również w innych grach? Czy GPU lub CPU są podkręcone?

Jakiś czas temu jeszcze na starym forum był podobny przypadek. Zerknij tam być może u Ciebie podane tam porady będą pomocne.

Problem występuje tylko w grze Overwatch. GPU i CPU nie były i nie są podkręcone.
Niestety linki na starym forum wygasły :confused:

Oto nowe linki:
Zamykanie aplikacji w tle
DDU - usuwanie sterowników grafiki.
Usuwanie Folderu Battle.net Cache
Usuwanie Plików Battle.net
Naprawianie Gier Blizzarda

1 polubienie

Wykonałem wszystkie te czynności, jeszcze nie wiem jak to wpłynie na mój komputer jutro napewno dam znać.
Jeśli chodzi o zapisywanie “najciekawszego momentu” to tu sprawa wygląda bardzo ciekawie. Mianowicie moge zapisać powtórke np z mojego dzisiejszego top 5 lecz jeśli spróbuje zapisać klip który zrobiłem podczas gry (klikając f9) komputer resetuje się. Może to przez to że było to jeszcze na spawnie 10 sec przed rozpoczęciem gry (wątpie by to miało jakieś znaczenie)

EDIT: Po godzinie gry komputer się zresetował :////

EDIT2: Wow komputer się zrestartował nawet kiedy byłem w menu i miałem Overwatcha zminimalizowanego

Wyszukaj fraze ‘dziennik zdarzen’ w pasku start i zobacz na co wskazuje błąd krytyczny. Czy pc resetuje sie w kazdej aplikacji pelnoekranowej? To moze byc uszkodzony ram lub zle ustawiona pamiec wirtualna badz cokolwiek innego ze system stara sie zapobiec uszkodzeniu i sie resetuje

Jesli tak to dziennik zdarzen powinien udzielic odpowiedzi

Witam DragonSlay3r!

Dziękuję za wiadomość.

Zaglądnięcie do dziennika zdarzeń to bardzo dobry pomysł, ponieważ restart całego komputera sugeruje problem sprzętowy/systemowy, a sama gra jest jedynie jego wyzwalaczem.

Bardzo możliwe, że sama gra także zapisuje informacje o zawieszeniu w ramach swoich własnych raportów błędów. Jeśli znajdziesz takowy wpis, to wklej jego zawartość w swoim wątku.

Wykonaj również skan plików systemowych oraz zerknij na temperatury podczas gry.

Pozdrawiam


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!

dziennik zdarzeń wskazuje na to że następuje nagła utrata zasilania
tutaj screen z dziennika
https:// imgur .com/a/k5tWRl1 (niestety nie mogłem wstawić linka nawet w cytacie)
nigdy wcześniej to nie miało miejsca przez rok grało się dobrze na ultra ustawieniach teraz nawet na średnich się resetuje
@CzarnaWdowa gram w okienku bez krawędzi

EDIT: ok mam tego dość przeinstalowałem windowsa jedyne co pobrałem to overwatcha i sterowniki a komputer i tak się zrestartował myśle że to czas by przestać w to grać

Zonacz w tym dzienniku zdarzen ile masz bledow krytycznych. To jest wina Twijego komputera a gra prawdopodobnie wymusza restart bo wymog na zasoby sprzetu jedt o wiele wiekszy.

To moze Ci pomoc

https://www.drivereasy.com/knowledge/solved-kernel-power-41-critical-error-on-windows-10/

@DragonSlay3r: błędy krytyczne Windows są poza zakresem naszego wsparcia, ale jeśli miałbym coś zasugerować, to byłby to test źródła zasilania za pomocą programów w rodzaju Prime95 (dla CPU) oraz Furmark (dla GPU).

Pamiętaj jednak, że tego rodzaju testy odbywają się na Twoją odpowiedzialność i jeśli nie czujesz się dostatecznie komfortowo z tego rodzaju procesami, to skorzystaj z pomocy specjalistów.

Pozdrawiam


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!