Nadchodzi Overwatch 2

Witajacie !

Mamy zapowiedź Overwatch 2 a wraz z nim nowe mapy, nowych bohaterów wraz z nowym wyglądem, nowe tryby rozgrywki. Osiągnięcia i łupy zostaną przeniesione do Overwatch 2. Zachowamy skórki, portrety, graffiti itp.

Gracze Overwatch będą mogli walczyć u boku posiadaczy Overwatch 2 podczas wspólnej rozgrywki wieloosobowej PvP z wykorzystaniem map oraz bohaterów z Overwatch 2.

Wystartowała również oficjalna strona gry:
https://blizzcon.playoverwatch.com/pl-pl/trailer

Jak wasze wrażenia?

1 polubienie

Osobiście nie wiem co myśleć. W Overwatch dostajemy powtarzalny content okraszony jedynie nowymi skórkami, czasem dadzą nową postać i nową mapę. Po dłuższym czasie dowiadujemy się, że wychodzi Overwatch 2 który ma to, czego oczekiwaliśmy jeśli chodzi o rozwój podstawowego Overwatch czyli kampanie w co-opie, nowe postacie, lokacje a nawet jakiś system rozwoju cyz inne tryby pvp.

Moim zdaniem wyszło to trochę kiepsko, bo obecny gracz Overwatch może poczuć się nieco dziwnie, że twórcy olewają po części kontent starego Overwatch i wolą wydać nową grę na której będą dodatkowo zarabiać, bo po co wydawać dlc do Overwatch skoro można wydać Overwatch 2 i ludzie zapłacą jak za nowy produkt.

Moim zdaniem powinni przynajmniej wprowadzić obniżkę ewentualnej ceny Overwatch 2 w stosunku do osób jacy posiadają już Overwatch. Szczerze, mimo, że fajnie iż pomyśleli o takim rozbudowaniu gry, to jednak boli fakt, że takie rzeczy pojawiają się kosztem produkcji jaką już posiadamy i twórcy chcą kolejny raz wyciągnąć kasę za właściwie to samo, ale podane w nieco innej formie.

Nie wiem jak to wygląda cenowo, co z graczami Overwatch i czy są przewidziane promocje. Wkurza mnie to, że w Overwatch gram event halloween znowu na Eichenwalde zabijając te same moby i nie ma tu żadnej innowacji a z kolei wychodzi coś, co właśnie miałobyć częścią podstawowego Overwatch.

Mam mieszane odczucia po prostu.

1 polubienie

ale rozumiem ze jako gracze ov1 i tak musimy kupić ov 2 :smiley: XDDD

no ja włąsnie tak sie czuje

no wąłsnie… bo jakos nie zostalismy poionformowanie czy ov2 mamy traktować jako drugą pełną prawdą gre, czy jako dlc czy jako “zamiennik” ov1 który w tym miomecie umrze śmiercią naturalną…

ogarnij ze na tym filmiku były lokajce które dobrze znamy jak własnie eichenwalde czy posterunek Gibraltar… na filmiku te mapy wyglądały kropka w kropke jak te co są teraz… więc tym bardziej…

ani nie wiem co o tym myslec…

edit po raz 50

mam nowe przemyslenia…

skoro

to blizz zabije tym ov1, ludzie w większosci kupić to ov2 a tym samym zmuszą tych co nie będą chcieli grać w ov 2, a mają ov 1 to tak czy siak do opuszczenia ov 1 i kupienia ov2, bo serwery będą opustoszałe… nie wiem czy to jest głupie czy genialne w swojej pazernosci, bo teraz (jezeli dla graczy ov1 ov 2 będzie płatny) to będę musiała zapłacić na dobrą sprawędrugi raz za tę samą gre… skoro jak mówicie wszystko z 1 będize przeniesione do 2… albo raczej 2 to taka jedynka tylko +2 postacie, + kilka map, + nowy tryb na 1qp…

Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo coś czuje ze koncept będzie się zmieniać, widać było przy wystąpieniu papy Jeffa jakby dostał dwie wytyczne które się wykluczają.

