Ogromne spadki fps'ów

Witam,
Komputer może i ma swoje lata lecz raczej Overwatcha powinien udźwignąć, zresztą kiedyś z łatwością komputer dawał sobie radę na ustawieniach ultra. Teraz mam ustawienia medium, średnie fps to 130/150 i po kilku meczach strasznie i nawet często klatki spadają do 30/40 czasami do 80 i tak na sekundę.
Nie mam pojęcia co jest przyczyną, tym bardziej, że komputer mam świeżo po formacie.

Specyfikacje komputera:
Procesor: i5-4690
Karta graf.: GTX 970
Płyta główna: ASUS H81M2
Ram: 8gb

Jedyne co ostatnio zmieniłem to zasilacz gdyż mój z jakiś niesamowitych przyczyn zaczął się wyłączać pod obciążeniem. Aktualny model to Chieftec GPS-600A8, poprzednio miałem bardzo dobry Seasonic SSR-550RM.

1 polubienie

Witaj.
Zacznij od zastosowania porad opisanych tutaj .
Ponadto usuń cache i pliki battlenet .
Jeśli masz Windows 10, to wyłącz GameDVR

1 polubienie

To moze byc problem z komputerem:

Zbyt duzo procesów w tle, brak defragmentacji dysku, korzystanie z windows 10 ktory ma powlaczany duzo niepotrzebnego syfu.

Zalecam zadbanie o komputer i wtedy sprawdzic czy dalej nie tak.

Polecam CCleaner, Malwarebytes oraz Advanced System Pro. Wystarczy podstawowa wiedza o komputerach.

Doslownie dwa dni temu ogarnalem koledze komputer gdzie wachały mu sie FPSy miedzy 80 a 180 a teraz nie spadaja mu ponizej 120

1 polubienie

Mam ten sam problem, nie wiem czy blizzard spieprzył optymalizacje czy musze wyczyscic kompa w środku. Przed świętami miałem 90 fps na wysokich, a po 35, tak jak teraz weszłem w grze.

1 polubienie

no nie wydaje mi się aby aż tak radykalne zmiany zaszły w kodzie gry które mogłyby zmniejszyć wydajność samej gry.

Tak więc warto rozpocząc od najprostszych rzeczy czyli wyłączać aplikacje blizzarda po włączeniu gry, wyczyścić komputer CCleaner’em i sprawdzić czy nie ma wirusów Malwarebytes a potem dopiero zwrócić uwagę na samą gre.

O ile nie jestem nikim z wsparcia technicznego tutaj to osobiscie polecałbym ci najpierw te kroki ktore zajmą ~15min a może pomogą. Potem można pisać do supportu bo niestety od jakiegoś czasu nie ma tutaj , na polskiej wersji forum, wsparcia technicznego.

Prawda, Raxr ?

Kolejna rzecz to że każdy ma totalnie inny sprzęt tak więc nie ma jednego remedium na spadek wydajności

1 polubienie

Komputer świeżo po formacie ma więc zakładam, że system czysty (ale kto wie…) Podstawowe porady ma podane odnośnie gry.
Co do wsparcia technicznego, to na tą chwilę aby uzyskać poradę od pracownika Blizzarda w języku polskim pozostaje kontakt z Działem Pomocy.

Z tego co widzę autor tematu od tamtego czasu był na forum więc odpowiedzi widział. Albo zrobił i problem ustąpił albo nie miał jeszcze możliwości.

1 polubienie

Przepraszam, że odpisuje dopiero teraz gdyż chciałem przetestować przez dłuższy okres wydajność Overwatcha.

Jeszcze zaznaczę, że nie mam zamiaru wgrywać programów od IObit - po prostu im nie ufam.

