Najgorszy sezon rankingowy

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum. Zdecydowałem się napisać ten temat po ostatnim meczu rankingowym.
Gram w Overwatch’a od stycznia tego roku (Teraz 3 sezon). Zacznę od tego, że podczas pierwszych 30 meczów trafiały mi się gracze, którzy chcieli specjalnie przegrywać, leaverzy albo tzw. smerfy (Przez, które nie można wytrzymać na czacie, za co mnie spotkała kara wyciszenia na 6 dni.Z którą się zgodzę, bo pisałem pod silnymi emocjami). Jednak dziś rozlała się czara goryczy. Byłem w drużynie z rankingiem 1100+. Drużna przeciwna prawie taki sam ranking, ale jest jedno wielkie “ale”. 2 graczy z ranga silver 1600+!. Jakim cudem oni trafili do rozgrywki, nie byli w żadnej drużynie. Ta dwójka graczy całkowicie zniszczyła rozgrywkę. Czas by Blizzard zastanowił się na systemem rankingowym, to jest nie do przyjęcia żeby tracić punkty przez leaverów, smerfów i przez źle dopasowane drużyny.

Niby stary gracz ow, a takie oczywiste rzeczy piszesz. Max różnica w twoim przypadku 1000, więc 1100-1600 to tylko 500pkt. Matematyka wyższa haha. Poczytaj forum na temat systemu rankingowego.

Tak tylko, że w poprzednich sezonach nie było tego nagminnie. Dziś trafiają mi się uciekinierzy z gry, smerfy i throwery. Moim zdaniem powinny być większe kary dla takich graczy. Nawet gdy użyję wyszukiwarkę drużyn to tacy mi się trafiają. Dziś straciłem 200 punktów. Ciekawe jak jutro będzie…

W sumie gra dobiera według śrdniej sr więc jak oni mieli po 1600 to w twoim teamie musieli być gracze jacy gdzieś wyrównują tą średnią. Ale oczywiście wiadomo jak to jest, można spekulować nad faktyczną rangą danych osób, bo wiele osób do silvera czy brązu spada specjalnie aby się “pobawić” na słabszych graczach. Granie w brązie to też nic fajnego, bo nikt specjalnie się do rozgrywki nie przykłada, chodzi zarówno o kompozycje jak i jakiś tryhard albo są to często osoby grające na kalkulatorach a nie odpowiednim PC. Więc niestety ale sama gra w tym przedziale rankingowym to bycie zwyczajnie w czarnej dupie.

5 razy wyjdą z gry i juz maja zablokowany na cały sezon. Więc jak ty chcesz zaostrzyc? Wy nie myślicie o graczach, którzy maja słabego neta. Miałem już na cały sezon, 5 razy po 2sec disconnect. Koniec grania. Smerfy to smerfy nie da rady tego naprawic. Można izolować hardstuckow w danej randze z innymi hardstuckami. A takich deranków(smerfy z golda sa nawet hehe) ze sobą. A throwy to throwy prędzej czy później dostaną bana.

Nie dostają, zapewniam cię. Znam wielu co z wysokiego diamentu po bronz i spowrotem zrobili i nic im się nie działo. Dostają tylko ci co są chamscy przy tym. Ale taki co throwuje grając wybitnie źle jakimś healerem lub tankiem to nie wykryjesz. Będą mili, będą udawać, że się tak starają… ale będą tylko feedować

2 polubienia

No przecież smurfy z jakiej paki mają dostać? Sabotaż? Dostają wiecej sr i szybko wracają do swojej rangi.

jak na moje gracze którzy mają słabego neta SĄ TEGO ŚWIADOMI, więc świadomie podejmują decyzje, czy chcą podjąć ryzyko zagrania w rankeda

No wlasnie nie xD Dzisiaj dobrze dziala, a w trakcje mecz jeb. To co maja grac tylko qp?
Ty tez jesteście swiadomi, ze sa smerfy i tak gracie. Gracie na wlasne ryzyko haha. Czyli grajac ze mna 2950 i 5 goldami to ja smurfuje grajac na low platynki i high goldy? Bo tak srednia wychodzi? A moze enemy smurfuje grajac na goldy moje? Moze przestańcie ciagle narzekac ?cieszcie się z gry. Poszukajcie pozytywów MOZE JAKIES SA. Rachi dalem ci serce! Bo tak tez zrobiłem raz xD Juz lilciak mnie hejtuje tutu. Wg mnie najczesciej narzekaja ludzie ponizej sredniego skilla w ow i niby to sa platynki(najwieksza ilosc osob)

Zacznijmy od tego, że widełki 1000 sr to idiotyzm na jaki mógł wpaść tylko Blizzard :wink: przez coś takiego gracze z okolic brązu grają z ludźmi z okolic platyny. Takie rzeczy tylko u Blizzarda.

