Problem z czatem głosowym

Od 2 dni mam taki problem, nie działał mi mikrofon i przez to nie wiem jak to możliwe) nie słyszałem nic na czacie głosowym, wiem, że mówili bo były ich ikonki, naprawiłem to w Ustawienia prywatności - mikrofon,lecz tylko mnie słychać znajomi mnie słyszą lecz, ja ich nie mogę. Proszę o pomoc bo to utrudnia mi grę w Rankedy.

Witaj.
W ustawieniach dźwięku Windows upewnij się, że nie masz ustawionego trybu wyłączności dla mikrofonu i głośników a następnie wybierz je jako urządzenie czatu głosowego w opcjach gry (Overwatch>Opcje>Dźwięk)
Zastosuj również porady opisane tutaj

W ustawieniach dźwięku Windows upewnij się, że nie masz ustawionego trybu wyłączności dla mikrofonu i głośników

To ma rozwiązać ten problem? bo nie wiem czy o tym wspominałem, ale problemem tu nie jest mikrofon. Znajomi mnie słyszą, ale ja ich nie mogę usłyszeć, to jest problem w komputerze bo jak brat gra w Fortnite na tym samym komuterze to też nie słyszy graczy, ale otoczenie tak. Więc chce się tylko upewnić zy czegoś nie pogorszę.

Miałem na myśli abyś jeszcze raz wszystko po kolei sprawdził łącznie z ustawieniami w grze. Skoro Ciebie słyszą a ty ich nie, to problem leży gdzieś w ustawieniach głośników.
Korzystasz ze słuchawek z mikrofonem czy osobno? Masz dodatkowe oprogramowanie do karty dźwiękowej lub głośników/słuchawek/mikrofonu?

Korzystam ze słuchawek i mikrofonu osobno. I nie mam dodatkowego oprogramowania.

Skoro dokonałeś zmian w ustawieniach prywatności Windowsa, to bardzo możliwe że inne opcje również zmieniłeś. Czy aktualizowałeś może ostatnio Windowsa do najnowszej wersji?
Sprawdź czy masz zaznaczone odpowiednie protokoły:

  1. Otwórz Internet Explorer, następnie Opcje Internetowe>Zaawansowane i odszukaj sekcję opisującą protokoły bezpieczeństwa.
  2. Odznacz okienka obok SSL 2.0 i SSL 3.0.
  3. Zaznacz okienka TLS 1.x.
  4. Kliknij Zastosuj.
1 polubienie

Niestety wszystkie opcje miałem zaznaczone, rano we wtorek zanim problem się pojawił aktualizowałem system windows. Podejrzewam, że to problem w grze, ponieważ jak wspominałem brat w Fortnicie wszystko dobrze słyszy. Może w Ustawienia>Dźwięk>urządzenie wyjścia to ma być domyślne czy na głośniki, ponieważ na domyślnym nie słyszę gry wogóle tak samo na cyfrowe urządzenie, a jak mam na głośnikach pomimo, że gram na słuchawkach to słyszę wszystko oprócz ludzi.

Może to rozwiąże ten problem?

Problemem jest właśnie ta aktualizacja Windowsa. Zerknij tutaj i sprawdź czy masz wszystko odpowiednio ustawione.
Możesz również usunąć sterownik dźwiękowy i zainstalować najnowszy. Wiem, że tyczy się to mikrofonu ale jest to powiązane.

Witam DKaluzny!

Dziękuję za wiadomość.

Zezwolenie na dostęp gry do mikrofonu, jak to sugeruje Raxr, powinno rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!

Już to rozwiązałem dzisiaj, wszedłem w system>dźwięk>preferencje aplikacji>overwatch>urządzenie wejścia i wyjścia dałem na domyślne. W grze też i zaczeło działać. Wcześniej w preferencjach aplikacji było głośniki i Mikrofon co zpewnością spowodowało brak możliwości odsłuchu graczy.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :grinning:

hej mam pytanie gdzie to się znajduje bo na windowsie 10 tego nie ma