Co zrobiłem?
Pierwsze to zresetowałem ustawienia Overwatcha oraz wykonałem defragmentacje dysku. Myślałem, że problem się rozwiązał lecz mimo wszystko wrócił lecz przyznać muszę, że dropy fpsów nie były tak częste oraz tak mocne - z czasem pojawiały się częściej i zaznaczę tutaj, że klatki spadały dopiero po kilku grach, tym razem ustawienia graficzne były na Ultra i fpsy wahały się od 100 do 150 gdzie średnio miałem 113.
Później zresetowałem ustawienia biosu, problem dalej się pojawiał.
Przed chwilą Overwatch przy pierwszej grze zacinał się na maksa - 20/40 klatek, postacie mi się nie ładowały a po jakimś czasie osiągnąłem 93 fpsy i cholernie ale to bardzo często spadały mi do 20 klatek - pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło.
Postanowiłem zresetować komputer i jak się okazało po włączeniu Overwatcha ponownie ustawienia same się zresetowały - dlaczego?

Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego, że mi po prostu przycina się Overwatch. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł i odpowiedź na pytanie dlaczego mi się ustawienia zresetowały?

Dziękuję bardzo każdemu za jakąkolwiek pomoc, naprawdę doceniam :slight_smile:

@Edit
Niemalże w każdej grze z boku gry wyświetlają mi się różne ikonki - najczęściej widziana to piorun (problem z połączeniem) oraz czasami utrata pakietu. Wiem, że to przez mojego dostawce, który nic sobie z tego nie robi - nie polecam tej, że sieci najgorsza na świecie - ale czy to może wpływać na płynność rozgrywki?

Tak może mieć to związek. TestWInMTR powinien nieco rozjaśnić sytuację z połączeniem. Wynik wklej tutaj.

2 polubienia

ogarniesz też mojego lapatoka?

btw wczoraj miałam takie spadki fps ze nie szło wyrobić, po kilku godzinach sie uspokoiło, nic nie miałam w tle włączone, CClenerem przejechałam kompa też żadnych szaleństw (i zasadniczo nie pomogło)

a mam taki sam problem, chociaz mój lapatok to zasadniczo złom, to overwatcha powinien uciągnać na wysokich ustawieniach bez zajągniecia
(wg jednego z moich znajomych moja druga karta graficzna wbudowana w lapatoka jest wstanie uciagnac ze spokojemGTA 5)

a tu mamy taki hops sialala kiedy zaczynałam grać w ov to ustawienia wysokie i stałe 30 fps, teraz mam detale na niskie a w teamfightach nawet 13fps…

i ja juz nie wiem co mam robić, zastosowałam sie do tych rad niejednokrotnie, nawet zdaje sie sama tutaj temat pisałam… nie pomaga :x

no własnie :frowning: smuteczkuje

a w biosach i innych pierdołach sama grzebać nie bedę, bo zepsuje :stuck_out_tongue:

(i sory , wiem ze złoty szpadel idize do mnie XD)

Wklejam test WinMTR, rozegrałem jedną grę z SI i również w tej grze wyświetlał mi się “piorun” :slight_smile:

Podsumowanie
|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

|                             funbox.home -    0 |  430 |  430 |    0 |    0 |    2 |    0 |

|                               192.0.0.1 -    0 |  430 |  430 |   27 |   32 |  101 |   27 |

|                           195.205.0.233 -    0 |  430 |  430 |   27 |   34 |  101 |   27 |

|ae105-10.ffttr6.frankfurt.opentransit.net -    0 |  430 |  430 |   52 |   59 |  126 |   53 |

|           blizzard-3.gw.opentransit.net -    0 |  430 |  430 |   52 |   59 |  126 |   53 |

|              ae1-br01-eqfr5.as57976.net -    1 |  427 |  426 |   52 |   59 |  166 |   62 |

|         et-0-0-2-br01-eqpa4.as57976.net -    0 |  430 |  430 |   61 |   75 |  241 |   68 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |   87 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

@Lilciak,
Podaj specyfikacje swojego komputera - karta graficzna to nie wszystko a może ktoś tutaj będzie w stanie Ci pomóc jak zobaczy jakie dokładnie ma parametry twój laptop :wink:

No to wiesz gdzie mnie znalezc :slight_smile: Moge pomóc

Tutaj następuje po raz pierwszy skok czasu odpowiedzi a potem jeszcze wzrasta. Może warto by skontaktować się z dostawcą, opisać mu problem i pokazać testy.