2 polubienia

Nie tylko blizzarda ale spoko. Wiecej rank powinno być. Żelazo, drewno, warzywo itp

Moim zdaniem powinien zostać zmieniony cały system rankingów, np. każdy gracz zaczyna od 0 SR i pnie się w górę z każdą wygraną. (Czyli żeby dostać się do najwyższych rang by musiał mieć setki wygranych). Niektórzy mogą nazwać ten pomysł idiotycznym. W związku z poprzednimi postami na temat słabego neta się zgodzę, że czasami potrafi być mała awaria w niespodziewanym momencie, ale czy nie lepiej by nie było jeśli drużyna traci gracza to mecz jest anulowany, uznany remis bądź zatrzymanie gry i wyszukanie gracza, który zastąpi leavera?

Przecież każdy robiąc nowe konto ma na starcie 0 sr i grając na qp do 25 lvl, wbijasz ukryta range. I potem pokazuje po 10placementach. I po wbiciu z każdą wygraną dostajesz iles tam sr. O co ci chodzi?

Może bardziej chodzi o to, by co jakiś czas np. co 3 miesiące lub co pół roku był robiony pełny reset rang, Wszyscy by zaczynali od początku.

Umówmy się, takie coś ma sens zwłaszcza dla osób jakie utknęły gdzieś w czeluściach gdzie rozgrywka to jedna wielka klaun-fiesta lub był by to pstryczek dla boostowanych kont.

Co więcej uważam, że taki reset powinien następować jednocześnie z istotnymi zmianami w systemie rankingowym. Więc średnio gdzieś co 3 miesiące przykładowo oczekiwalibyśmy jakiegoś dopracowania systemu. Taki reset też jest istotny w kontekście mocnych nerfów lub buffów postaci. Pamiętamy czasy gdy rework Bastiona okazał się kompletnie przesadzony. Bastion wówczas był właściwie nie do zabicia a sam kosił wszystko. Wówczas wiele osób grając na broken postaci podbiło wysoko rangi.

ja pamiętam przypadek z mercy tylko :slight_smile:

Reset rang czyli top500 i braz w jednym teamie. To by byla dopiero zabawa. Po co kupowac nowe konta zeby grac na nizsze rangi skoro mozna sprawic zeby matchmaking nam dal taka mozliwosc :slight_smile: Nie mowiac o tym ze gra zamieni sie w rzut kostka kto bedzie mial wiecej GMow w teamie

Pomijając fakt ze w top 500 nie ma 500 ludzi :V
ja jakoś w przypadki nie wierze, zwłaszcza takie :stuck_out_tongue:

to stary screen co prawda, gdzies mam jeszcze pare ale szukanie ich to masakra przy tym jak ja spamuje print screenem… ale jak bym poszperała to bym znalazła coś z akutalnego sezonu… wracam do serialu przynejmniej on mnie nie zawiedzie

Ale co to ma wspolnego z moja wypowiedzia? Nie bez powodu w OW nie ma hard resetu. Kazdy deweloper na pewno rozwazal takie rozwiazanie i stwierdzil ze to glupi pomysl.
A na marginesie to funnyastro mial bodajze 5 kont w top500.

doskonale :smiley: to tylko świadczy o tym jak wspaniały jest ten systme, i jak duzo warty on jest…

(innymi słowy w osławionym top 500 jest moze 170 ludzi… nice)

Dla mnie jest to argument, ze system nie jest az taki zly skoro jeden koles na kilku kontach potrafi wbic top500 luciem podczas gdy inni grajac dpsami zwalaja wine na matchmaking i slabych sojusznikow ze nie moga wbic nawet platyny czy diamentu