Widać było jakby Jeff chciał powiedzieć ze gra będzie za darmo ale bez mówienia tego i jednocześnie ze będzie płatna ale bez mówienia tego.

Największy problem to to ze oni nie chcą podziału społeczeństwa, problem w tym ze płatna gra dokładnie to zrobi stworzy się wymóg kupna.

Logiczna opcja która pozwoli na zachowanie twarzy to przerobienie ow2 na aktualizacje typu ow 2.0, gdzie normalnie to zostaje wdrożony ow2 do obecnego i każdy ma dostęp do wszystkich ficzerów itp, wszsytko zachowane jednakowo motyw pve jest dostępny dopiero po zakupie go , jednak wciąż gra jest dalej rozwijana i wszystko co nie jest związane z pve otrzymują wszyscy.

Druga opcja ktora pozwoli im zachowac twarz i nie podzielić społeczeństwa to dajemy ow2 za free tym co maja ow, opcja na lenia ale tez nikogo nie skrzywdzą

Ta są jedyne opcje rozwiązanie problemu, zrobienie czegos innego wywoła fale gorsza niż przy zapowiedzi diablo immortal, chyba sam blizzard zdaje sobie sprawę ze zrobili sobie tym ow2 wiecej problemów niz pozytku, no ale nie ma zadnyc preorderów itp takze to wszystko jest w fazie “jest bo jest” ale moze i musi się zmienić, nie jeden raz.

1 polubienie

Mogę się jedynie zgodzić z tym, co zostało napisane wcześniej. Coś nie zagrało w dziale komunikacji :wink:

Najpewniej będzie to wyglądać tak, że dostaniemy ogromny patch, w którym będą zablokowane dodatkowe tryby. Je będzie można odblokować poprzez zakup i tyle.

Pomimo marudzenia i tak zagracie nawet zapłacicie pełną cenę jeśli będzie trzeba. Ja tam zagram ^^

2 polubienia

Wątpię. Mam wydawać kasę znowu na ten sam produkt który mnie zirytował swoim balansem, niedpracowanymi systemami, gdzie Blizzard zbanował moje pierwsze konto w ogóle właściwie nie analizując sytuacji a na prośby pomocy i cofnięcia zawieszenia mnie przeganiali i zamykali tickety?
Inwestować w grę która jest tworzona kosztem produkcji w jaką zainwestowałem? gdzie content jaki powinien znaleźć się w Overwatch zostaje przenoszony do odrębnej produkcji?

Szczerze, może i kiedyś to kupię, ale jak będzie ogromna przecena i gra będzie do wzięcia za pół darmo, nie mam zamiaru na pewno inwestować obecnie nie wiadomo ile, dla produkcji jaka jedynie znowu wprowadzi u mnie frustrację i supportem który ma gdzieś twoje konto i bany z automatu jakie nie są weryfikowane.

Weźcie pod uwagę, że gracz Overwatch w tym momencie wychodzi na frajera, bo jest karmiony tym samym przez długi czas a twórcy nie dodawali nowego contentu i teraz wiadomo dlaczego, bo ten conten włożyli w coś innego.

Nie prościej po prostu porzucić Overwatch? przecież Blizz i tak właśnie się wypiął na graczy OW narzucając im coś w stylu “chcecie lepszego Overwatcha, to kupcie nasz nowy produkt”

To poczekaj na przecene. Żaden problem. Ja kupie na premierę. Bedę beta testerem. Przygotuje wam balans mechanik i system reportowania. I będzie tiptop. ^^

Jest różnica miedzy beta testerem a beta frajerem.

To dobrze, ze nie jestem beta frajerem. Bo to tylko ov2 czyli ulepszona 1. Jak każda nowa gra. Jest ulepszona względem poprzedniczki. Fifa się nie liczy bo tam sam balans dynamiki gry wystarczy na pełną cenę.(opinia). Tak może wyglądać Overwatch 2 - #8 od: Twilightus-2430. Taki śmieszny temat od was. Nie będzie OW2!, nie będzie 2 gier jednocześnie! Jesteście naiwni! OW za młody na “seqel”. Zapomniałem dodać, ze zajebisty cinematic zrobili. Dalej czekam na film od blizzarda!!!